• acilimi english language studies olan ve turkiyede yds ye hazirlananlar icin yapilmis en iyi kaynak dergi diyebilirim.haftada bi gelmekle beraber sanirim toplam 40 sayi geliyor. sorulari korkunc zordur, ancak duzenli olarak bunlari yaptiginizda her sorunun ustesinden kolaylikla gelirsiniz.reading sayilari vardir ozel cok zordur bunlar..butun grammar konularini filam da anlatir. 2 senede bir yenilenir.genelde dil alaninda ogrenci hazirlayan dersaneler hep kullanir,onlarin gizli kaynagidir. fiyati baya tuzludur. ama gercekten deger..yds ye hazirlananlar kacirmasin derim.
  • yds* soruları ile aynı zorlukta olmayan soruları yayımlayan yds hazırlık dergisi. els'den 80 yaparsınız sevinirsiniz, yds cikmis sorularda 90 yapar üzülürsünüz.
  • açık ara yds için en iyi kaynak. zora hazırlanıp kolayı rahatca başarmak içi birebir.
  • ks: encyclopedia of life sciences
  • boston downtown şubesi konumuyla ve hocalarıyla muhteşem olan bir dil okulu. hocalar genellikle kültürlüdür, çoğunluğu 40 yaşından gençtir, yaşlı olan bir iki tane hoca da asık suratlı değil gayet esprili komik ve güleryüzlüdür. konum olarak boston şehrinin tam merkezindedir, hatta şehirde toplu taşıma kullanılarak ulaşılabilecek en kolay yerdedir.
  • harika bir grammar kitabı olan yayınevi. grammar inside and out kitabı bana çok şey kattı sınavda hiçbir grammar sorusunu kaçırmadım bu kitap sayesinde. english thorough reading kitabı da hem okuma becerisi hem de kelime bilgisi açısından çok faydalı oldu.

yazarının öldüğünü duyunca üzüldüm tanışmak isterdim.
  • gereğinden fazla önem yüklenmiş dil okulları zinciri. abd, kanada ve ingiltere'de olmak üzere toplam 55 şubesi vardır. "we teach english to the world" diye sloganları var. parası olup da ingilizce öğrenmek isteyenlerin kurumlaşmış, güvenilir eğitim veren yer arayışları sonucu tercih ettikleri kurstur. toefl dersleri hariç, genel ingilizce derslerinin tek artısı native speakerlardan oluşan hocaları, kulağın ingilizceye alışması açısından. yoksa genel ingilizce dersleri lise yıllarını aratmıyor, ödevler, quizler, sınavlar, alıngan yaşlı hocalar...

sadece toefl eğitimi için gidilecekse yerinde bir tercihtir els. fakat adamlar uyanık, tek başına toefl derslerini vermiyorlar, bunun yanında genel ingilizce derslerini de almak zorunda bırakıyorlar para için. üstelik 1 ayda kolayca tamamlanabilecek olan toefl eğitimini toplam 3 aya yaymışlar; birinci ay reading-writing, ikinci ay writing-listening, üçüncü ay listening speaking. bu da para için. els'deki toefl hocası söylüyor bunu açıkça; yoksa els çok para kaybeder diyor. ne de olsa özgür ülke orası*. özgür olduğu kadar da kapitalist. aylık 2 bin dolar ödeyerek eğitim gören, ve bu sorumluluk altında ezilen, her gece kabuslar görüp uyku düzeni yalan olan uzak doğulu bir arkadaşım var ki hali içler acısı. toefl'dan alması gereken skor 100, çocuk 9 aydır els'de eğitim görüyor ve geçen son girdiği toefl'dan 73 aldı. ailesine hiçbir şekilde açıklayamazmış. ve almak zorunda olduğu genel ingilizce dersleri yüzünden kaybettiği zamanın haddi hesabı yok. fakat els'nin umrunda olan tek şey o çocuğu her ay ödemek zorunda olduğu 2 bin dolar. şartlarda hiçbir esneklik yok. pis kapitalistler.
  • nesibe sevgi öndeş'in hazırladığı yds hazırlık dökümanları... tek başına bir insan nasıl bu kadar çok kitap yazar acaba? bir de kazık olur içindeki sorular. neredeyse hiç resim bulunmaz içinde kitapların. en arka sayfalarda dünyanın en gereksiz sürreal resimleri bulunur. yds hazırlık için iyidir yine de.
  • gittim..yok gerçekten para tuzağı..gidiceğin yer neresi ise başka okul bak..
hesabın var mı? giriş yap