• ortalama her sene, eylül ayında o meşhur indirimlerini yaparlar.

bu sene de yapacaklar mı acaba diyerek 3-4 montu gözüme kestirdim 1 ay önce. fiyatlarını da ezberledim. eylül ayı geldi çattı ve meşhur indirimlerini yaptılar. indirimden kısaca bahsedecek olursam, eski deri montunuzu 250 liraya sayıyorlar. deri olmasa da olur, en dandik mağazadan aldığınız 50 liralık deri görünümlü montu bile 250 liraya sayıyorlar. fakat bir gariplik var.

indirimden önce beğendiğim deri ceketin fiyatı = 549 tl.
    indirimden sonra, aynı ceketin fiyatı = 1080 tl.

indirimden önce beğendiğim montun fiyatı = 670 tl.
    indirimden sonra, aynı montun fiyatı = 1298 tl.

genel olarak diğer montlara da benzer fiyatlar koymuşlar kampanyadan sonra. belki sözlüğü takip ediyorlardır diyerekten kendilerine bir soru sormak istiyorum ; karşınızda gerizekalı mı var lan sizin?
  • buradan bir şey satın aldıktan sonra aldığınız ürüne çok iyi bakmanız gerekir. kazara yırtık, sökük bir şey oldu diyelim, işte o an yandınız!

bundan 1 ay önce*** kolunda ufak bir yırtık olan montumu, tamir edilmesi için forum istanbul şubesine bıraktım. alalı 2 sene olmamasına rağmen, müşteri hatası olduğundan bir fiyat çıkacaktır size dendiler. düzgünce yapılsın da, sorun değil dedim. 2 hafta içinde yapılır, size mutlaka hemen haber vereceğiz diye söylendi. iyi dedim.

2 haftanın sonunda ne arayan var, ne soran. ben aradım, dedim ne oldu? işte perşembe ve cumartesi fabrikadan teslimat günümüz, muhtemelen o zaman gelecek, arayacağız sizi dediler. aramadılar tabii. neyse dedim, yetişmedi herhalde. 3 haftanın sonunda her zamanki gibi onlardan ses seda çıkmadığı için yine aradım. işte uygun parça bulunamadığı için montunuzu çorlu fabrikaya gönderdik, orada yapılacak dendi. yani koskoca derimod'da, hiç bir numarası olmayan, düz, siyah bir parça deri yokmuş!

aradan yine bir haftadan fazla bir süre ve toplamda tam bir ay geçti ve bugüne geldik. şimdi forum istanbul mağazasını arıyorum, açan yok. müşteri hizmetlerinin telefonu hiç çalmıyor zaten. merkez ofise ulaşamıyorum, ne yapayım siz söyleyin a dostlar?

lan zeytinburnu'nda isimsiz bir dükkandan alsam daha iyi değil miydi şimdi? en azından esnaf müşteri samimiyeti kurulurdu, ''abi şuna bi el at, işim acele'' derdim, yemin ediyorum, bir haftada mont sırtımda olurdu.. yook, derimod abi firmanın ismi, kurumsal, kendini kanıtlamış firma! bok kanıtlamış! müşteri memnuniyetinde kelimenin gerçek anlamıyla sıçmıştır!
  • bir daha gitmeyeceğim firma. şöyle ki bir bot aldım. iade etmem gerekiyordu, evde giyip baktığımda çok rahat edemediğim için. mağazaya girdim, bana iade almıyoruz dedi bir çalışan. ben alındığının faturada yazdığını belirtince başka birisine yönlendirdiler. sonra o kişi sadece 3 gün içinde ürün değişimi yapıldığını söyledi. ben 3 gün olmadığını belirtince bahaneleri siz bunu giymişsiniz oldu. ben de mağazada giyildiğinde pislenmiş, ben ev dışında giymedim dediğimde başka bir kişiye yönlendirdiler. o da bankamatik kartıyla alışveriş yapıldığı için 15-20 gün hesabınıza ancak paranız yatar, isterseniz hediye çeki verelim deyince ben olmayacağını belirttim. parayı yatırmazlarsa benden çekecekleri var! müşterisini bu kadar umursamayan bir firma daha görmedim. herkese de anlatacağım ki almasın kimse, boşa rezil olmasın.

edit: 12 nisan'da parayı yatırdılar. 45 gün sonunda, tebrikler derimod !
  • birkaç hafta önce indirimsiz olarak 599 tl'ye sattıkları ürünü, bugünlerde %50 indirimle 599 tl'den satan firma. bir de etiket yapıştırmışlar eski fiyatı 1000 küsür lira diye. lan %50 indirim diyorsunuz, bari 50-100 tl indirim yapın da biz de salak gibi yiyelim.
  • garip bir marka. türk markası sanırım. deri montu vardı bi tane. sezonunda gittim baktım. 1500 tl civarı bir fiyatı var. tamam pahalı markasın anladık. garipsemiyorum bunu. garipsediğim şu. aşağı yukarı bahar sezonu aynı montu bi mağazasında gördüm. 300 küsur tl idi fiyatı. (bence bu bile pahalı ama neyse deri diyoruz kabulleniyoruz)

şimdi 300 tl ile 1000-1500 tl nasıl bir fiyat uçurumu ya? hani 300 e satarsın sezon biter 170 e indirisin anlarım. 80 e satarsın ertesi sezon 30 a düşersin anlarım. ama 1500 tllik bir şey nasıl 300 e düşüyor yahu?

bu giyim sektörü kadar kolpa bir sektor yok lan şu dünyada

adamlar 150bin tllik arabayı ölü sezonda 30bine satıyor mu? hayır. en fazla 145bine satar. cunku degeri bellidir amk.

giyim sektöründe ise hiçbir şeyin degeri yok. tamamen geçirme sikme üzerine kurulu bi sektör. param varken bile alışveriş yapmaktan kaçınıyorum cunku hemen hemen hiçbir ürün degerinden satılmıyor.

buna saat ve gözlükler de dahil. yahu bi saat bi mağazada 135 tl öbür dükkanda 329 tl olabilir mi ya? oluyor amına koyim bu sektörde.
  • yaz sonunda indirimle 749 tl'ye sattığı deri ceketi, bu sezon yeni ürünmüş gibi reyona koyup etiketini de 1899 lira yapan bir acayip firma. deri mont da şu: http://www.derimod.com.tr/…-siyah-14wgd6113cy11xl-p

ağustos sonu gibi aylaklık yaparken mağazada denk gelmiştim, indirimli fiyatı dahi benim bütçeyi deldiği için paraya kıyıp almadım. geçen hafta aynı mağazasında yine reyonda görünce outlet fiyatı filan sanıp baktım ki, 1899 tl etiketli montun "indirimle" 949 tl'ye düştüğünü görünce nasıl sevindiğimi tahmin edebilirsiniz.

la bu şaka mı? fahiş etiket koyup "indirimdeyiz" diyerek 3-4 ay önceki fiyatın üzerine 200 tl zam yapmışlar. bir de indirim yazıyor. dalga mı geçiyorlar adam m ıseçiyorlar belli değil.

ben satış personeliyle sohbet ederken (başka bir ürün almak üzereydim, haliyle almadım. bir daha da bi şey almam) mağaza müdürünün artist artist lafa dalıp bu indirim görünümlü zammı "enflasyon" ile açıklamaya kalkışması da ayrı komedi oldu. hadi desen ki, bunlar ithal, euro kurundaki artış yüzünden oluyor filan, bir yere kadar anlayayım. enflasyon ne biçim bi bahane lan? reyonda duran tekstilde neyin enflasyonu? 25% mi enflasyon memlekette? utanmıyorlar da.
  • yılın 365 günü indirimde olan firma.

yeni sezon ürünlerini koymuşlar vitrinlerine. 240 tl fiyat yazıp üstünü çizmişler 144 tl'ye düştüğünü yazmışlar. üstünde de yeni sezon diye etiket var. arkadaş ne ara çıktı bu yeni sezonda hemen indirime girdi. sizde indirimin olmadığı bir gün dahi yok ki.

birde camlarına yazmışlar "bitiriyoruz" diye. bildiğin kapatıyoruz mantığında çalışan firma.
  • fiyatlarına anlam veremediğim marka. 500 tl altı bir erkek deri mont olmadığı halde kesimleri, kalıpları niye lc waikiki tadında oluyor çözemiyorum. bir de başka markalarda 400 tl olacak bir malı 500 tl'den satıp üstüne bir de sanki 1000 tl'den bu fiyata düşmüş gibi göstermek tam anlamıyla şark kurnazlığı denilen, aslında şark gerizekalılığı olarak adlandırılması gereken bir tutum. türk malı diye alacak olsam bile almam bu zihniyet yüzünden.
  • yaklaşık 3 hafta önce alışveriş yapma gafletine düştüğüm deri ürün üreticisi/satıcısı firma.

ayakkabıyı alırken annemin ayağının buçuklu olduğunu, buçuklu üretimleri olmadığı için çözüm sunup sunamayacaklarını sorduğumda, ayakkabıyı tadilata gönderip yarım taban koyduracaklarını, teslimatı da aynı hafta perşembe günü yapacaklarını, hiçbir sorun çıkmayacağını söylediler. türkiye’de buçuklu üretim yaygın olmadığı için çoğu üreticiden sorunsuzca bu çözümle hizmet/ürün alıyoruz. beyanlarına güvenip ürünün ödemesini yaptım. ne tadilat fişi ne de fatura nüshası verdiler. telefonunuzla sisteme kayıt yaptık, teslimatta isim-soyisim, telefon numarası söylemeniz yeterli dediler. söyledikleri gün teslimatı almaya gittim. perşembeyi yanlış anlamışsınız haftaya perşembeydi dediler. olabilir, insanlık hali, yanlış anlaşılmadır, iş çıkışı uğramıştım kafam karışıktır diye çok üstünde durmadım.

ertesi hafta perşembe ürünü teslim almaya gittiğimde biz sizi teslimat için aramadık diye azarladılar. ancak pazar günü teslim edebileceklerini söylediler. pazar günü teslimat için tekrar gittiğimde kasaya yaklaşıp merhaba dedim ve yanıt alamadım. ardından benden sonra gelen müşterilerle ilgilenmeye başladılar. sesimi yükseltince ürün gelmemiş dediler. artık yasal yollara başvuracağımı söyleyince siz böyle bir ürün almadınız demeye başladılar. şayet firma imajına güvenip nakit ödeseydim asla ispatlayamazdım. elimdeki kıytırık pos slibini delil olarak gösterince etrafımda pervane oldular. haftalardır tadilattan gelemeyen hatta almadığım iddia edilen ürün tadilatlı olarak teslim edildi. derimod pişmanlıktır.
  • haggaten de iğrenç bir "son reklamı" var.
    rakipleri reklam yapana kadar bunların aklına gelmemiş reklam yapmak. seda sayan'ı çıkardı diye öbür dericiler, bunlar da böyle bir iğrenç reklam yapmışlar. o çıkana kadar neden reklam yapmadılarsa..
    ayrıca da keşke kıvanç tatlıtuğ'lu mavi jeans reklamından çalsalarmış???
    o ne len? aynı kıvanç gibi kapıya gelen adam falan.
    bir de cahil kızın söylediği reklam müziği. iyiden iğrenç.
    (neşet ertaş'ı tanımayanı ben de tanımam arkadaş. cahil de derim.)
hesabın var mı? giriş yap