• 2010'da yayınlanan community 2. sezonun ilk bölümünde troy yataktan kalkıp esnediği sahnede pijama olarak örümcek adam kostümü baskılı bir tişört giymektedir.

aynı dönemlerde marc webb'in çekeceği amazing spider-man reboot'u duyurulur ve spider-man'i oynayabilecek 5 ayrı aktörün ismi konuşulmaya başlanır. film eleştirmeni ve çizgi roman yazarı marc bernardin ikinci kez çekilecek bir spider-man hikayesinde peter parker'ı oynayacak aktörün beyaz bir erkek olmaması gerektiğiyle ilgili bir şaka yapar. bu sözlerin üzerine ilk paragraftaki 3 saniyelik sahneyi izlemiş olan community fanları twitter'da "donald glover yeni örümcek adam olsun" kampanyası başlatır. tabii ki bu kampanya yönetmen tarafından dikkate alınmaz. ama marvel yazarı brian michael bendis'in kafasında bir ampul yanmasına ve miles morales karakterini yaratmasına sebep olur.

2012'de amazing spider-man filminde peter'ın odasında troy'un olduğu bir community posteri vardır.

2017'de vizyona giren spider-man homecoming'de aaron davis karakterini oynamıştır. bu karakterin mcu'da miles morales'in amcası aaron olduğu ve donald glover'ın canlandırmasıyla evrene girdiği iddia edilir.

ertesi sene into the spider-verse vizyona girer. miles'ın aaron amcasının evine gittiği sahnede televizyonda community'deki yataktan kalkma sahnesi gözükür. bu çemberin tamamlanmasıyla örümcek evrenlerini anlatan filmde aaron'ın başka bir evrendeki suretiyle bambaşka bir evrendeki troy'un çok çok başka bir evrendeki oyuncusu donald örümcek adam olmuş olur.

bu olaylar çerçevesinde kendisi spider-man açısından en az leonardo dicaprio kadar mühim bir şahsiyettir.*
  • grammy'de terrified'ı söylerken yine kendisine sövdürmüş komedyen, oyuncu, müzisyen. geçen sene golden globe ile emmy'i alması yetmiyormuş gibi 2018 grammy'de 5 adaylık çıkardı. şu yeteneğinin zekatını biz sefil türklere dağıtsa türk televizyonları daha düzgün içeriklere sahip olur. bir insan her alanda başarılı olamaz, olmamalı. bizimle dalga geçtiğini düşünmeye başladım.

childish gambino projesini bir albüm daha çıkardıktan sonra bitirecekmiş. nasıl bir konseptle karşımıza çıkacağını merak ediyorum.
  • son yıllarda piyasanın görüp görebileceği en komple**** heriftir.

zamanında bu zalım glover’ın potansiyelini görüp, 30 rock gibi bir dizide yazarlık yaptıran tina fey’in mizah yeteneğinin yanında, altyapı maçları izleyen scout yeteneklerine de sahip olduğunu bize gösterip tina fey’in yüzünü kara çıkarmayan yılan glover, daha sonra dan harmon gibi bir herifle çalışarak mizahşörlük konusunda yüce ustaların tedrisatından geçiyor. kolaylıkla etki altında bırakabilecek isimlerle iş yapmış olmasına rağmen, kendi tarzına şimdiden sahip olan hain glover, kendi tarzında hem zenci hem de beyaz dünyasını çok iyi kavrayarak nevi şahsına münhasır bir herif olarak karşımıza çıkıyor.

nice yiğitlerin telef olduğu, ocaklara incir ağacı dikilen, benim diyenin rezil rüsva olduğu şarkı türkü sektöründe ise çoktan yerini sağlamlaştıran californialı glover, rap, r&b gibi tarzları dinlemeyenlere şarkılarını ezberletecek kadar bu işi kotarıyor. eser ürettiği her alanda daldan meyve toplar gibi patır patır ödülleri toplayan donald glover, artık gerek büyük bütçeli yapımlarda oynayarak, gerek kendi dizisini çekerek alemin kralı olma yolunda hızlıca ilerliyor. bu kadar farklı mecrada böylesine iyi ilerlerse bir 5-10 yıla tüm dünyayı ele geçirecek olan donald glover, o zamanlar dünyadaki tüm ödüllerin tek çatı altına toplandığı bir mega ödül falan alır herhalde.
  • 69. emmy ödülleri'nde atlanta ile en iyi yönetmen ve en iyi aktör ödülünü kazanmıştır. *

*
  • nam-i diğer childish gambino; yeni dizisi atlanta için yazar ekibini sadece siyahi abi-ablalarımızlardan oluşturmuş ve biz beyazlara, "zenci kültürü hakkında bi sikim bilmiyorsunuz, boş yapmayın. açın, izleyin de bişeyler öğrenin amk" demiştir.

link
  • çok garip bir meta insan.

insan değil, bakın meta insan. yazıyor, dizi yapıyor; harika iş çıkartıyor. oynuyor, güldürüyor; yine harika iş çıkartıyor. bir de rap yapıyormuş (bunu bilmiyordum.); dediklerine göre onda da iyi iş çıkartıyormuş.

bir kendime bakıyorum, bir donald'a bakıyorum. e şimdi o insansa, ben insan değilim. e ben insan olduğuma göre o da o zaman meta insan deyip işin içinden çıkmaya çalışıyorum.

cidden çok garip bir adamsın donaldcığım. helal olsun.
  • kendisi ayni zamanda birkac album cikarmis bir rapperdir.
    (bkz: childish gambino)
  • yaptığı her işin hakkını veren, zannımca en yetenekli siyahi sanatçı.
  • sanat dalları üzerinde tekel mi kurdu, şeytanla bir anlaşma mı yaptı bilmiyorum ama neye elini atsa hakkıyla altından gelip üstünden çıkan, aşırı yetenekli sanatçı.
  • şu sıralar childish gambino olarak çıkardığı this is america ile sarsmaktadır.

(bkz: #76690590)
hesabın var mı? giriş yap