• acayip bir netflix dizisi. kendisini izletiyor, ama sanıyorum bunun temel sebebi bizim çok aşina olmadığımız bir şeyler anlatıyor olması. ben izlerken ''ne diyor lan bu değişik?'' modunda baktım çoğunlukla ekrana örneğin.

--- spoiler ---

neden bizim alışık olmadığımız diyorum; çünkü dizide güya on altı yaşında olan gençlerin yemediği bok yok. ben on altı yaşındayken belki dünya böyle değildi (eğer bana şu an ''ne on altılıklar var'' diyorsanız) ya da belki ben geri kafalıyım ama dizide daha on altı yaşında olup da ilişkiden sıkılmış ergenler var. o kadar sıkılmışlar ki, ilişkilerini renklendirmek için threesome olayına girişiyorlar ve daha neler nelere... ya da bakıyorum okulun duşlarında hardcore seks dönüyor. efendime söyleyeyim gay arkadaşlar var (bunda bir beis yok), daha dahaaa hiv virüslü bir hatun var; o da abi-kardeş fakir elemanları götürüyor falan... yani çok fazla seks var, inandırıcı gelmeyecek kadar seks, çok var.

--- spoiler ---

bu arada söyleyen olmuş ama ben de demeden geçemeyeceğim, samuel'in selahattin demirtaş'ın küçüklüğü olduğu gibi bir gerçek var ortada!?! aksi halde bu neyin benzerliği bu kadar yahu*

toparlayacak olursam; dizi kendisini bir şekilde izletiyor, zaten nihayetinde epi topu 8 bölüm. izleyecek bir şeyiniz yoksa oturun izleyin, ne bir şey kaybeder ne de bir şey kazanırsınız.
  • organik ve naturel meyve suları satan firma.

önceleri meşrubat işiyle başlamış patronu yaşar bey, sonra organik işine girmiş (çok da iyi etmiş) önce türkiye'de sonra dünya'da pek çok ülkeye ihracat etmeye başlamışlar organik meyve sularını. özellikle üzümsü meyvelerinin suları (karadut, yaban mersini, acai nar karadut) çok başarılıdır.

en önemlisi ürünlerini aseptik koşulda ve cam şişelerde satarlar ki tüketiciye yapılacak en güzel şeydir bir gıdayı cam şişede satmak.
  • boş vaktiniz varsa gidin izleyin. mantık aramaya falan gerek yok ayrıca ispanyolca olması daha bir akıcı yapmış diziyi hiç sıkılmıyorsunuz. 2 sezon 2 günde rahat biter. bazıları ergen dizisi diye eleştirmiş ama insanın arada liseli ergen olası geliyor özellikle yabancıların bu lise yaşamını görünce :)
  • 2 gündür aralıksız izlediğim dizi. biterse gerçek dünyaya nasıl adapte olacağımı bilmiyorum. karantina yüzünden kafa oyalayacak bir şey de yok.
  • 2. sezon 2. bölümden spoiler içerir.

--- spoiler ---

samuel: bir şişe içki için 200 kağıt ha? ayıp ya...
    carla: hayır ayıp değil, sadece pahalı.
    --- spoiler ---

neyse... bizim ülkemizde içki fiyatları ayıp değil. sadece pahalı.
  • bir bisiklet aksesuarları markası.

http://www.elite-it.com/
  • ilk bölümü itibariyle ‘devamını da izle’ diye bağıran ispanyol gerilim dizisi. bakmayın siz arka sıradakiler gibi olduğuna; la casa de papel’deki çocuklarla, konusuyla yürür gider
  • elin iti manasına gelen sanskritçe söz dizimi.
  • birinci bolumu bitirebilmek adina bile zar zor dayandim bunu izleyeceginize (bkz: arka siradakiler) izleyin daha iyi o kadar diyorum. asiri sacma ispanyol yapimi liselilerin hayatini anlatan bir dizi.
hesabın var mı? giriş yap