• robert horry kavmindendir.
  • derek fisher de bir işe yaramıyorsa biz basketbol degıl bank asya izlemişiz demektir...

bir işe yaramıyor dedıgınız adam özellikle clutch time'da koskoca lakers takımının en çok güvenilen 2. adamıydı bilmem farkında mıydınız.
    hele hele playoff da milletin götü titrerken insiyatif almak her baba yıgıdın harcı degıl, ki playoff clutch time'da aynı şekılde kobe'den sonraki ilk isimdi.

tutup da 3 e 1 nice fastbreakde basketbol zekasıyla harika savunma yapmasından veya aldırdıgı nıce hucum faulden bahsetmeyecegım ya da son sanıyede attıgı bır çok buzzer beaterı, spurse sıfır nokta sanıyeler kala soktugu şutu, magic'e yazdıgı uclugu, 3 kişinin arasından celtics'e attıgı turnıkenın videosunu koymayacagım, buyuk oyunculugunu sadece bu tur şeylere sınırlandırmak ayıp olur zira kendısıne.

sizin işin bişey yapmak demek illa maymun gıbı maç basmak ya da 18 sayı 13 asist yapmak demekse evet bişey yapmıyordu.
    yalnız şunu unutmayın, kılı uf olduğunda bazı oyuncuların maça çıkmadığı bir basketbol dünyasında kızının amelıyatından salona koşarak gelip maça çıkacak kadar yürekli/spor etiği sahibi bir adamdı.

zor maçlardan önce ya da maç esnasında moraller bittiğinde doğru lafı doğru şekilde söyleyip maçı döndüren de aynı adamdı.

bütün lig adama saygı duyuyor ama yok "bişey yapmıyodu zaten"!
  • bilgisayar oyunlarına bakarsak lakers ilk beşinin en zayıf halkası. ayakları yavaşladı, eskisi kadar hızlı hareket edemiyor, boyu kısa, karşısında bir dolu başarıya aç gard var. john connor başarılı oldu ve hayat bilgisayar oyunlarına benzemiyor. derek fisher'ı özel ve değerli kılan özellikleri bilgisayara yansıtamazsınız. salonu dolduran, evinde oturan taraftarların heyecandan maça bakamadığı anlarda o topu almak için fırsat kollar. lakers hanedanı zamanında takımın ruhani lideri olduğu söyleniyordu. shaq ve kobe'yi idare eden özel bir oyuncu olduğundan dem vuruluyordu. kobe bryant, final serisinin ikinci maçından sonra, hidayet ve rashard'ın zor şutlar soktuğu yorumu üzerine, o şutlar size göre zor şutlar, başka oyunculara göre zor şutlar, hedo ve rashard içinse kolay ve sıradan şutlar, bunlara izin veremeyiz, diyordu. derek fisher için sııradan ve kolay şutlar, top havadayken potanın kırmızıya dönüştüğü şutlar. çok pohpohlanan utah takımının, o varken zitve yapması tesadüfle açıklanamaz. basketbolu sevme sebeplerimden biridir kendisi. istediğin kadar istatistik çalış, maç görüntülerini ezberle, daha uzun, daha güçlü, daha hızlı adamları yetiştir ama işte bir oyuncun karakteri, yüreği, hayatı algılayış biçimi hepsini yeniyor. final serisi sonunda; kobe bryant ile oynamak harika bir duygu, herkes o'nunla ilgilendiği için rahat (oha) şutlar bulabiliyorum, en güzeli ise çocuklarıma, torunlarıma; ben kobe ile aynı takımda oynadım diye anlatacak olmam, diyordu. böyle oyuncuları izlemek şanstır.
  • ulan demek beşiktaş biraz uğraşsaydı holosko ve bir miktar para karşılığında derek fisher'ı kadrosuna katacaktı.

yok aga bu adamın bunca sene lakers'a hizmeti var lan jordan hill ve 1. tur draft hakkı karşılında verilmesi vallaha ayıptır billaha ayıptır.
  • 532 maçtır üst üste sahaya çıkan adam.
    yakında duracell reklamlarında oynamalı bence.
  • bu adam türkiye'de oynasa lakabı "hevessiken" olurdu. ben insanın hevesini kursağında bu kadar bırakan başka bir oyuncu daha görmedim. ne allen iverson ne kobe bryant. 10 sayı geriden gelmiştir takımın fark 2'ye iner rakibin şu hücumu boş geçsin öne geçelim dersin "bam!" koyar üçlüğü. bütün maçı önde götürdük daha da vermeyiz dersin "bam!" atar üçlüğü beraberliği yakalar. rakibin bütün silahlarını durdurduk maç bizim dersin, önünde 3 kişi zıplamışken(ikisi uzun) "bam!" panyalı basket atar.bide faul alır üstüne utanmaz. ha bir de 0.4 sn kaldı bitti abi maç dersin "bam!". nedir senin niyetin derek fisher açıkla bi abicim?
  • "bunları da sokamazsa sahada olmasının hiçbir anlamı yok."

- kaan kural, 2011, 2012, 2013.
  • basketbolu ve nba'i 2009'da, hidayet türkoğlu sayesinde izleyenlerin ne olduğunu bilmediği büyük ayarcı, ayarcı 0.4, iş bitirici.. sadece 2004 play-off'larında san antonio spurs'e attığı one lucky shot deserves another efsanesini anlatsam burada savunma yapmazsan atar tabi abi geyiği yapanlar kaçacak yer arar, bir daha basketbol izlemez.. ama derek fisher'dır bu, robert horry'nin bir boy küçüğüdür.. ayarcıdır..

adamı üzer..
  • dün gece uzatmada kazanılan houston rockets maçında 34 dakika sahada kalıp 0 sayı, 0 ribaund, 0 asistle oynamıştır. yalan olmasın, 2 top çalıp hiç top kaybetmemiş gerçi.

edit: şu esnada farkettim, çaldığı toplardan birini uzatmanın sonunda trevor ariza'dan çalıp maçı kazandırmış.
  • nba-iş sendikasının başkanı.
hesabın var mı? giriş yap