• halkın yutmayacağı tekerleme.

zira ekonomik açıdan krizin nedeni sıcak para , tüketim ve inşaat balonuna dayalı ekonomi modelidir.

politik açıdan neden ise elbetteki 21. yy da diktatör olmaya çalışan bir akıl hastası ve onun terörist kolluk kuvvetleridir.
  • tabi ki savunulacak bu tez. nasil zamaninda cumhurbaskani anayasa firlatti da ondan oldu bu kriz dedikleri gibi.

halbuki akli basinda herkes düsünebilir ki senin ekonomin gercek anlamda saglam ise bu tarz olaganüstü durumlarda bir sendeler sonra normaline döner. bütün avrupa calkalanirken alman ekonomisinin gectigimiz 8 seneye göre en fazla harcama yapan dönemini yasamasi buna örnek. ama sen elindeki 5 liralik mali 3 liraya satip borc kapatmissan ve sonunda ne elinde kalmissa ne avucunda, tüm ekonomini baska ülkelerden gelen sicak paranin üzerinde dingildek bir sekilde götürüyorsan bu tarz bir olay sadece bardagi tasiran son damla olur.
  • - ekonomik krizin sebebi gezi parkı eylemcileridir rüstem.
    - ya bi siktir git mahmut abi.

memlekette satılmadık bir götümüz başımız kalmış hala bunu diyen insan sadece cahil, dünyadan habersiz değil aynı zaman da maldır. evet, bunu diyorsanız malsınız. sözlükte kimseye bu tarz laflar etmedim şimdiye kadar, acayip mesajlara bile sizli bizli, sakin cevap verdim ama buna inanıyorsan malsın. ama bik biki yok bu işin. ha bir ihtimal daha var, yalakasın canım kardeşim, önde gideni hem de.

memleketin ücra bir köşesinden, şans eseri son 10 yılda kendini toparlamış, şeraitten habersiz isen amenna, o zaman tamam, bir şey diyemem.
  • beceriksizliklerin, popülizmin, yandaşları ihya etmenin sorumluluğunu üzerinden atma bahanesidir.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23676280.asp
  • jöle kafa zihniyetinin ürünü bir saçmalamadır.
  • ekonomik krizi basit bişey sanan insanların söylemidir. tabiki daha önce cumhurbaşkanı anayasa fırlattı diye kriz çıktığına inanan toplumumuz buna hayli hayli inanırız.

ayrıca ekonomimizi yabancı sermayeye teslim edersek hep onların keyfine göre haraket etmemiz gerekir

yanıt bulmamız gereken soru neden kendi sermayemizi oluşturamıyoruzdur. bu işler günü kurtarmakla olmaz.

turist gelmeyecek diye korkanlara; turistlere tecavüz edip sonra onları öldüren bir toplum imajımız varken gezi parkı ve demokrasi için eylem yapan bir toplum imajı o kadar da korkunç gözükmüyor
hesabın var mı? giriş yap