• matrak ve bir o kadar hergele kişilik. ama hep bir hüznü var gibi, sanki sergio leone filmlerindeki kişiler gibi.
  • az önce beni arayıp "telefona bi üfler misiniz?" diyen kadın. sonra hemen kapattım tabi...karımız var bacımız var.
  • babasının ameliyatından sonra tanıştım ve inanılmaz keyif aldım. eğer deniz arcak olduğunu söylemeseler de mümkün değil tanıyamazdım sanıyorum. kendi halinde odanın bir tarafında sessizce ve komplekssiz hatta biraz çekingen duruyordu. tanışınca gerçekten de televizyondaki gibi pozitif bir insan olduğunu anlamak güç değil, hatta tüm aile aynı pozitifliği paylaşıyor. babasına gece gündüz olması gerektiği gibi refakatçilik yapması ve mevcut sanatçı profilinden farklı olması takdire değer..
  • 1980-1986 yillari arasında ted ankara kolejinde beraber okudugumuz sahis. kendisi bizce aşırı tikky tayfasından olduğu için hiç ahpaplığımız olmadi ama ortak arkadaslarimiz cok olmustur. 1986 torchundan kendisi için yazılmış yıllık yazısını aynen aktariyorum:

sınıfımızın güzel *, en az onun kadar hareketli elemanlarından deniz, canayakınlıgı ve şirin esprileriyle (!) her zaman bizleri mıknatıs gibi kendine çeker.

müziğin, dansın, beatles'in aşırı hayranı olan denizin arasıra yaptıgı beatles konserlerinden dolayı plak satışlarında büyük bir azalma görülmüştür. derya ile her zaman çetin kararlılıkla başladığı rejimler onların bir ara kantinden geçmeleriyle başarısızlığa uğrar. ayrıca ileride en büyük isteği gitar çalmak olan geleceğin gitaristine özel ilgi gösterecek sabırlı öğretmen aranmaktadır.

sosyal yaşantısı oldukça renkli olan arkadaşımızı bilimum partilerde ve eğlence yerlerinde görmek kaçınılmazdir. şirin çehresinin altında oldukca şeytani düşünceler bulunan deniz'imizin müthiş zekası dersler dışında türlü çılgınlığa işlemektedir. onu arka sıralarda dersi kaynatırken görmek sınıfımızdakiler için, alışılmış manzaradır. bir türlü beğenemediği fakat okulda hayranlık yaratan saçları, aynı etkiyi öğretmenlerde de yapmış olacak ki çoğunu deniz'e saçını toplaması için nasihat çekerken görebilirsiniz. ayrıca kaynağı bilinmeyen bir enerjiye sahip olan deniz'in sınıfta ordan oraya sıçrarken, derya ile dansederken öğretmenlere yakalanması bile onun ateşini söndürememiştir.

sevgili deniz, kolejde geçen acı ve tatlı günlerimizi o çok sevdiğin istanbul'a gitsen bile unutma emi....
  • az once beni arayip garip bir kizla beraber "happy birthday to youu" sarkisini soyleyen masal perisi. "pardon, kimi aradiniz?" diye sorunca biraz bozuldu gerci. ne var ki "unlu birisini taniyorum" ayagina prim yapmak maksadinda oldugum icin bu bilgiyi sozluk camiasiyla paylasmak istedim.
  • uzun zamandir ortalarda gozukmeyen, sesine hasta olunasi sarisin bayan. jazz sarkilari soylerken sesi ayri bir guzel cikardi.
    ayrica kizilderili tuyu seklindeki kupeleri o meshur etmisti.
  • az önce star tv'nin sahur programında "sevdim seni mabuduma" güfteli ilahiyi katletmiş popçu. sesinin ve pop müzik icrasının diğer popçuların birçoğundan iyi olduğunu inkar edemeyiz. mistik arayışlarını da takdir ediyoruz. ama türk tasavvuf müziği öyle sandığınız kadar basit değil deniz hanım. segah makamındaki bir ilahiyi popçu gırtlağıyla okuyarak, hisar ve (hüzzam geçkilerinde) nim hisar perdelerini piyanodaki gibi basarak, yeni güfte uydurarak ilahi okunmaz. ilahi, türk tasavvuf müziğinin en basit formu demekse de, basit bir iş demek değildir. ya bilen birinden iyi bir tedrisat alıp bu işe bulaşsaydınız, ya da en iyisi popunuzu okuyup, tasavvuf müziği işine hiç bulaşmasaydınız. herkes kendi işini yapsın.

edit: işbu entry'ye eksi veren arkadaşlardan yaptığım izahata muhalif gerekçelerini istirham ediyorum. özelim açıktır, mesajlarınızı bekliyorum müziği iyi bilip de bu tenkidimi eksileyen pek bilgili arkadaşlarım.
  • nasıl samimi ve deli bir kadın bu. kim ne der ne düşünür hiiiç umuru olmadan dilediği gibi yaşayan, söyleyen, davranan hoş bir kadın hem de. utanmasam manyak diyeceğim, denmiş daha önce. gerçi deli de denmiş ama kırık mı desem, evet evet azıcık kırık ve güpgüzel bir kadın o.

yeni kanalı üf noktası ise harika.

..........

var ya, aynı kafadanız. üç gündür kovayı doldurup doldurup temizliği yarına erteliyorum iyi mi?
  • dün kadıköy moda caddesi üzerinde bir cafe&bar'da ablasıyla beraber otururken karşılaştığımız über şahane insan. fotoğraf çektirmek istedik kırmadı bizi. ayaküstü sohbet sırasında 90'lardaki parçalarını coverlayıp bir albüm yapacağını söyledi. keşke yeni şarkılar yapsaydı ama olsun. üf noktası videolarının devamı gelecekmiş ve videoları ayık kafayla çekiyorlarmış. öyle dedi kendileri.*

ayrıca bu kadının bir yarışma, program sunması lazım. enerjisi, kafası, yüzü çok müsait bence. buradan yetkilere sesleniyorum, yapın şu kadına bir program!
  • twitter'da hastası oldum kendisinin. samimi, sevimli, komik.

http://twitter.com/#!/deniz_arcak
hesabın var mı? giriş yap