• "bozuldu artık" diyenlerin dönüp kendilerine bakmalarını öneriyorum. ilk taşı, bozulmamış olan atsın lütfen.

doğa için çal - 3 için yapılacak yorum belli;

"aferin çocuklar, bu yolda devam. 81 ile 81 orman kazandırana kadar devam. kimse anlamasa bile, 'bozuldu bunlar, kanka muhabbetine döndü' diyen zırtapozlara inat bu yolda devam".

(sormazlar mı hiç "sen ne yaptın da neyi eleştiriyorsun? gidip bu işin bir ucundan tuttun mu hiç?" diye...?)
  • ayrımcı diyenleri gördükçe üzülüyorum.

http://www.agaclar.net/…orum/showthread.php?t=17586
    adresindeki forum sayfasına yönlendiriyorum ben ilgilenenleri. isimlerini, projeye yapabilecekleri katkıyı anlatarak organizasyona dahil olmak istediklerini söylesinler. 3bin civarı başvuru olduğu konuşuluyor sizin de göreceğiniz gibi. 3bin kişi arasından yapılan seçimleri eleştirirken biraz üsturup eklemek lazım sözlerimize. karşılıksız yapılan bir işi eleştirirken "ayrımcı, tu kaka" diyeceğimize, "ben urfalıyım, başvurdum, almadılar" diyebiliyor muyuz ona bakmak lazım. yardm teklif ettiniz de almadılar mı? bir sonrakine yer alacaksınız belki? acaba sizi de bir urfa ürküsü için yedekte tutuyor olabilirler mi?

yıkıcı ve kötü niyetlisiniz. hiçbir maddi karşılık ummadan düzenlenen bir organizasyona dahi çamur atacak kadar ahlaksızsınız. bu bir avuç adamın uğruna şarkılar-türküler söylediği o ağaçlar var ya... neyse...
  • fuat saka, hayko cepkin, levent üzümcü güzel sürpriz olmuş. diğer doğa için çal'lardan tanıdığım ersan özcan'ın sesine yine hayran kaldım. herkesi teker teker tebrik etmek düşer.

ayıptır söylemesi gülçin ergül'ün güzelliği de etkilemedi değil.
  • levent üzümcü'nün çok yakıştığını düşündüğüm piroce. ayrıca türkü seçimleri de yine şukela olmuş, zira en sevdiğim türkü olan gesi bağları ile halihazırdaki hassas bünyemi gece gece garip duygulara sevk ettiler.
  • ikinci yarısı çok eğlencelidir.

facebooksuzlar için;

http://www.youtube.com/watch?v=misnxnosq14&hd=1
  • gesi bağları, çemberimde gül oya ve çayelinden öteye türkülerinin icra edildiği video yayınlanmış bulunmaktadır.
    şuradan izlenebilir;
    http://www.facebook.com/…10150282890732926&comments
  • yine şukela olmuş, özellikle de ilk bölüm yani gesi bağları yorumuna hayran kaldım.hayko cepkin, dilek türkan ve gülçin ergül'ü görmek güzel, emeği geçen herkesin ellerine sağlık..

bir de şahsi önerim madem böylesine güzel bir amaç için toplanılmış, gördüğüm kadarıyla sponsorlar da bulunmuş, şimdiye kadar yapılan üç çalışma mini bir albümde toplanılsa. klipler televizyonlarda dönse, daha fazla kişiye ulaşsa, albüm alınsa verilse ormana can gelse.. daha güzel olmaz mı..
  • harikalar yaratan, harika serinin harika olan 3.sü.

ayrıca o minik yavrucuk. ikiz kız kardeşlerimi özlettin ve sen ne şeker şeysin öyle.
  • afedersiniz ama bu proje için "yeae çok popüler oldu, bozdular abi" diyenlerin amına koyayım.

hakikaten ya salaksınız ya da olayın amacını kavramaktan yoksun beyinleriniz. ulan zaten projenin amacı doğanın korunması hakkında bir bilinirlik, bir bilinç, dikkat çekme, gündem yaratma, doğal olarak her ne kadar amatör müzisyen odaklı olması beklense de olayın, arada sırada popüler kişilerin bu projeye destek olduğunu bilmek kesinlikle az önce baksettiğim özellikleri taşıması için bir sebeptir. kaldı ki projenin başlangıcında "hacı sadece amatörlerle çalışalım, popüler sanatçıların mına koyim, götlerini elleyeyim, ibneler ortada kalsın" diye bir laf da geçtiğini sanmıyorum.

gülçin de çıksın, hayko da çıksın, levent de çıksın, size giren çıkan ne, gayet de güzel olmuş.
  • hemen her gün birisi "nasılsın?" der, sıradandır, önemsemezsin; ancak bir gün birisi öylesine bir "nasılsın?" der ki tınısıyla, samimiyeti ile öylesine içtendir ki, küçücük bir soru sanki bir dost elidir omzunda. bütün ağırlığını alır, sıkıntını paylaşır, eksilmez aksine çoğalırsın. umudu getirir yerleştirir yüreğine.

bu doğa için çal işini çıkartan çocuklar yalnız olmadığımı hatırlatırcasına, büyük bir saygıyla ve takdir edilesi bir emekle üçüncüye soruyorlar bana "nasılsın?" diye.

iyiyim be canlar, varlığınızla bir fazlayım ya da bilin ki varlığımla bir fazlasınız.

insanına, toprağına nedenini pek de çıkartamadığın bir sevgi ve umut beslersin ya, işte siz insanlara o nedenlerden bir kaç tanesini birden hatırlatıyorsunuz.

"neden her şeye rağmen çok güzeldir yaşamak bu topraklarda?" sorusu yanıtsız mı kalacaktı, alın size yanıt.

ne yapın, ne edin, muhakkak ve hatta kesinlikle dinleyin, seyredin. hatta dinletin, seyrettirin.
hesabın var mı? giriş yap