• ezginin gunlugu gibi underground takilan adamlarin, klibinin cekilmesiyle bir anda me$hur olmasini saglayan parcha.

yagmur yagsa, uykum kacsa
    bir ku$ konsa ???? parmagima
    aglardim bir ba$ima

$eklinde nakarati vardir. soru i$aretli bolume replace edilmesi gereken kelimenin badi oldugunu soyleyen adamla iddiaya girmi$, donemin parasiyla bir milyon kaybetmi$tim. o paranin $imdiki degeriyle sevgilinizle hilton'un terasinda ak$am yemegi yer, 34. kattan a$$agidaki arabalarin camlarina tukurme $ansina sahip olursunuz.. (bkz: gecmis zaman olur ki)
  • batı için fazla doğu, doğu için fazla batı olan , iyiki türkiye'de yaşıyorum da sentezden,sinerjiden anlıyorumun aksisedası şarkı.
  • bu şarkıyı dinlerken anlıyorum ki bazı şeyler hiç değişmiyor. ben hala bir başıma ağlıyorum ve hala bana annem "aldırma" demiyor.
  • bu şarkıya bir çift sözüm var: sevimli olduğunuz kadar hüzünlüsünüz de.
  • feridun duzagac'in bir roportajinda keske ben de boyle guzel bir sarki yazabilseydim diye yucelttigi, gercekten de turkce sozlu sarkilar arasinda cok onemli bir yeri olan sarki.
  • benim için çok anlamlı olan güzeller güzeli şarkı.
    dört yakın kız arkadaş 3 yıl önce yemek yemişler arkasından içmeye gitmişler. içmişler, saçmalamışlar. o dört kızdan birinin evine gitmişler salata hazırlamışlar, film izlemişler. bütün gece gülmüşler, eğlenmişler. son defa sabaha kadar oturmuşlar ve o zaman onlar bunun farkında değillermiş. simsiyah saçları olan güzel kız uyumadan önce ne dinleyelim sorusuna düşler sokağı diye cevap vermiş kafasını yastıktan kaldırarak sonra devam etmiş feridun düzağaç olsun ama. o kız gitmiş sonra nedenini bilmediğimiz bir şekilde gitmiş. ondan geriye düşler sokağı diye aniden cevap verişi kalmış. şimdi dinliyorum içimden bir ses düşler sokağı diyor ve devam ediyor ama feridun düzağaç olsun.

(bkz: arkadaşın ölmesi)
  • durduk yere sabah sabah adamın mnakoyan şarkıdır..
    be insaf, bir şarkı "ben kuşlardan da küçüktüm" diye başlar mı?
    işe falan gitmiyorum, eve gidip ağlayacağım bol bol..
  • biri yazmış "annesi sevdadandır diyen biri tabi besteci olur..." diye aşırı doğru geldi.
  • feridun düzağaç dan başka kimseden dinleyemediğim şarkıdır. onun sesi, parçayı söyleyiş tarzı. hele ki sevdadandır demesi yok mu? bitiriyor beni.

"kaç mevsim aşk pazarında geçti yalanlarla
    düş sattım aldanmışlara
    aklım kaçıverdi elimden bir gece vaktiydi
    sevdiğim başka sevenim başka.."
  • çıktığında kaç yaşındaydım tam hatırlamıyorum ama bana verdiği iç karartıcı kafa bulandırıcı hüzünden deli gibi korktuğumu hatırladığım şarkıdır. hani böyle çok acılı bir aşk içindesin, annen "aldırma gel bakiyim yanıma kızım" diyor dizine yatıyorsun saçını okşuyor,sen korkuyorsun acaba bu kadar sevmek insanın aklını kaçırmasına sebep olabilir mi diye..yağmur yağıyor bir yandan ,gözünden yaşlar akarken uykuya dalıyorsun..bak yine içim karardı.
hesabın var mı? giriş yap