• sürü psikolojisinden mi, "amman yerimi doldurmasınlar" korkusundan mı bilmiyorum ama, toplanma niyeti olmayan grup elemanlarını ikna edebilecek en zararsız cümle.

r- mike'ı arıyorum, burada çalışıyomuş
    g- mike mı, şu yeni garson eleman mı? hey mike!*
    m- söyle koçum
    g- bu adam seni arıyormuş

(arka tarafı paspaslamaya gider)

r- mike.. demek burda tabak çanak topluyosun
    m- evet, sen de çöpleri eşelemeye başlamışsın
    r- nereden duydun?
    m- insanlar konuşuyo..
    r- evet, o bok torbalarının ağzı torba değil ki büzesin.. ağzı büzöşecis.. büzücüs? ıı türkçesini ifade etmekte sıkıntı çekiyorum
    m- büzüşecis?
    r- neyse konunun temelinde anlaştık sanıyorum. buraya niye geldiğimi de tahmin ediyosundur. yeni bir iş var
    m- ritchie, ben bıraktım o işleri
    r- mike, gözlerime bak. tek sefer, 0 risk. ekibi yeniden topluyoruz, sana ihtiyacımız var

(konuşa konuşa tuvalet tarafına gelirler, bu arada saat de 2 olmuştur, artık kapatacaklardır. sifon sesini takiben kilolu bir adam görünür.)

b- mike tuvaleti temizlesene çıkmadan, benim barsaklar fena
    m- lanet olsun bili, saat 2 oldu. lanet olası "bağırsak"larını beş dakika daha tutamaz mıydın?

(r kısık gözlerle sigarasını yakar.)

m- tek işti değil mi?
    r- evet
    m- ne kadar?
    r- (dolar şeklinde duman üfler) temiz 3 milyon
    m- hey bili! lanet olası tuvaletini sen temizle. salamura mike geri döndü

heey joe,
    tell me where you gonna run to now?
    dıdım dıdım dım..
  • uzerine onlarca film cevrilen konu.
  • (bkz: bu ellerle mi)
  • polisiye filmlerin vazgeçilmez klışesi.
  • 6. nesilin sözlüğe dahil olmasıyla epeydir birbirlerini görememiş arkadaşların tekrar karşılaşıp, hep beraber plan program yapmaya başlamaları, hatta zirve düzenlemeleri. (bkz: red black by summer night)

bu gruba sözlükten uçtuktan sonra 6. nesil olarak geri dönenler de eklendiğinde, şu sıralarda epeyce yaşanan bir hadise.
  • (bkz: fenerbahçe'nin transfer politikası)

not: fenerbahçenin fenerbahçe olduğu zamanların fenerbahçelisiyim...
  • ekibi yeniden toplamak eyleminin heyecanlı haber formatı.
  • fenerbahçenin aziz yıldırım önderliğinde son bi iş sonra bırakıyoruz diyerek hayata geçirdiği motto. öyleki dünyanın öbür ucundan bile haber yolluyorlar ben de varım diyerek.

(bkz: http://kralspor.ensonhaber.com/…sik-2013-01-31.html)
hesabın var mı? giriş yap