• az önce muhtemelen aşilini kopardı. mavericks'in playoff planları için büyük darbe olur.
  • insanda tartaklama istegi uyandiran adam.
  • https://twitter.com/…tatus/1219805410951073792?s=20

hayatımda gördüğüm en net aşil sakatlanması sanırım bu. geçmiş olsun dwight kardeş, dallas senin eksikliğini hissedecek. umarım mümkün olan en kısa zamanda sağlığına kavuşursun. biliyorum burayı okuyorsun.
  • rondo takasıyla dallas'a gelen çaylak. pek bişi olmaz gibi.
  • şutu var, atletik, çabuk. faried'i çalımlayıp vurdu smacı.
  • spikerler gibi düşüşüne gülerken birkaç saniye sonra yüzünün halini gördüm ve gerçekten içler acısıydı. muhtemelen sezonu kapatan uzun. çok da seviyordum oyununu. dallas yerine aynı tipte bir oyuncu bulamazsa play-off ilk turunda yolcu demektir. çok yazık.
  • 2 gün önce phoenix maçında kariyer rekorunu kıran oyuncu. bu sezon 6.6 sayı 4 ribaund ortalaması var. bu yaz dallas'tan 4 yıl 37 milyon dolarlık kontrat aldı.

bu entry'yi yazma sebebimse phx maçunda dirk nowitzki ve salah mejri ikilisiyle yanyana oynamaları. hatta 3 numara gibi oynayan powell'dı sanırım 4 üçlük attı. bu sezon çoğunlukla pivot ya da pf oynadı.
  • rondo takasında sadece cap dengelemek için geldiği dallas'ta bu sezon kimsenin beklemediği bir çıkış gösteriyor 11 sayı 8 ribaund ortalamalarıyla başladı. şok etmeye devam edecek gibi.
  • dallas mavericks ile 3 yıl 33 m dolar karşılığında sözleşme uzatan uzun. rick carlisle'ın sistemi içerisinde kenardan gelen çok önemli bir isimdi ve bu da beklenen bir anlaşmaydı.
  • aşil sakatlığından basketbolu unutarak dönen basketbolcu.

hiçbir zaman yetenekli bir basketbolcu değildi ama verimli/faydalı bir oyuncu, iyi bir pick'n roll bitiricisiydi. fakat kaç maçtır dallas mavericks'i 1 kişi eksik oynatıyor. rick carlisle'da aksi gibi son houston rockets maçına kadar willie-cauley stein yerine kendisiyle başlıyordu maçlara.

2.5 sezon daha kontratı var. bir şekilde önümüzdeki sezona kadar yanına pick veya çaylak koyup kendisini iteleyecek bir yer bulunsa iyi olurdu.
hesabın var mı? giriş yap