• hata yaptıktan sonra görmedim diyenleri de gördü bu gözler.
    emenike'nin forma çıkartmasını fırat aydınus görmemişti mesela. bilemiyoruz tabi.
    yaptığı hareketi çok takdir ediyorum. benim aleyhime hatalı karar verip maç sonu böyle konuşsa hakeme gram kızamam. öyle görmüş, vermiş derim. canı sağolsun insanlık hali derim.
  • bu özrü ilk değildir.

yıllar yıllar önce ayni takımda (amatör) futbol oynadık beraber. o zaman bizim takımın abisiydi. sonra hakem oldu. bizim maçlarımızı yönetmeye başladı. yıllarca futbol oynadığı takım olan bizim takım aleyhine ciddi bir iki hatalı karar verdi. bana da tekme attığım sebebiyle kırmızı kart vermişti. maç sonu "abi ben dokunmadım bile bana kırmızı kart verdiğin pozisyonda" dediğimde, "ben öyle gördüm kardeşim yanlış olmuşsa hakkını helal et, ama yapacak bir şey yok, bu gibi hatalarla her zaman karşılaşacaksın" minvalinde bir seyler söylemiş gönlümü almıştı. bu da hocayla ilgili böyle bir anım.

o yüzden yaptığının şov oldugunu düşünmüyor, samimiyetle bu açıklamayı yaptığını düşünüyorum.
  • kötü hakemlik macerasını delikanlı gibi bitirdi.
    helal olsun. kendisi ve türk futbolu için doğru karar.
  • tüm türk hakemlerinin yapması gereken bi hareketi yapıp hatalardan dolayı hakemliği bırakmayı ciddi anlamda düşüneceğini beyan etmiştir ligtv canlı yayınında az evvel.

darısı bülent, halis ve digerlerine.

ek: deniz çoban kötü bi hakemdi ama en azından karakteri iyi imiş. iyi hakem olmasına rağmen karakteri bozuk hakemler de var cunku (eminim ismini direkt bilmişsinizdir)
  • adam gibi adam olduğunu öğrendiğim hakem.

hata yapıp özür dileyen insan benim gözümde dünyanın en cesur ve en karakterli insanıdır. bir hakem maç bitmiş verdiği kararları incelemiş ve gelip özür dilemiş. hata yaparsan adam gibi özür dileyecek yüreğin olur ancak art niyetli olursan tv programlarına meze olur adın eyyamcı, bilmem neci diye geçer.

deniz hocam sen gel kadıköy'de galatasaray'a iki penaltı çal sonra hata yaptım de ben senin alnını öper ayakta alkışlarım. umarım bu hareketiniz kaşı gözü ayrı oynayan meslektaşlarınıza ders olur.
  • yaptığı bariz hatayı hemen izleyip üzerinde bir kamuoyu baskısı olmamasına rağmen farkederek canlı yayında belirtmiş ve özür dilemiştir. delikanlı insandır

http://www.ligtv.com.tr/…-canli-yayinda-ozur-diledi
  • yaptigi aciklamayi agzim acik izledim. helal olsun sana keske her hakem boyle olsa. hata yapsa da kimse sesini cikarmaz.
  • çok kötü bir hakem, çok cesur bir adam.

birilerinin örnek teşkil etmesi gerekiyordu, umarım hakemliği değil, şu hareketi hatırlanır ileride.

delikanlılık küfürle kabadayılıkla değil, gerektiğinde, tüm kurallara karşı gelerek, istemneden hakkını yediğinden özür dileme cesaretini göstermekle olur.
  • hemen gelmiş "x maçta yapar mıydı" falan diyenler. yavaş yavaş şov yaptı diyenler de türerler. (ben yazana kadar gelmişler.)

olm adam hakem. sabri'nin bile taraftarı var bu adamın yok. hatta rasim ozan'ın var lan. şova ota boka ihtiyacı yok. vicdan yapmış adam. belki başka maçlarda da yaptı ama yemedi bunda yedi. senin herhangi bir konuda yiyor mu? patrona gidip "bu ne amk" diyebiliyor musun? ya da sıçtım ben patron diyebiliyor musun?

vicdanı ile konuşmuş. keşke böyle adamlar çoğalsa diyeceğim ama sen gidip "biz hiç hakemler hakkında konuşmadık" gibi cümleler eden adamlara biat edeceksin yine. bir şey değişmeyecek. ülke olarak böyleyiz. futbolundan siyasetine. yalancıyı hırsızı seviyoruz. hoşumuza gidiyor. inşallah düdüğü asar da beyaz tv de göreve başlar. öyle olunca çok seversiniz.
  • eğer hakem karizması diye bir şey varsa - ki var - bundan en nasibini almamış hakemdir. birazcık hakemle oynamayı bilen her futbolcu maçı çığrından çıkartabilir. kendisi daha önce bursaspor - fenerbahçe maçında alex tarafından taca çıkartılmıştı, bu hafta da antalyaspor - galatasaray maçında kewell tarafından auta yollandı. dua etsin hagi bıraktı yoksa 40 metreden gol olurdu.
hesabın var mı? giriş yap