• özellikle 2006 yılındaki, nba yıldızlarımızın götüm başım diyerek gelmediği, dünya kupasında sorumluluk alıp bize dünya 6. lıgı yaşatan kisa gibi görünen koca adam.
  • 5 eylül 2011 türkiye ispanya basketbol maçındaki performansı, maçın kazanılmasını sağladı.

ender turnuvaya iyi başlamadı, litvanya maçında iyi değildi, polonya maçını geçtim... ispanya maçının son çeyreğine geldim. burada ender oyuna ağırlığını koydu. ispanya'da bir ender olmadığı için ispanya maçı kazanamadı. calderon, rubio, sada var ama bir ender yok. söylediğim havada kalmasın.. bu üç ispanyol oyuncudan hiçbiri oyunun iki yönünü birden oynayamadığı için, türkiye maçı kazandı. calderon, savunma yapamadı. rubio, ender'in pick and rollarını durdurmak için oyuna girdi. rubio savunmada işini yaparken hücumda şutlarını riske eden rakibi yine yeni yeniden cezalandıramadı. calderon sahada kalabilecek kadar ender'i savunsaydı o boş şut girerdi ve dahası calderon riske edilemezdi. bütün bunlar olurken ender ne yaptı? hücumda takımını yönetip, oyunun gidişatını değiştirirken savunmada rakibin bir numaralı skor gücü olan navarro'yu çok iyi savundu. navarro kolay sayı atabilen, sayı atmadğı zamanlarda kolay faul alabilen bir oyuncu. ender, navarro'yu hem ayak çabukluğuyla hem de daha önemlisi aklıyla savundu. navarro istediği yerden potaya gidemedi, ender'in izin verdiği yerden potaya gitti ve ender'in izin verdiği yerde ömer aşık, gel gel gel cartel'e gel hesabı bekliyordu. navarro'nun devre dışı kalması hem ispanya hücumlarını kitledi hem de dört faulu olan ömer'in sahada kalmasını sağladı. mevcut beşin bozulmaması çok önemliydi, bu beşin bozulmamasını sağlayan ender'in performansı oldu. sahada kalan ömer üçlüğü attı takımı öne geçirdi.

ender hem hücumda hem de savunmada aynı başarılı performansı gösterirken ispanyol oyun kuruculardan hiçbiri bunu yapamadı. oyuncu maça damgasını vurdu.
  • içeri penetre ederken kafasını eğip sallayarak koşması çok komik görünüyor.
  • bu adam hakkında bi şehir efsanesi vardır, batur abi anlatırdı her maç. zamanında genç millilerde parker'ı ezip geçiyormuş sürekli. her maç eline veriyormuş tony parker'ın..

biz de "hadi canım sen de" diyorduk ender'în halini gördükçe. işte ne olduysa eurobasket 2009'da oldu. adamın içine tony parker kaçmış gibi. gözyaşı damlası bile yaptı lan. her attığı üçlüğü sokmasının yanında..

inşalla bozmaz sübaneke yarebbim inşalla dinimiz amin.
  • 8 eylül 2010 türkiye slovenya maçı'nda çok iyi bir performans göstermiştir. o değil de maçtan sonra röportaj yaparlarken herkese teşekkür ettiği için ''oscar töreni gibi oldu yahu, ver hadi oscar ödülümü eheheh'' demesi de koparttı beni tv başında.
  • maça hidayet türkoğlu başladı, kerem tunçeri bitirdi. peki arada ne oldu?

bu sorunun cevabı; turnuvanın en iyi yedek oyun kurucusu olan ender arslan'dır. attığı isabetli şutların yanı sıra rakip savunmanın dengesini bozacak şekilde hücum etti. hücumda takımı sırtlarken savunmada direnç gösterdi.

gerçek bir yedek nasıl olur gösterdi. kerem, devreye girmeden önce ender takımın maçta kalmasını sağladı.
  • an itibariyle ömer aşık ve kerem gönlümün arasında istiklal marşı okuyan oyuncumuz. adam hobbit gibi kaldı, neden koydunuz yahu oraya?
  • bugünkü maçta* yedekten gelip süper bi' katkı verdi takıma. onun da hakkı teslim edilmeli.

ayrıca söylemeden yapamayacağım galiba; yanıma gelse 1.90 olduğuna inanmam. sanki evde annesi bilgisayarın kablosunu saklıyor çok oynamasın diye. molalarda her an annesi gelip sırtına bez koyacakmış gibi bir hali var adamın. öyle sempatik.

yürü be koç. sana da çok ihtiyacımız var!
  • kendisine bana yaşattığı bütün güzel duygular için teşekkür ederim. iyi basketbolcuydu, örnek sporcuydu. benim gözümde türk basketbolu efsanelerindendir. hayatının geri kalanında da mutlu olması dileğiyle. umarım basketboldan hiç kopmaz, kendi ayarında kendinden daha iyi basketbolcular yetiştirir- yetiştirilmesine vesile olur.

bizler de yaşlanıyoruz vallahi.
hesabın var mı? giriş yap