• --- spoiler ---

kuvvetle muhtemel 6. kitabin giris kisminda khal jhaqo denen at hirsizini kavurma yapacak olan iri kertenkeledir kendisi

--- spoiler ---
  • burnunun ucuyla bir kaç defa annesini dürtmesi duygulandırmıştır. yolun açık oldun kardeşim. belki bir başka got evreninde görüşürüz.
  • (bkz: yapacağınız işi sikeyim ben gidiyorum)

final bölümünde yukarıdaki bakınızın en güzel örneğini vermiştir.
  • öksüz kalmanın acısını kalbine gömüp sessiz sedasız westeros'ten ayrılarak ne kadar munis ruhlu ve efendi biri olduğunu gözler önüne sermiştir. ayrıca giderken annesinin cenazesini ortada bırakmayacak kadar da hayırlı evlattır.

sana karşı boynumuz bükük deli oğlan, umarım gittiğin yerde mutlusundur.
  • favori ejderciğim. zaten nerde böyle kool siyah güçlü filan şeler varsa seviyorum.
  • s8 de çok daha büyümüş olarak göreceğimiz ateş parçası.

ejderhalar ölünceye kadar büyüyebiliyorlar. drogon s7de ki haliyle balerionun (ki kendisi bilinen en büyük ejderha) 5te biri boyunda ancak balerion 257 yaşında (öldüğü yaşı bu) bu boya erişmişken drogon henüz 10lu yaşlarında. s1 in sonundaki halini bilen için s8deki hali çok şaşırtıcı olmaz.
  • işte böyle drogon efendi burası westeros. tüyü bitmemiş sübyanı anasıyla beraber yakarsan senin ananı da böyle harcarlar.

halbuki her türlü şerrin bu taht boku yüzünden olduğunu idrak edecek kadar akıllı, ölmüş anasını burnunun ucuyla dürtüp üzülecek kadar hisli bir ejderdir. senaristlerin itin götüne soktuğu başka bir karakterdir aynı zamanda. adamlar ejderhayı bile itin götüne sokmayı başardı. helal olsun.
  • night king'i adana kebaba çevirmezsen adam değilsin drogon.
  • --- game of thrones 8x6 final spoiler ---

yerde cansız yatan dany'i burnuyla dürterken gözlerimi doldurdu. daha sonra tahtı yakması ve dany'i alıp gidişiyle daha çok üzdü.

çok kral ejderhaydı be. annesi gibi başına gelmeyen kalmadı.

--- game of thrones 8x6 final spoiler ---
  • ulan drogon un bile sabrını taşırdılar. bi iktidar uğruna kardeşlerini kaybetti anasını kaybetti çocuk. artık dayanamadı haklı olarak sçayım sizin demir tahtınıza dedi üfledi ateşi.
hesabın var mı? giriş yap