• başta tedarik zinciri aksaması ve iletişim kesintisi olmak üzere etkisi uzun süre hissedilecek ciddi sonuçları olabileceğini düşünüyorum. sabah uyandığında ve gece yatarken instagram story'lerine bakmadan yapamayanların yaşayacağı psikolojik sorunlardan bahsetmek bile istemiyorum. bu süreçten en kârlı yine psikologlar çıkar gibime geliyor.
  • 72 saat değil bence 1 ay.. insanlara ne olduklarını hatırlatır diye düşünüyorum.
  • yürüyüş yapmaya,kitap okumaya, yüzmeye biraz daha zaman ayırırım. başka da bir etkisi olmaz.
  • akademide system resilience olarak incelenen konudur. daha çok ana şebeke kaynaklı elektrik kesintilerinden kaynaklanma olasılığı vardır. enerji sistemlerinde yük dengesizliği kaynaklı oluşabilecek geniş çaplı kesintiler veya doğal afetler tetikleyebilir. sistemde yedekleme yapıldığı için uzun vadeli sorunlar olmasa da kısa vadeli kapsamlı sorunlar oluşabilir.
  • (bkz: chaos testing)
  • var bir hayalimiz
  • buzluktaki etler erir bozulur et sıkıntısı yaşanır. ilk çağdaki mızrak baltayla insanlar inek geyik avlamaya çıkarlar. öze dönülür. et önemli.
  • bazıları ilkel yaşama laf atmış acıyorum sizlere.
  • sadece yandaş gazeteler kalacağından dünyanın ilk 10 ekonomisine girdiğimize inanabiliriz.
  • amk herkes interneti siktiğimin tiktokundan instagramından ibaret sanıyor.
    bankacılık ve finans durursa, hayat da durur.
hesabın var mı? giriş yap