• yazmış 10 yıldır kullanıyorum diye. piyasaya çıkış tarihi 2015. zamanda yolculuk mu yapıyorsunuz anlamıyorum ki.
  • kullandığım parfümler arasında listenin 1. sırasına alacağım parfümdür. kokusu, maskülen duruşu ve hijyene önem veren erkek yansımasıyla burnumuzu ve çakralarımızı genişletiyor.

kokuya önem veren birey olarak kullandığım parfümleri sırasıyla ele alırsak,

1. dior sauvage
    2. yves saint laurent l'homme
    3. chanel de bleu
    4. versace eros
    5. bvlgari in black
    6. armani code
    7. victor rolf spice bomb
    8. paco rabbane ınvictus

sıralama karşı tarafı etkileme açısından ele alınarak sıralanmıştır.
  • az önce sample olarak takdim edilmiş formunu bileğime ve boynuma çok az sürmeme rağmen sürekli bileğimi burnuma götürdüğüm mükemmel koku.

öncelikle armani aqua gio, bvlgari homme extreme, chanel blue ve allure edition blanch gibi fresh kokuları seven biri olduğumu söylemem gerekiyor.

sauvage, chanel blue benzeri gibi duruyor ama onun kadar rahatsız edici ağırlıkta değil. varlığını hissettiriyor, elinizi sımsıkı tutmuyor, canınızı yakmıyor, tam kararında kışkırtıcı bir parfüm.
  • açık ara dünyanın en harika kokusu, o kadar seksi ve yoğun bir parfüm ki mükemmel. reklam yüzü olarak johny depp’i kullanmaları da çok başarılı bir seçim olmuş.

bazı sembolik kokular vardır, sauvage da kesinlikle onlardan biri.
  • şahsımı dün akşam az kalsın ayak altına götürüyordu.

elime bunun tester'i geçmişti. dün akşam iş çıkışı birkaç kez pıslatıp paydos ettim. kapıda şirketin güvenliği sordu. bir mağazaya girdim dvd'i bakıyordum ,oradaki eleman sordu. yemek yemeye geldim oradaki eleman da sordu. dedim bizi bugün skmeseler bari belli ki bu koku erkekleri çıldırtıyor. sonra taksim'e geldim dvd arıyorum hala baktım arkamdan iki arap kadın ördek yavrusu gibi dolanıyor da rahatladım. ben daha bugüne kadar bir parfüme bu kadar ilgi görmemiştim.

tanım: içime çok sinmeyen biraz ağır bulduğum ama yarattığı ambiyans başarılı olan farklı bir koku. başarısız diyemem. beğenen aşık olur yalnız.
  • ulan nasıl bir parfüm ise kullanan müşteri gitti kokusu hala ortamda. en sonunda adama sordum ismini parfümün. adam başladı anlatmaya zaten herkes soruyormuş. 11 yaşındaki veletler bile soruyormuş. almanya'dan 80 avroya almış.kendisi de alman zaten.
  • şimdiye kadar başlık nasıl açılmamış hayret ettim.

2015 yılında christian dior tarafından piyasaya sürülen tam bir panty dropper parfümdür.

1966 yılında üretilen eau sauvage ile karıştırılmaması gereken kokudur. onunla bunun arasında sadece isim benzerliği vardır.
  • bugün 1011 tl “bayılarak” edp’sini aldığım olağanüstü parfüm. burnum kokulara inanılmaz duyarlı olduğu için parfüm konusunda iyi tercihler yaptığımı düşünürüm. elimde halihazırda lacoste red ve creed aventus olmasına rağmen alma ihtiyacı hissetim. çünkü ikisinin tam arasında bir şey diyebilirim.

parfümün adından da anlaşılacağı üzere ilk etki olarak vahşi ve saldırgan bir tarafı var. gayet nezih, iyi ve güçlü hissettiriyor. zaten savage alacak adamın zevk konusunda da herhangi bir tenkite ya da tavsiyeye ihtiyacı olmadığı görüşündeyim. almak isteyenlere de tavsiye ederim.
  • bir erkeğe çok yakıştırdığım kokulardan biridir. erkek kardeşime aldık ve çok beğendim. nedense şişe renginden, kokunun karanlık tarzına ve mıknatıslı kapağına kadar chanel'in son yıllardaki efsanesi (bkz: bleu de chanel)'e rakip olarak çıkarıldığı ve hatta fazlaca benzetildiği hissiyatı uyandırdı bende. içindeki baskın bergamotla karışık ambroksan dedikleri yapay amber kokusu olmasa kokuyu bile kopyalamışlar dedirtecek kadar benzerlik yakaladım bu parfümde.

edt versiyonu için yazarsak "bleu de chanel" gibi ferah turunçgil açılışına sahip. ardından o baskın kokuya evrilip çok değişmeden öylece sürüyor. kıyafette kalıcılığı çok yüksek. farkedilirlik de çok iyi ama kokunun beğeni kısmı tartışmalı. ben erkeklere çok yakıştırıyorum ama diğer arkadaşım "rakı içmiş gibi kokuyorlar" diyor. içinde anason yok ama o kokusu garip şekilde akıllarda rakıyı çağrıştırıyor anlaşılan. yani riskli bir koku ve arkadaş çevrenize göre kullanımı riskli olabilir.

kesinlikle tamamen erkeksi ve bazı erkek parfümleri gibi kadın kullanımına müsait değil. neden bilmiyorum ama "bleu de chanel" gibi klasik giyinen 45-50 yaş altı, ergen yaş üstü genç ve orta yaş erkeklere yakışır gibi duruyor. biraz piç erkek imajı da aklımda oluşmadı değil. reklam yüzü johnny depp kokuya cuk oturmuş.

2 yıl sonra edit: bu parfümü artık çok fazla insanda duymaya başladığımdan çok pis sıkıldım. güzel ama bıktım. zaten edt versiyonu da galiba reformüle edilmiş çünkü eskisi kadar kalıcı değil gibi geldi. o yüzden edp olanı bile değil, şişesi üzerinde sadece "parfum" yazan versiyonu bana daha güzel ve kalıcı geldi.
  • kokusu hakikaten çok iyi olan bir parfüm. fakat edp'sinin kalıcılığı bende pek olmadı. 2-3 saatte bitiyor koku. parfum ağır olabilir diye almamıştım, keşke onu alsaydım. f/p açısından pişmanlık yarattı.
hesabın var mı? giriş yap