• norveç'te, binlerce yıldır çarpan dalgalarla şekillenen kannestein kayası : görsel
  • (e)xtra (t)errestrial, bir steven spielberg filmi. ciguli dünyaya gelir ve bazi müzik arastirmalarinda bulunur... olaylar gelişir...
  • steven spielbergin, 'yabancı' olana çocukluğun temizliği ile duyulan saf sevgi içeriği ile 9/11 sonrası abd'nin yeniden değerlendirmesi gereken filmi.
    ayrıca yine çocuk dünyasının özgürlüğü ve açıkyürekliliğinin -individüel yüzleri olmayan masklı adamlar tarafından sembolize edilen- büyükler dünyasının ketumluğunu yenebileceğine dair peter pan esintili bir masal-filmdir.
  • 3 sene önce atlas pasajında yerli bir afişinin üzerinde "e.t.--ekstra yaratığın dönüşü" başlığını görüp yarıldığım film.
  • john williams'in duygusal bombardiman yaptigi filmdir. john williams'i cikart, cogu insanin duygulandigi sahnelerde ayni insanlar odun gibi izleyeceklerdir.

bir insan bisikletin ucusuna duygulanabiliyorsa, bu aslinda arkaplanda damardan giren john williams'in eseridir.

yer yer star wars havalari gozlemlenebilir soundtrack'inde. ne de olsa ayni elden cikmis.
  • omru hayatimda beni en cok aglatan filmdir bu. sahanedir. izlemeden olmemek gerekir hatta. ben dogmadan yillar once cekmisler bunu. ilk izledigimde alti yedi yaslarindaydim. sonrakinde lise ya da ortaokul. birkac yil once yine izlemistim, bu gece yas 21 yine yine yine aglatti. alacaginiz olsun. e.t.yi rahat birakin picler diye aglar mi bi insan ya. esek kadar oldum bi bisiklete agliyorum. kazanamadiniz iste tamam mi. olmedi iste uctu kacti. eeeevv eeev diye inledi canim e.t. film boyunca her eeevv sonunda boooogggg eeevv diye ben de koptum yine. maffettiin beni ya mafettin yaa...
  • mini minnacik iken izledikten sonra bir daha izleyememi$tim, bugun dvd sini alaraktan ikinci kez izleme firsatim oldu.

bir sahnesi bitirdi olayi, tabii ki kucukken bunu farketmemi$iz yazik olmu$.. (veya hatirlamiyorum ne bileyim)

$oyle ki:

halloween de di$ari ciktiklarinda, yanlarindan gecen bir tip yoda kostumu icindedir. bunu goren et o ki$iyi takip edip, pe$inden gitmeye cali$ir home, home diyerekten..

entry i goren kahyaki nin yardimlari ile:

http://www.youtube.com/watch?v=zuwixlg2agc
  • coca cola içerek dirilen mahlukatları gördüğümüz filmdi. ne reklamlar yemişiz zamanında, süfer güç öyle kolay olunmuyor tabi. ayrıca izlerken ağlayanlardan biri de bendim. yaş 6 ya da 7. ve yine yanılmıyorsam e.t'nin parmağına basınca geğirmesinden etkilenip, parmağını çektirip osuran türkler bu filmden sonra peyda olmuştu. batının ahlaksızlığını aldık dedikleri aha bu oluyor.
  • yıldızlı lacivert gökyüzü, görüntünün yarısını kaplayan kocaman ışıl ışıl dolunay, ve dolunayda bisikletle uçan çocuk...o an ordaymış, elliot'u ve et'yi izliyormuş, rüzgar serin serin esiyormuş hissi verir, hayal kurmak için birebir. afişi alınıp duvara asılası film.
  • hayatımda seyrettiğim ilk sinema filmidir. ağladığımı babam görmesin diye şekilden şekle girdiğimi hala hatırlıyorum. yaş beş.
    sonunun iyi bittiğini bildiğim halde e.t.'nin o su kanalında bembeyaz yattığı, daha sonra nasa görevlilerinin o'nu elliott'tan ayırdıkları ve de final sahnelerine hala çocuk gibi salya sümük ağlarım, yaş neredeyse otuz.
hesabın var mı? giriş yap