• banka personel alımlarında uyguladıkları kişilik testlerinde 180 soruluk ultra gereksiz bir sınav yapan kurum. ilk 5 soruyu çözün, ondan sonra geri kalan sorulara da aynı sırayla, aynı cevapları verin. kısacası bir zipleseniz bu sınavı 5 soruya düşürebilirsiniz, gereksiz masraf. bir de online olarak yaptıkları sınavlarda illa internet explorer kullanmanızı istiyorlar, onun da son sürüm olmasını istiyorlar. sene 2010!

edit: noldu lan benim testi buldunuz mu arada? sonuca varılamadı diye raporlarmışsınız, afacanlar sizi.
  • 20 dakikada bitirilmesi gereken 60 soruluk testinden nefret ettigim, her is gorusmesine gittigimde karsima cikan, bir suru mesleginde kalifiye insanin o isleri alamamasini saglayan testlerin sahibi firma.

ben ozellikle bu testi verdiklerinde yapmayi reddetmeye baslamistim. size de oneririm. 20 dkniza yazik. dbe'nin de gotune girsin bu.
  • enstitüden çok kapitalist bir firmadır. insan kaynakları beceriksiz olan firmalar bu firmayla iş birliği yaparak kendi elemanlarının özel bilgilerini bu firmayla paylaşırlar. ne kadar gizlilik sözleşmesi yapılıyor olsa da, örneğin x firmasında girdiğiniz sınavdan çıkarılan profilin y firmasıyla da paylaşıldığı hakkında söylentiler vardır. söylentilerin nedeni aslında tüm firmaların çalışanlarına (veya iş görüşmesine gelenlere) yapılan testlerin tek merkezde toplanmasıdır. dolayısıyla örneğin admin rolündeki bir kimse tüm firmalardaki tüm kişilerin bilgilerini görebilir.
  • az önce www.dbe-online.com adresinde verdikleri zeka/yetenek ölçme testini bir bankanın mülakatı evvelinde kullanmak zorunda kaldığım enstitü. 2014'ün başlarını yaşadığımız şu günlerde internet explorer kullanmayı mecbur bırakıyorlar, bir macintosh kullanıcısı olarak windows pc'si olan arkadaş aradım. yetmezmiş gibi bir de kablolu bağlantı kullanmayı zorunlu bırakıyorlar. neymiş; kablosuz internet bağlantısı kopabilirmiş ve bize verilen kod ile sadece bir hakkımız varmış. ethernet girişi olmayan bilgisayarlar artık gırla alooo, çoğu insan bilgisayar da değil tablet filan kullanıyor 2014 diyorum, ekşisözlük bile artık çerçeveli değil yeni, modern bir tasarıma sahip filan.

muhtemel iş verenim olacak banka da eğer bu kadar ilkel ise teknoloji ve işlerin ilerlemesi kısmında ben o işyeri ile çalışmak istemem ki. isteksiz işçi de ne olur, verimsiz olur.

umudum bu noktada bankanın davranış bilimleri enstitüsünü sadece kullandığı ve kendi işlerinde bu kadar ilkel olmadığı. ama bir yetkili var ise bunları okuyan sesleniyorum. bunların sistemini kullanıp da adınızı lekelemeyin çok kötü bir izlenim bırakıyorsunuz yetenek kaçırırsınız. enstitü'den okuyan var ise de değiştirin oğlum bu ne ya allasen.
  • çok boktan bir sistemleri var ya da ben çok yeteneksizim. hazırlıksız yakalandım. kaçtı bizim staj.

edit: aha mail geldi şimdi geçmişim ya. herhalde kimse yetiştiremiyor kısıtlı süreden ötürü.
  • az önce online olarak sitesinde 60 soruluk genel yetenek sınavına tabi tutulduğum firma. anladım ki gecenin bu saatinde şişmiş kafayla 20 dakikada 60 soruyla cebelleşilemeyeceği.
  • farklı firmalar için iki kere yetenek sınavlarına girdim. iki test aynıydı. diyecek başka sözümün olmadığı test şeysi.
  • 15 dakikada 180 soruluk testini tamamladığım,saçma sapan bir sorular silsilesi hazırlamış olan kurum.
  • bunların "yetenek testi" ve "sayısal test" sınavlarını online olarak yaptım. 60 soru / 20 dakika olan genel yetenek testindeki sorulara başlamadan dinlenmiş bir beyin ve full konsantrasyona sahip olduğunuzdan emin olun; ki bu şartlarda dahi düşünerek 60 sorunun tamamını işaretleyebilen hagaten üstün yeteneklidir sanırsam. ales bile bundan iyi en azından süre fazla. ayrıca özellikle sayısal testinde ya matematik ya da türkçe bilmeyen kişilerin hazırladığı sorular bayaa bi mevcut, sorulmak istenen ifade edilememiş birden çok soruda. genel olarak iş başvurusu ve başvurulan pozisyon ile yapılan test arasında bir alaka da göremedim fakat vardır bir hikmeti diyoruz ki, yetiştiremedik diye bok atmış gibi olmayalım.
  • özel kurumlara istihdam sağlamak için ingilizce genel kültür genel yetenek sınavları hazırlayan kurumdur.
    2017 yılında finansbank'ın müfettiş yardımcılığı pozisyonu için sınav düzenlemiştir. inglizce, genel kültür, genel yetenekten oluşan üç bölümden oluşan bir sınavdı.
hesabın var mı? giriş yap