• canım annemin sonuna kadar güvendiği temizlik ürünüdür.
    annem şöyle der:

- bu domestos'un ismi çok sağlam, her şeyi yapabiliyor deseler inanırım. isminde güç var çünkü.

(bkz: annelerden neler öğrenebiliriz)
  • onu bunu bilmem de domestos bir yaşam biçimidir. evinde domestosu olmayan insana güvenmem ben.
  • ister bebek'te yalıda oturan hanzade hanım, ister gecekonduda yaşayan hatice hanım olun fark etmeden bence her kadının yaşaması gerekli temizlik hissi.
    çabuk sonuç ve tertemiz bir oda, terapimsi bir malzeme.
  • yasak aşkım.
    bir şeyler canımı mı sıkıyor, bir bakıyorum banyo dolabının kapağı aralanmış, ordan bana bakıyor yeşil yeşil. bakışıyoruz bir süre. onunla yapabileceklerimi düşünüp kikirderken buluyorum kendimi. resmen duruşuyla tahrik ediyor beni.
    ilişkimizin yasağıysa, astım hastası oluşum. özellikle banyo gibi göreceli olarak ufak yerleri temizledikten sonra muhakkak ilaç almam gerekiyor. ama olsun, değiyor be. her yerin bembeyaz olduğundaki rahatlama hissi çokca edepsiz hisle yarışır bence. ha bir de, bazı kendini bilmez ev arkadaşlarımca "bingo" ve hatta "çiçeğim" alındı kimi zaman. off o nasıl bir his. sanki her an kapı çalabilir ve domestos bizi basabilirmiş gibiydi. üstelik bu hisse değmiyordu da, olmuyor işte aynı beyazlık.
    oof oof.

iş bu entiri uzunca bir banyo temizliği sonrası rahatlamış, tüm haftanın dertleri unutulmuş olarak yazıldı. iyi ki varsın domestos.
  • evimin olmazsa olmazı.eşime göre ben temizlik yapmazsam domestos fabrikayı kapatır.
    (bkz: tiryakinim)
  • antik yunanların temizlik tanrısının ismi.
  • çalışan obsesif kompulsif kadının kurtarıcısı.. mutfak evyesini ve musluğunu bununla sildikten sonra mavi pronto'yu güzelce sıkıp kurutarak parlattığınız an var ya.. mutfak banyo ışıl ışıl şerefsizim.. belimde bez iki elimde pronto ve domestos kim korkar hain neşriyattan hıı ayakkabıların altını bile ovarken görüldüğüm söylenir tövbe inş. hocam?
  • bizler yillardir yere goge dokup neredeyse icecek kivama gelmisken, ecnebilerin sadece tuvalet temizleyicisi olarak yaklastiklari sividir. (cok pis genellerim, acimam)

halbuki cay-kahve lekesi tutmus bardaklari bununla hasir nesir edip piril piril bir sonuc almak mumkun. her turk kadini artik buna vakif. onerdigimde pek bir tepkiyle karsilastim, tehlikeli olacagi yonunde...
    bacim, yikanacak o! demiyorum ki ben oyle al ic kokulu kokulu. sonra bana dua edeceksin. ama yok, yine cehennemden cikan cilgin turk oldum galiba. gerci haksiz da degiller, bize bir sey olmaz mottosuyla yapip ettigimiz onca tehlikeli eylem varken...

biz domestos yokken kimilerine gore hipo, bize gore klorak olan nice kotu kokulu sivilar kullandik. cocuklugumuzda sacma siselere kondugu icin icip hastanelik bile oldu kimimiz. peheyyy!!!!
  • çamaşır, bulaşık, wc, yer, gök... her yeri temizler. çok daha az uğraştırır ve az zaman alır.
    bi gün içicem ya ne zaman bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap