• bu oyunun her yönünü görüp geçirmiş bir adamdır bu. belki nba'de şampiyonluk yaşamadı ama final havası soludu, avrupa kısmını zaten biliyoruz.
    herşeyden evvel hem kareem abdul-jabbar ile hem de hüseyin demiral ile takım arkadaşlığı yaptı. hem şemsettin baş ile hem de magic johnson ile paslaştı, daha ne olsun ki..
  • mahmoud abdul rauf ile karşı karşıya geldiği, rivers'ın 40 küsur rauf'un 30 küsür sayı ürettiği tofaş-fb maçını tv'de izledikten sonraki ruh halimi hatırlıyorum da başka bir ülkede hiç izlemediğim bir spor dalını izliyormuşum gibi hissetmiştim. o zamanlar fb'nin her maçı öyleydi. düşünsenize nba live oyunundan bir sürü karakter gelmiş türkiye'de basketbol oynuyor. tabak, müthiş 3 numara miliç, o zaman peygambervari bir karizmaya sahip conrad mcrae, sonrasında nba olacak sayı makinesi ibo. yanlarına nba'de 50 sayıyı geçmiş rauf'u getiriyor fenerbahçe. levent topsakal ancak 2. guard başlayabiliyor. ermal, zaza, serdar apaydın üçlüsü diğer yerliler. karşılarında david rivers, mehmet okur, rashard griffith, slaven rimac. keşke bu maçı izleyememiş olanlar için herhangi bir platforma videosu yüklense de muhtemelen türk basketbol tarihinin en yüksek kalitede oynanan bu maçını genç kuşaklar da izleyebilse.
  • tofaş sas'ın basketbol şubesini kapatmadan önce kazandığı şampiyonluk ve başarılarda büyük pay sahibi olan abd'li basketbol yıldızı. olympiakos ile şampiyonlar ligi'ni kazandıktan sonra, 35 yaşındayken tofaş'a transfer olmuştu. asistleri, üç sayılık atışları ve özellikle skorun kilitlendiği anlarda sorumluluk alarak sayı yapması ile hatırlanır. coach tolga öngören'in dalgınlığı, dikkatsizliği yüzünden türkiye liginde tarihî bir triple doubleı kaçırmıştı.
    türkiye'de oynamış en iyi yabancı guardlardan biridir.
  • 1998-1999, 1999-2000 sezonlarında tblde tofaş forması giymiş, 76 maçta 35.4 dakika, 14.2 sayı, 4.7 ribaunt, 3.7 asist, 2.04 top çalma, 2.5 top kaybı, 0.12 blok ortalamaları ve 84.2% serbest atış, 47.94% 2 sayı, 32.49% 3 sayı yüzdeleri tutturmuş çikolata renkli basketbolcu. tbl kariyerini 40 sayı ile efes pilsenin elinden 1999-2000 şampiyonluğunu alarak noktaladı..
    entrymizi tofaşın riverslı kadrosuyla efes pilsen'e 9-4, ülkere 5-3 üstünlük kurduğu bilgisiyle noktalayalım..
  • olimpiakos ta oynarken dokturmu$, turkiye`ye geldigi zaman ise ya$i nedeniyle akillarda soru i$aretleri ile kar$ilanmi$,ama yine muhte$em i$ler cikararak tofa$`i $ampiyon yapmi$ oyuncu.
    turk futbolu icin (bkz: hagi) ne ise, kanimca turk basketbolu icin de rivers odur.
  • serkan erdoğan ve cüneyt erdene basketbolu öğreten şahıs.
  • istanbulda oynadığı ilk ve son maçları çıplak gözle seyretme şansı bulduğum esmer basketbolcu.
    ilkinde fenerbahçeye 37, sonuncusunda ise o senenin finalinde efes pilsene 40 sayı atmıştır.
  • fast breake üçlük atan basketbolcudur.
  • vay arkadaş bu adamın bir sayısını hatırlıyorum da, tofaş 4 sayı gerideydi yamulmuyorsam, son hücumda sorumluluk alarak, savunma yapan rakip oyuncunun -eller kalkık vaziyette- kolunun altına girerek hem 3 sayı hem de faul almıştı. öyle bir efsaneydi.

7/24 basketbol oynayıp youtube'ın olmadığı, bird, jordan, kherim efsanelerinin arkadaşlardan duyulduğu zamanlardı. batur abi bile vardı lan.
  • tofaş formasıyla 3 şubat 2000 cska tofaş sk maçında efsanevi performanslarından birine şahit olduğum oyun kurucu. tofaş maçı 90-85 kaybetse de ikinci yarı inanılmaz bir geri dönüş yaparak (25 sayı geriden gelerek) cska taraftarının da maç sonu alkışlarını almıştı.

benim için yeri çok özeldir bu adamın. basketbola onunla başladım diyebilirim. bir de enteresan bir üçlük atış stili vardı. hafif eğilir. topu neredeyse yere değecek kadar indirir ve birden kalkar ve şutunu gönderirdi.

ayrıca asım pars'la beraber oynadığı dönemlerde neler hissettiğini merak ettiğim basketçi.
hesabın var mı? giriş yap