• demolition albümünden bi ryan adams güzellemesi. (house mdde de duyulmuşluğu vardır.)

two hearts fading, like a flower.
    and all this waiting, for the power.
    for some answer, to this fire.
    sinking slowly. the waters higher.
    desire

with no secrets. no obsession.
    this time i'm speeding with no direction.
    without a reason. what is this fire?
    burning slowly. my one and only.
    desire

*

you know me. you don't mind waiting.
    you just can't show me, but god i'm praying,
    that you'll find me, and that you'll see me,
    that you run and never tire.
    desire

*
  • hem okunuşu hem de anlamı itibariyle en sevdiğim ingilizce kelimelerden biridir. öyle ki dilimizdeki 'arzu' kelimesinden bile daha güçlü hissettirdiğini düşünürüm meramını. insanlara benzetirim bazı kelimeleri; sevgisi hep lafta kalan, hatta bazen lafla bile duyulmayan insanlara. hep bir yarımdır o kelimeler, sanki ağır gelmiştir anlamı. fakat 'desire' asla bu kelimelerden biri değildir benim için. sanki ağzınızı açıp kapattığınız o üç hece, bütün duyularınızı harekete geçirmiş ve ayaklarınıza kadar eğilmiş bir güneş yaratmıştır size. ve bu kelime birçok şekilde düşebilir aklınıza; bazen bir şarkıyla, bazen de bir fotoğraf ya da resimle. işte bu seferkine de bir çizim sebep oldu aslında; loputyn ismiyle anılan jessica cioffi isimli bir sanatçının şu çizimi. adı her ne kadar 'desire' olmasa da, bana, arzunun sonsuzluğunu ve içine düştüğü aklı nasıl bir esir haline getirebileceğini düşündürtmüştür bu resim; hayattaki tüm tutkusu, istediği şeyden ibaretmiş gibi hisseden insanın eğer isterse tüm dünyayı karşısına alabileceğini.

tabii kendimi sadece bu düşüncelerle sınırlamayıp bir de çalma listesi oluşturdum. isminde 'desire' kelimesi geçen birçok şarkı olsa da ben daha çok elektronik tabanlı parçaları tercih ettim. çünkü çizimdeki yoğun arzuyu, synthwave, darkwave, ebm, industrial gibi müziklerin daha iyi karşılayacağını düşündüm. henüz bitirmedim ama şimdiden 3 saatlik bir süreyi buldu bile. eğer dinlemek isteyenler olursa, bu desire temalı listeye buradan ulaşabilirler.
  • henüz 2009'dan beridir müzik yapan 3 üyesi bulunan montrealli müzik grubu. elektronik müzik sevenlerin don't call, oxygene ve drive soundtrackinde de yer alan under your spell'i beğeneceklerini düşünüyorum.
  • tam track listi:
    1. hurricane
    2. isis
    3. mozambique
    4. one more cup of coffee
    5. oh sister
    6. joey
    7. romance in durango
    8. black diamond bay
    9. sara $eklinde olan 1976 yilinda cikan album bob dylan saheseri, albumu.
  • adimin(arzu) fransa'da birkach yuzyil once kadin ismi olarak kullanilan karşiligi; napoleon'un paradan gayri bi $heye olan a$kinin filme konu olmasina vesile olan $ahsin adi.
  • the winery dogs'un klibi taze, yeni şarkısı..
  • meg myers'ın güzel şarkılarından biridir. klibini izleyerek dinleyince ayrı bir haz verir.

sözleri de şöyledir:

baby, wanna touch you
    i wanna breathe into your well
    see, i gotta to hunt you
    i gotta bring you to my hell
    baby, i wanna fuck you,
    i wanna feel you in my bones
    boy, i'm gonna love you
    i'm gonna tear into your soul

desire, i'm hungry
    i hope you feed me
    how do you want me, how do you want me?

honey, i wanna break you
    i wanna throw you to the hounds,
    yeah i gotta hurt you
    i gotta hear from your mouth
    boy, i wanna taste you
    i wanna skin you with my tongue
    i'm gonna kill you,
    i'm gonna lay you in the ground

desire, i'm hungry
    i hope you feed me

i wanna feel you, i want it all

• yanni ve ekibinin özellikle royal albert hall daki performansıyla etki gücü tavan yapan bir yanni klasiği.
  • 1976 tarihli bob dylan albümü.

albüm için dylan, jacques levy ile ortak çalışma içine girmiş ve sara hariç bütün şarkıları beraber yazmıştır. albümden kullanılan kemanları dylan'ın yolda giderken bulduğu scarlet rivera isimli bir kemancı abla çalmıştır.

albümün özellikle dikkate değer şarkıları arasında hurricane, isis, one more cup of coffee ve sara sayılabilir.

ayrıca bakınız:
    (bkz: the rolling thunder revue)
    (bkz: rubin carter)
hesabın var mı? giriş yap