• gizli saklı bir barış manço şarkısı. 1985'lerden..şarkının adının "dön desem döner misin?" şeklinde yazıldığı da vakidir.
    özlediğim adamın -görünüşte- durgun, asılda pek vurgun sesiyle,
    ılık bir müzik eşliğinde söylediği nennisi..
    geçmişe..hep geçmişe..

sözleri şöyledir:

"bunca yıl sonra seni görmek ne güzel..
    bunca yıl sonra seni duymak ne güzel..
    biraz solgun gördüm, üşüyor musun?
    içeri girmez misin???
    biraz yorgun gördüm, oturmaz mısın?

hiç degişmemişsin..
    o sıcak evimiz artık buz gibi!
    dört duvar üstüme geliyor sanki..
    herşey öylesine anlamsız booş ki..
    sensiz geçen bunca yıl sonunda inan ki..

son bir kez haykırsam!
    dön desem döner misin bana?..
    gitme biraz daha kal hasretim sıcaklığına..
    gitme biraz daha kal göreyim doya doya..

bak dışarıda yağmur var görüyor musun?
    çabuk geçer bilirsin..
    kirpiklerin ıslak ağlıyor musun?
    hiç degişmemişsin.. "
  • günde üçyüzbinotuzsekiz defa dinlediğim, biterken tekrar başa sardığım enfes şarkı.
  • güzelliği belki biraz da populer bir barış manco şarkısı olmamasından kaynaklanıyor olabilir.neden popüler değildir bilinmez, ama üst üste defalarca dinlenebilirligi olan fevkalbeser bir barış abi sarkisidir.
  • 24 ayar albümünde bulunan la casa della mamma tulipano'nun türkçe sözlü versiyonudur. şarkının türkçe çevirisi değildir.

"barış manço'nun yeni şarkısı" değildir, bilinmez değildir, sadece siz bilmiyorsunuz :)
    (2 mayıs 2020 b.manço'nun yeni şarkısı diye açılmıştı başlık)
    taa 2005 yılında anatolianrock.com forumunda dinlerdik. ses kalitesi berbat ötesiydi. ama şimdi grafson sağolsun mükemmel temizlikte bir kayıt yayınlamış. emeği geçen herkesin eline sağlık.

şarkıda barış manço'nun şurayı söyleyişi çok güzel:
    ...bak dışarda yağmur var...
    ... çabuk geçer bilirsin...
  • bunca bokun püsürün arasında çok uzaklardan çıkıp gelen en tanıdık insana sarılma hissi yaratan barış manço şarkısı.

durduk yere hem güzel hem de yorgun hissettirmiştir.
  • biri youtube yorumuna “2020 yılında gerçekleşen tek güzel şey” yazmış bu şarkının yayınlanması için. o kadar haklı ki. eskiden beri bilmediğime yeni karşılaşmama sevindim, gözlerim doldu. hafiften ciğer deşiyor ama çok çok çok güzel şarkı. klip de çok hoş . cannım barış abi “bunca yıl sonra seni duymak ne güzel”.
  • “bunca yıl sonra seni duymak ne güzel” dedirtmiştir hüzünlenerek.
  • ölümünün üstünden 21 yıl geçmiş, ilk defa ölümü idrak ettiğim ve sırf bu yüzden ağladığım insandı. ne tanıyordum ne de ölümü hissedecek bilinçteydim tam olarak.

ölümünün üstünden 21 yıl geçmiş, hâlâ karşımıza hiç duymadığımız şarkıları çıkabiliyor. kim bilir daha neler var ve bilmiyoruz. grafson'a teşekkürler...

şu naif ama direkt- safi hüznün hastasıyız be kardeşim. bahar yeli ılgıt ılgıt eserken, bir barış manço şarkısına daha vurulup, loopa alıyoruz...
  • bu şarkıyı ilk defa dinlediğime inanamıyorum. o zamana ait parçaları ezbere bildiğimi sanırdım halbuki. albüme koymayıp sadece avrupa baskısına koyması da etken ama bahane değil. küçüklüğümün barış abisinden özür dilerim. şarkı bence barış manço'nun en iyi şarkılarından biri. anlıyorsun değil mi şarkısındaki hissiyatın aynısını verdi. şu sıkışmışlık zamanlarında feci melankolik edebilir geçkin insanları. grafson youtube kanalına da bu parçayı yayınladıkları için ayrıca teşekkürler.

şarkı güzel, şarkı iyi, alıp, götürüp, eritip duru...

https://www.youtube.com/watch?v=kzivfizfl_o
hesabın var mı? giriş yap