• 2017'de bir the ringer yazarına attığı mesaj sosyal medyada karşıma çıktı, kendisinin üniversitede basketbol oynadığını belirterek spor endüstrisiyle ilgili bilgilendirilmek belki de spor yazarı olabilmek için kontak kurmaya çalıştığı görülüyor.

yani basketbolda istikbalim yok işin medya kısmına girebilir miyim diyor..şimdi 2020 nba finalleri nde ilk beşte oynayacak..
  • 2019-2020 sezonunun 1 numaralı" şutörü". en iyi şutör'ü değerlendirirken 2 şey önemli. 1 ne kadar şut kullandığı 2 % kaç ile attığı. oyuncular %50 nin altında attıkları için doğal olarak şut kullandıkça yüzdelerinin düşme ihtimali artıyor. robinson bu 2 istatistikde de ilk 5 de. kendisiyle kıyaslanacak 3 oyuncu var. lillard,hield,ve harden. hardenı sona bırakalım. lillard ve hield robinson'dan toplam 70-80 şut fazla kullanmışlar. duncan robinson %44.5 hield ve lillard %40 ile atmış yaklaşık. şimdi robinson 70-80 şut daha kullansa en kötü ihtimalle %42 ye falan düşerdi. o yüzden onlardan daha iyi olduğunu söylemek çok da haksızlık olmaz. harden ile değerlendirirsek harden 240 şut falan daha fazla kullanmış. eğer harden %38 le falan atıyor olsaydı belki o diyebilirdim ancak %35.5 ile atmış. onla kıyasladığımızda da robinson önde bence.

tabii özellikle lillard ve harden'ın takımlarının bir numarası olmalarında bu yüzdelerin çok etkisi var. robinson'a göre kullandıkları zor şut sayıları çok daha fazla.+ daha fazla süre alıp maçın her alanında daha fazla çaba sarfettiklerinden kondisyonları da şutlarına yansıyor. bu iki oyuncuya da sadece duncan robinson'a verilen görev verilse kuşkusuz yüzdeleri artar.

not:buralar değerlenir.
  • nba’de 2018/2019 sezonu itibariyle miami heat’te forma giyen basketbolcu. ismi çok güzel.
    (bkz: tim duncan)
    (bkz: david robinson)
    (bkz: twin towers)
  • ncaa kariyerinde div 3'te ve g-league'de oynadıktan sonra, nba playoff'larında rekor kıracak şekilde inanılmaz bir kariyer sıçraması yapmış oyuncudur.
  • saçmalık derecesinde bir üç sayı şut mekanizması var, pası aldığı zaman topu tutmadan sallıyor ve potanın hiçbir yerine değdirmeden deliksiz sokuyor. bu seviyedeki şutörler genelde takıntılı ve psikopat insanlar oluyorlar steph curry ve ray allen örnekleri gibi. kısaca izlemeyi çok seviyorum.
  • bu kadar temiz şut atan bi oyuncu görmemiştim uzun süredir, muazzam.
  • sabit şut atarsa çok tehlikeli, dripling sonrası çok atamıyor ama hiç önemi yok üçlüğü %40+ ile atıyor miami'yi çok tehlikeli bir hala getiren etmenlerden biri.
  • az önceki indiana maçında 8 üçlük atarak franchise'ın bir play-off maçında en çok üçlük rekorunu kıran miami'li oyuncu. undrafted olup yeteneğinin yanında şutunu böylesine kusursuz hale getirmek hakikaten büyük iş. önümüzdeki senelerde yıldız şutör seviyesine rahatlıkla gelebilir.
  • elinin ayarını siktiğim, sözde şutör. 2 bomboş üçlük kaçırıp son dakikada maçı bostona verdi. miamiye değil butler'a üzülüyorum.
  • nba draft'inin ne cesit bir yalan oldugunu tokat gibi carpan bir sniper.
hesabın var mı? giriş yap