• yaratan ile yine sınırları zorlamış müzisyen. demirhan baylan'ın en sevdiğim özelliği, yaptığı işlerin hemen hemen hepsinde dinleyene farklı lezzetler sunması. sinyal, yaratan, 2008 (fool is the devil) gibi işlerle sınırları zorlarken, anarko romans ile sakin bir yolculuğa çıkarabiliyor sizi. 12 beladan nasıl kurtuldum ile içinde bulunduğunuz çıkmazlardan çıkmaya çalışırken, her kesimden kurtulan adam`la bir anda bambaşka bir hikayenin içinde bulabiliyorsunuz kendinizi.

belli kalıplara bağlı kalmadan özgürce kafasındaki müziği yapabilmesi ve bunu yaparken de kendi mükemmelini araması demirhan baylan'ın alametifarikası.

bu heyecanını ve tutkusunu hiçbir zaman kaybetmemesi dileğiyle. son sözü sana sakla diyordu bir şarkısında; iyi ki varsın demirhan baylan.
  • adini soyleyince "bir ka$ik ayran" diye cevap veren $ahis.
  • iş yerinde şarkılarını dinlediğim zaman yüzümde garip ve anlamsız bir gülümseme oluşturuyor. birilerini arayıp "abi iyi günler'in sonunda cengiz baysal ne yapmış öyle ya?" ya da " sonbahar 58 yütüp görüntülerini izledin mi?" demek istiyorum ama çok az kişi tarafından dinlenmesinin can sıkıcılığı böyle anlarda benim de bünyeye zarar veriyor.
  • 1993'de bulutsuzluk ozlemi sting'in on grubu olarak konser verirken ve nejat yavasogullari denen gereksiz zat-i muhterem, "cevre andi" isimli, kiymeti kendinden menkul bir metin okurken, arkada pet siseden su icen bir zattir kendisi..
  • şu aralar bilgi üniversitesi müzik bölümünde sound technologies derslerine girmekte olan bulutsuzluk özlemi ex-basçısı...
  • 2005'te odtü'de kendisini kalacağı misafirhaneye götürürken şöyle bir dialog yaşamıştık:

-yavuz çetin'in yayınlanmamış kayıtları varmış abi sende doğru mu gerçekten? varsa bizle de paylaşabilir misin?
    -elimde birkaç bir şey var. zamanı gelince paylaşılacak şeyler..

aradan 7 sene geçti ve bugün o kayıtların bir bölümünü yayınladı. sağolsun varolsun..
  • dünya müziği için bir değerdir. yaptığı müzik değerlidir.
  • müzisyenliğine zaten diyecek lafım yokken, muhabbetiyle ve hayata bakışıyla çok güzel adamdır. iyi ki vardır, hep olsundur.
  • ben bu adama ne diyeceğimi bilemiyorum, düşünüp düşünüp birşeyler yazmaya oturuyor, sonrasında beğenmeyip siliyorum, birgün yazacağım işallah diyerek nasıl bir adam olduğu hakkında fikir edinmek isteyenler için şukela bir röportaj linki vererek şimdilik benden bu kadar diyorum döniciim: http://www.studyoimge.com/…rhan-baylan-la-rengarenk
  • sinyal adlı muazzam albümünün güme gittiğini düşündüğüm müzisyendir, ses mühendisi, bas gitarist kişidir.

sanat sepet anlamam bugün
    ruhumu çöplükte bulmuşum
    beş milyon dolarlık çek yazmışlar kanımla.

piyasayı siktir edip * yazmaya devam etmesini istediğim sanatçı.
hesabın var mı? giriş yap