• haksizliga ugramis kalemcegiz. erkeklerin aklina dudagi cevreleyen rujdan koyuca bir cizgi geliyor, anliyorum bence de cirkin. hatta cirkin/guzel otesinde gunumuzde kabul gormeyen bir makyaj sekli ki orneklerini cok nadir goruyorum.

kadinlarin bahsettigi de koyu renk ruju kullanmadan once zorunlu olarak cekilen ve disaridan anlasilmayan dudak kalemi. dogru makyaj yapanlar icin koyu renk ruj oyle dudaga bulanip disari cikilacak bir sey degil. kaygan kenarlari sonucta, merhaba diyecek kadar bir dudak hareketinizle ruj, tenin basladigi alana gecis gosterir, o zaman cirkin olur. dudak kalemi ruju sabitler. puf noktasi anlasilmamasidir. yani siz disardan baktiginizda kirmizi ruj goruyorsunuz ama o ruj + dudak kalemi. bu kullanimiyla elzem. 70 ve 80'lerle ilgisi yok.

kirmayin birbirinizi bence.
  • süphesiz ki seren serengil'i akla getirir.
  • son derece faideli bir makyaj malzemesidir efendim.
    ruj ile aynı renkte dudak kalemi kullanan kadın, rujun yapısındaki kayganlık dudak kenarlarının ince bir derinden olusması nedeniyle rujun dısarı tasmasını kesinlikle engeller, ayrıca kucuk kusurları düzeltmek için de son derece başarılı bir aparattır ama bu noktada son derece dikkatli kullanılmalıdır. bunu bu sekilde yapan kadınların dudak kalemleri görünmedigi gibi sadece ruj sürerek dısarı çıkan kezban, bilemedin kezbanımtrak görüntüden kurtulmus olursunuz. zira bir sürü şabalağın yaptığının aksine son derece dikkatli kullanılması gereken bir makyaj malzemesidir. renk seçimine, ten saç uyumuna girmiyorum bile.
    ha dudak kalemi ayrıca soyle de kullanılabilir. dudaklarınız tema afislerindeki gibi çatlak toprak tadında değilse, alıyorsunuz sevdiginiz dudak kalemini önce bir parça su bazlı nemlendirici ile dudaklarınızı nemlendirip ardından dudak kenarlarını belirliyorsunuz. efendim dudak kalemi üst dudakta, en fazla iki, alt dudakta ise tek ve kesintisiz bir hareketle sürülmeli. ardından dudaklarınızın içinde dikine küçük çizgiler halinde kaleminizi uyguluyor sonra da nemlenmis dudaklarınızdaki kucük dikey izleri bir parmak hareketi ile dağıtıyorsunuz. alın size daha dolgun görünen ruj kadar parlak olmayan (satenimsi) , dolgun sekilli ve renkli dudaklar.

hadi size bir iyilik daha sevgili sözlükçüler. dudak ya da göz kalemlerinizin yeterince yumuşak ya da biraz açık renkli olmasından mi şikayet ediyorsunuz. alın kaleminizi elinize ve bir çakmak alevinden geçirin yavaşça. hafif eriyen bölümü birazcık üfleyerek soğutun ve alın size daha koyu renkli daha yumusak kalemler.

ps; butun bu bilgilere istinaden güzellik uzmanı falan sanılıp cevaplayamayacağım sorulara mahal vermemek için söylüyorum efendim ben sadece kendi halinde az buçuk yedigi haltla ilgili uzmanlara danışan okuyan araştıran makyaj yaptığı zaman da maymun dötüne dönmek istemeyen bir insanım. bu gibi püf noktaları hayat kurtarır sizi maymuna dönmekten ve bilimum alaycı bakışlardan korur. hörmetler
  • beyazını hafif kontür olarak uygular üzerinede açık renk ruj sürerseniz dudaklarınız olduğundan kalın görünür.
  • erkekler için rujdan 30 kat koyu olan ve ruju dudağın dışında çerçeveleyen bir ürün olarak görülen makyaj şeysi. evet beyler, hll spr dvm.
  • 90'lar modasına göre makyaj yapan kadınları itici gösterir evet. ama normalde, bir kadının rujun altına dudak kalemi sürüp sürmediğini anlamazsınız. ruj fırçası ve dudak kalemi ile harikalar yaratan kadınlar var. uzman tv'de nasıl makyaj yapılır videoları var mesela. oradan bakıp öğrenebilirsiniz. deneye deneye eliniz de alışır sonra.
  • dudak çizgisinin bittiği yere epey bi uzaklıkta çizio insanlar bu kalemi.
    çerçeve içine aldıkları dudaklar yüzlerinden bağımsız hareket eden,
    ses çıkaran ayrı bi canlı formunu dönüyo zamanla.yurdumuzdan bi örnek
    için (bkz: seren serengil)
  • naomi campell,esin maraşlıoğlu gibi zaten kalın dudaklı ve yeterince belirgin dudak çizgileri olan kadınların "hayır illede yüzümün sadece dudaktan ibaret olmasını istiyorum muah"düşüncesiyle kendilerine at görünümü veren makyaj malzemesi.
  • kahverengisi zerrin özer'in alamet-i farikası olan, kadını vezir de rezil de edebilme potansiyeline sahip makyaj malzemesi.
  • bi erkeklerin yazdıklarına bakın bir de kızların....

anlatın kızlar bence de öyle.. çerçeve evt..
hesabın var mı? giriş yap