• ashgdjas hemen adama gelip bok atmaya başlamışlar, adam sanki ben wilt'ten iyiyim falan dedi. eline fırsat geçmiş 70 sayıyı yollamış. napıcaktı 'ya ekşi'dekiler memnun kalmaz' deyip şut mu denemeyecekti. 20 yaşında phoenix suns tarihinin bir maçta en çok sayı atan oyuncusu olmuştur.
  • gece gece insana dolaptan ceket alıp giydirten, üstüne bir de önünü ilikleten oyuncu.
  • bu gece boston celtics potasına 70 sayı atmış çılgın basketbolcu.

ve bunu 20 yaşında yaptı.

tarihte bunu yapan 6 oyuncu var ve michael jordan bunlardan biri değil.

wilt chamberlain (60'larda oynadı)
    kobe bryant (çılgın, diyecek lafım yok)
    david thompson (70'lerde oynadı)
    elgin baylor (60'larda oynadı)
    david robinson (sezonun son maçında sayı kralı olması için buna attırdılar 71 sayıyı, yoksa shaq oluyordu, jordan ara vermişti)

ve

devin booker. ve boston'a kaybettiler.
  • yaşıtları şu an askeriye'de şafak sayıyor. duvara çizik atıyor.

bu 20'lik çocuk nba'de bu sabah tarih yazdı.

helal.
  • az önce biten boston celtics maçında 70 (yetmiş) sayı atan basketbolcudur. 17/29 iki sayı, 4/11 üç sayı, 24/26 serbest atış istatistikleri ile bu sayıya ulaşmış ve bu arkadaşımız henüz 20 yaşında.
    bugün basketbolu bıraksa herhalde kimse birşey demez kendisine.*
  • 24 mart 2017 boston celtic phoenix suns maçında 70 sayı atmış velet.

edit: böylelikle nba'de tek maçta tüm zamanların en çok sayı atanlar listesinde 10. sıraya yerleşmiştir. 1978'den sonra bunu yapabilen iil 10'daki 2 oyuncudan biri olmuş oldu böylelikle. diğeri de kobe...

https://en.wikipedia.org/…ngle-game_scoring_leaders

devin booker 70 points highlights
  • o son topu kaybettiği pozisyon hayatı boyunca peşini bırakmayacak. kafasında o hucum ve ihtimalleri milyonlarca kez tekrarlanacak. bir nevi lanetlendi artık.
  • tarihi bir gece geçirmiş genç basketbolcu. phoenix taraftarı olarak maçları gazozuna oynadığımız için o kadar sık bakmıyorum ama bu gece ucla - kentucky maçı olmasa bi ihtimal bakabilirdim. tarihe tanıklık etme fırsatını kaçırmışız, kendisine phoenix forması altında uzun ve başarılı yıllar temenni ederiz.
  • kariyerinin ilk triple double'ini nba konferans finallerinde 40 sayi ile yapan suns oyuncusu.
hesabın var mı? giriş yap