• kuruluşundan itibaren kurucularından biri olarak dahil olduğum gruptur.

etkin whatsapp grubu aslında bu oluşumu tamamlamak için yeterli değil. zira bizler başlığa entry giren arkadaşların arzuladıkları gibi sadece whatsapp uzerinden boş muhabbetler döndürmüyoruz. başlıkta yazan arkadaşların da belirttiği üzere bunu yapabileceğiniz bir çok grup var. ismimizdeki etkin kelimesi burada anlamlanıyor. çünkü bizler elimizi taşın altına sokmak isteyen arkadaşlardan oluşan bir grubuz.

başlıktaki neredeyse tüm entryleri okudum. yapıcı ve amacı olan entryleri bir kenara koyarsak amacı sadece bağcıyı dövmek olan yazar arkadaşlara cevap vermek istiyorum. bu bizden emir almak istemediğini özellikle vurgulayan arkadaşlar bir yerlerden emir almışcasına yükleniyorlar başlığa. öncelikle şunu da belirtmekte fayda var şu ana kadar gruba giren çıkan her arkadaşımızı tanıyoruz. burada biz gruba girdik şöyle böyle oldu yazan arkadaşların birçoğu hiç grubumuzda yer almadılar ve bizleri tanımıyorlar. buradan iki sonuç çıkıyor. ya bizi başka bir grupla karıştırıyorlar ya da bizi karalamaya çalışıyorlar. dediğim gibi grubumuza dahil olup daha sonra fikir ayrılığına düşen ve burada yapıcı eleştirilerini ileten arkadaşlarımızı ayrı tutuyorum. onlara saygım sonsuz.

başlıkta yazan bazı arkadaşlar gelip burada galatasaray sizin tekelinizde değil demişler. çok da haklılar. 30 milyon taraftarı olan bir takımdan, takımdan öte türkiye’nin en büyük stk’sından bahsediyoruz. bunu tekeline almak kimsenin haddine değil. bizim de mücadele ettiğimiz fikirlerin en başında galatasaray’ı tekeline almak isteyen zihniyet bulunuyor. o yüzden bu iddialara cevap bile vermek gereksiz. herkes dilediği yerde bulunmakta özgür.

ikincisi sürekli emir verildiğini iddia eden arkadaşlarımıza cevap vermek istiyorum. grup ilk kurulduğunda ve dahil olduklarında kendilerine buranın sadece bir sohbet grubu olmadığını ve kendilerinden bize yardımcı olmalarını istediğinizi iletiyoruz. bunun bilincine vararak katılıyorlar aramıza. şu an yüzlerce üyemiz var. nedir bu destek diyecek olursanız çok basit. bazı konularda sesimizi duyurabilmek ve farkındalık yaratabilmek. bu farkındalık sadece galatasaray bile değil. bazen çok daha yüce amaçlara hizmet etmek birilerinin yüzünü güldürebilmek için rica ediyoruz. kendimi ayrı tutarak biz yüzlerce iyi kalpli insanın bir araya geldiği bir oluşumuz. yaptığımız güzellikleri tabiki burada anlatacak değiliz. neler yapıyorsunuz derseniz sizleri twitter sayfamızı ziyaret etmeye davet ediyorum. bizim sadece basit bir whatsapp grubu olmadığımızı göreceksiniz.

burada her entrye tabiki tek tek cevap veremeyiz. hala bizimle ilgili aklında soru işareti bulunan yazar arkadaşlarımıza çağrımdır. gelin grubumuza dahil olun. sonra kendiniz karar verin.
  • telefon numarası bazlı değil de üyelik bazlı bi chat uygulaması kullanılsa daha iyi olurdu dediğim grup.

açıkçası çok katılmak istesem de sözlükte gizlilik olması gerektiğine inanan bi insanım. eğer sözlük isimlerimizle katılabildiğimiz bi uygulama olsaydı katılım daha sağlam olurdu gibime geliyor.
  • bu gruba kurulduğu ilk gün katılanlardanım. grubun adını beraber koyduk, beraber büyüttük. kurduğumuz grup büyüyünce yeni gelenler için ve maç günleri grup amacından saptığı için sohbet grubu kuruldu. ilk kurulan grup ise yönetim grubu oldu. sohbet grubundakilerden çok ilgili olanlar yönetim grubuna da alındı.

daha sonra yönetim grubu yaptığı etkinliklere katılma zorunluluğu koydu. belli bir tarihe kadar yapılan etkinliklere katılmayanlar gruptan atılacak denildi. ben rahatsızlandım sonra. eşimle beraber hastanedeydik ve o sırada ard arda gruptan atıldık. 1 tane etkinliğe katılmadığımız için! o kadar emeğimize rağmen. olabilir mi? olabilir. kurucularını mahkemeye veren şirketler bile varken günümüzde, bu da olabilir.

sohbet grubunda bir süre daha üye kaldım. fakat işim dolayısıyla çok fazla whatsapp grubuna üyeyim ve bu gruba o kadar çok mesaj geliyordu ki işlerimi takip edemez oldum. bu yüzden bu gruptan da çıktım.

kocam hala üye olduğu için takip ediyorum halen. ben atıldıktan sonra yönetim grubundan yine kuruculardan biri isyan edip ayrılmış, sohbet grubuyla yönetim grubu ayrışmış ve birbirlerine düşman olmuş. biz atılanlar, fetöcüymüşüz!!! beşiktaşlıymışız!!!!! fenerliymişiz!!!!!

bu yüzden atılmışız. bu sayede fetöcü olduğumu da öğrenmiş oldum!!!! çekirdekten yetişme bir galatasaraylı, bir metin oktay sevdalısı olarak bir beşiktaşlıymışımmm!!!

tebrik ediyorum ve ayakta alkışlıyorum sizi. yazık!!!
  • hukuki konulara pek de hakim olmayan yazarlarımızın iyi niyetli girişimi.

hissedar olacakları şirket galatasaray sportif a.ş., galatasaray spor kulübü ise bir dernek. har vurup harman savrulduğu söylenen taşınır ve taşınmazlar derneğe aitken, a.ş. hissedarlarının bir tasarruf yetkisi olamayacak üzerinde.

zaten bu yüzden ada, florya, riva gibi araziler üzerinde tasarruf yetkisi genel kurul'larda oylanıyor, yıllık olağan a.ş. toplantılarında değil. buna dair çözümü üyelikte bulmuş gibi görünüyorsunuz ancak o işler de pek o kadar kolay değil.

bu öncelikle mevcut üyelerin başvurusuyla yapılacak bir tüzük tadili gerektirmektedir. mevcut üyelerin büyük bir çoğunluğu da haklı görülebilecek sebeplerle tüzük tadili yapılsa dahi yeni üye oranını değiştirmeyi düşünmemektedir.

bunun en haklı sebebi olarak türkiye'deki diğer kulüplerin üye listeleri, başkanların akrabalarını tarayacak şekilde incelenebilir. sorgulanabilir kriterlerden oluşan, limitsiz bir üyelik alımı manipülasyona açıktır ve türkiye gibi ülkeler manipülasyon cennetidir. tüm başarısızlığına rağmen yıllarca değişmeyen kulüp başkanlarına bakarak da bu durumu teyit edebilirsiniz.

mevcut tüzük ise birinci dereceden akrabası üye olanlara bile kısıtlı bir kota tanımakta, idarecilerin kendi lehlerine üye alımı yapmasını engellemektedir. hatta bir çok üye, tüm kriterleri karşılamasına rağmen üye olamayan çocukları adına isyan etmektedir. üye çocukları, üyelik statüsünü minimum 2 başvuruda anca kazanmaktadır, o da kurullardan birinde yakın bir tanıdıkları olduğu takdirde.

bu haklı isyanda bulunurken bir yandan da sorgulanması gereken bir diğer şey, içeride referansları bulunmayan, kulüpte üye vasfıyla yer almasının ne fayda getirdiği henüz çözülemeyen, her yıl dalga dalga üye yapılmalarına rağmen taraftarın görüşlerini kürsüye taşımaktan aciz taraftar grupları temsilcileridir. inanın konuştukları anda youtube'da videosu yayınlanan, twitterda tt olan, tüm taraftarlarca alkışlanan üyeler bu temsilciler değildir, onlar zaten aile ya da lise kontejyanından üye olmuş isimlerdir.

peki mevcut üyeler kulübü çok mu iyi yönetmektedir? son bir kaç yıldır özbek'in rakibine oy veren ya da kurullarda aleyhine oy kullanıp ibra vermeyen biri olarak bunun yanıtının "elbette hayır" olduğunu büyük bir rahatlık ve tutarlılıkla söyleyebilirim. ancak burada izlenmesi gereken ilk yöntem tüzüğü değiştirmek değil, hali hazırda tüzükte var olduğu halde işletilmeyen kuralların işletilmesi için kamuoyu baskısı oluşturmaktır. sevmediğiniz, görüşlerini beğenmediğiniz, ya da bir şekilde kötü yönetime sebep olduğunu düşündüğünüz üyelerin büyük bir bölümü hali hazırda var olan tüzük kurallarına göre üyelikten çıkarılabilir durumdadır ancak ilgili tüzük hükümleri sadece yönetime muhalefet ettiklerinde işletilmektedir. bu daha realist ve kısa vadede daha başarılı olacağınız bir kampanya olacaktır.

tüm kurguların bu hususların da değerlendirilerek yapılması tavsiye olunur.
  • iki grup içerisinde de yer aldım.
    birinde emir veren galatasaraylılar var.
    diğerinde bir birine gönül veren.
    birinde benim ben diyerek insanları dışlayan, hakir gören bir zihniyet var.
    diğerinde 'sen de gel kardeş' diyen.
    birisi galatasaray'ın lisesinden bile iyiyiz demiş,
    ulan armut, zaten liseye karşı binlerce insan var sen şimdi ne diye yazdın bunu?
    neyse,
    adamın biri demiş ki benim olmadığım grup falan.
    sen kimsin hocam?
    ekşi sözlükte yer alan galatasaraylıların babası mısın? anası mısın?
    insanlar kendince birşeyler yapıyor.
    doğru ya da yanlış.
    üstelik sizin adınızı ya da sözlüğün adını anmamışken sizin bunu sayfalara taşıyor olmanız ne acı.
    ekşi sözlük idarsine çağrımdır; adınızı kullanarak sosyal medya hesabı açan ekşigalatasaray ekşifenerbahçe ekşibeşiktaş vs. gibi oluşumlar sizin bünyenizde mi?
    hem sözlük hem kulüp isimleri kullanılıyor.
  • biraraya gelerek galatasaray için ekşi sözlük'te ne yaptıklarını, kendilerini hangi hakla sözlükteki galatasaraylıların temsilcisi görebildiklerini ciddi olarak dinlemek istediğim mesaj grubu.
  • maksadı ingilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve türk olmayan takımları yenmek olan takım taraftarlarının oluşumu.
  • üyesi olmaktan gurur duyduğum şahane grup. içerde güzel muhabbet dönüyor etkileşim oldukça iyi.
  • taraftarını dinleyen kulübe zarar gelmez.
    muslera'yı bu taraftar aldırdı, daha fazlasını da yapabilecek kalitede bir taraftar grubu var. umarım hayırlı olur takım için.
  • rahmetli alpaslan'ın arkadaşı olan bir fosile ihtiyaç varsa ben de varım. referansım entrylerimdir.
hesabın var mı? giriş yap