• guzel tasarimli bazi urunleri var, gomlekleri mesela bazilari tam oturuyor ama, siz bu gulu seviyosaniz dikenine de hazirlanin. ben daha bisey almiyorum burdan.

buradan kazak alirsiniz,
    2 kere giyip makinaya atarsiniz, etiketindeki talimatlara uygun olarak.
    sonra kazak ceker, magazaya goturursunuz incelemeye alir red verirler.
    sonra musteri hizmetlerini ararsiniz, durumu anlatirsiniz.
    birdaha gonderin bakalim derler, bu arada 4-5 ay gecmis olur. hatali yikama diyerek gene red verirler.
    arayip bu karari neye gore verdiklerini sorarsiniz, burda tekstil muhendislerimiz var derler.
    onlar bu talimatlari onayliyor mu dersiniz, evet derler.
    o zaman sizin muhendisler bunu 30 derecede yikayin diyor, biz de samsung un muhendislerinin "bu 30 derecedir" dedigi programda yikiyoruz cekiyor, sizinkiler de bu 30 degil mi diyor dersiniz.

bundan sonra urun yoneticisi bir hanim var, bir suru sey soyledi.
    ya ozetle soyle dusunelim dedim, ortada bi kazak var, cekmis.
    ne ben sana 30 derecede attigimi kanitlayabilirim, ne de sen bana bunun 30 dereceden fazla sicaklikta yikandigini. ben yaptigimla sen varsayimla konusuyosun sonucta.
    kac lira bu kazak? 100-150.
    malzemesi ne, kasmir mi bu, 100%yun mu, degil.
    e maliyeti de belli.
    benim ekstremi goruyosun orda, ne kadar alisveris yapiyorum, 150 lira icin beni gunlerce urastiriyosun, ya dersinki yarisina hediye ceki verelim, ben mecbur senden bisey alicam.
    75 liraya sen ne satiyosun sanki, kullaniyim desem gene ustune para odiycem.
    cokmu zor?
    sizce beni bir musteri olarak bu kazagin maliyeti kadar bi paraya kaybetmek sizin icin kazanc mi olir kayip mi diyorum.
    biz kimseyi kaybetmek istemeyiz diyor. ama diyorum sen olsan su durumda, bisey alirmisin baska, bu islerin icinde birisin, ben de oyleyim. maliyetini biliyosun, hediye ceki versen alacaklarimin satis fiyatlarini ezbere biliyosun, seni de kotu hissettirmezmi bu durum diyorum, konuyu kisisellestirmeyelim bu benim isim diyor.
    arkadas nasil urun yonetiyosunuz anlamiyorum, 1 kazak degistirmediler, hediye ceki vermediler, ben de kis oncesi guzel bir alisveris yapacaktim, sayelerinde yeni markalar ogrendim ama iyi de oldu.

boyle ugrastiriyorlar adami efendim.
  • bir giyim markası. klasik ve spor güzel tasarımları var. fiyat-kalite açısından da fena değil.
  • samsun daki bir internet kafe-lahmacun-pide-pastane-bilardo salonunun adi. bir elde pide diğerinde pasta varken lahmacunu klavyenin üzerine koyup bilardo oynamak gerçekten efor gerektirdiğinden mekan birkaç sene sonra işi pide ve lahmacunda sabitlemiştir. iyi de etmiştir
  • bugun netten falan takimlarina baktim. fiyatlarini uygun buldum, 2 adet takim almayi dusunuyordum. ama sozlukteki yorumlari okuyunca vazgectim. genelde bakiyorum ne yazilmis falan diye sozluge. pek yaniltmiyor markalar hakkinda. ben reklamlarini falan da gormemistim. yoksa arda antipatisi almamaya yeterdi.

sevgili sozlukculer, hevesimi kursagimda biraktiniz. amk ben minyon adamim, her yerden de bulamiyorum. neyse, en azindan o kadar para verdikten sonra alip pisman olmaktan iyidir.

uzgunum efor.

edit:
    ben bu yazidan sonra karacadan 2 adet takim aldim. toss diye biraz daha dar kesimleri olan bir markasi var. gayet guzel urunleri mevcut. kumasi yun karisimli. safi naylon turevi degil.

takimi almadan efora da ugradim. kolundan iplikleri sarkan takimlari "bu cekince gider" diyerek satmaya calisiyorlar. gozumun onunde o ipligi cekip kumasi buzusturuyor ve bu normal diyor. ben bu kadar kalitesiz oldugunu bilmiyordum.

sarar gunluk giymek icin bana pahali geldi. benzer diger markalar da naylon benzeri kumasi olan takimlari icin yuksek fiyat cekiyolar.
  • bazı yazarların hem kendilerinin sarf ettiği hem de sozlugun ebesine sarf ettirdikleri şey
  • sarfettiğimiz bir birikimimize genel olarak "efor" diyebileceğimizi tahmin ediyorum. ne var ki "çabalama", "gayret etme", "enerji harcama" gibi durumlarda da "efor" kelimesi anlam kazanabilir.

- abi çalışıyor görünmek için harcadığın eforun dörtte birini çalışmak için harcasan, şu iş yerinde tekten olursun.
    - ben o eforu "sevilmemeye çalışmak" için harcıyorum, çalışırsam beni severler.
  • ben ömrü hayatımda böyle mağaza görmedim. yapıkredi kampanya yapmış 400 lira harcamaya eforda 40 puan veriyor. para harcamak istedim, o kadar berbat ki mallar para harcayamadım. sultanhamamdaki manifaturacılar bile daha iyi. apaçiler de almaz burdan. çalışanlar desen hayatından bezmiş, birşey soruyorum, şurda diye gösterip telefonuyla oynuyor. toptan mağazalarda(osmanbey ve okmeydanı) ise 1 kişi çalışıyor) yemeğe gitmişler, mağaza kapalı) böyle rezalet görmedim ben.
  • geçen birşey bakmak için girdik, 680tl'ye naylon trençkot satıyorlardı. ananın... diyerek çıktık.
  • amk burayı beğenmeyenler donlarını bile dolce gabbanadan giyiyor sanırım
  • boşa harcamaya inananların kısaca demo ile birleştirdiği, oysa büyüklerimizin sade bir dilde çaba dediği şey.
    hadi bi gayret yeni bir tanım:
    kofralarımızın bize hediye ettiği, başkalarının kofralarının bizlerde inlettiği enerji türü.
hesabın var mı? giriş yap