• türkçe karşılığı "koy götüne gitsin" olarak verilebilecek söz.
  • sözleri:

here's a little song i wrote
    you might want to sing it note for note
    don't worry, be happy.
    in every life we have some trouble
    but when you worry you make it double
    don't worry, be happy.
    don't worry, be happy now.

*don't worry, be happy.
    don't worry, be happy.
    don't worry, be happy.
    don't worry, be happy.

ain't got no place to lay your head
    somebody came and took your bed
    don't worry, be happy.
    the landlord say your rent is late
    he may have to litigate
    don't worry, be happy.

*(look at me -- i'm happy.
    don't worry, be happy.
    here i give you my phone number.
    when you worry, call me, i make you happy.
    don't worry, be happy.)

ain't got no cash, ain't got no style
    ain't got no gal to make you smile
    don't worry, be happy.
    'cause when you worry your face will frown
    and that will bring everybody down
    don't worry, be happy.

*(don't worry, don't worry, don't do it. be happy.
    put a smile on your face. don't bring everybody down.
    don't worry. it will soon pass, whatever it is.
    don't worry, be happy. i'm not worried, i'm happy... )

(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)
  • ancak "olurum sensiz, askin olmazsa ben hicim, lanet dunya, ben sensiz ne yaparim, askim askim askim, kotu kader, top felek, aksi seytan" tarzi sarki yazabilen turk bestecilerine inatla dinletilmesi gereken parca.
  • parçadaki bütün sesler tek bir adamdan çıkmıştır ve bu adam o sesleri özenle kurgulayıp süper bir şarkı haline getirmiştir...
  • pes..vallahi pes...bir kazaa bir napster bir şarkıyı bu kadar mı değiştirir.bilenler bilir bu şarkı genelde "bob marley - don't worry be happy" şeklinde bulunurdu p2p ler patladıgında.. şimdi bile bakın youtube'a ne demek istediğimi anlayacaksınız. neyse hadi biz türkler böyle anladık, kabul ettik ya avrupalılara ne demeli?

olay gecen yaz gecti basımdan, avrupa'daki genclik kampı tarzı bir organizasyondayım. bir gece meshur "campfire" yapıyoruz, herkes de bildigi en rahatlatıcı sarkıları söylüyor elemanın biri de bilgisayayarda acıyor youtube'dan . kamakawiwo'ole lar, enya lar havada ucuyor neyse biri dedi bob marley'den don't worry be happy hayda nedim burda da mı bakın o boby mcferrin'a ait adamda bir agız var sormayın gitsin her ses cıkıyor, yok arkadas bi allahın kulu da evet cikrikci dogru soyluyor demedi actılar youtube'u bana gosteriyorlar bob marley fotograflarını..pes dedim vallahi pes..
  • "don't cry because its over, smile because it happened."
  • kabus gibi geçen bir cumanın akşamüstünde şarkılardan fal tutunca karşıma çıkıp yüzüme kocaman bir gülümse konduran bobby mc ferrin tekerlemesi...

"put a smile on your face. don't bring everybody down.
    don't worry. it will soon pass, whatever it is"

diyor ya...
    olsun bir şarkı da olsa diyor ya...
    bilgisayarın dandik hoparlöründen de olsa "geçer", "geçecek", "sen gülümse" diyor ya bana.

ne kadar boktan şeylere canımızı sıkıyoruz bu hayatta belli değil...
    ama en güzeli yanında sana "gülümse geçecek" diyen birilerinin olması galiba.

bir daha çal bobby: "don't worry be happy"
  • saatlerdir loop'a aldım dinliyorum. hani diyor ya "it will soon pass whatever it is" diye... heh işte o kısmı çok umut verici lan. valla. adamımsın bobby, bir bu bir de kirk franklin'in i smile'ı insanı depresif moddan çıkarıyor.

ilaçlarım bitti ve alamıyorum. sakinleştirici etkiyi böyle vermeye çalışıyorum bünyeme.
  • klibinde robin williams'in oynadigi fazlasiyla olumlu sarki. o kadar ki insani uzmeyi basariyor.
hesabın var mı? giriş yap