• oscar için kıçını yırtan, kendini scorsese falan sanan çirkin insan.
  • hollywood'da, endüstrinin bir numaralı denyosu ünvanını kimseye kaptırmayacak kadar dallama bir adam olarak bilinir. three kings çekilirken, figüranlardan birine hakaretamiz laflar söyleyip en sonunda da adama su fırlatınca, george clooney tarafından yumruklanmıştı. i heart huckabees'deki rezillikleriyse youtube'da izlenebilir.

bu linkte lily tomlin'e bağırıp çağırmasını severek izliyoruz: http://www.youtube.com/…emvilmo1cq0&feature=related

bunda ise lily tomlin, ona öyle demezler diyor: http://www.youtube.com/watch?v=n4utgvtfzyq
  • robert deniro, jennifer lawrence, christian bale, bradley cooper dörtüsünden en az ikisini almadan film çekmeyen adam.

queens gambit ayağına ivmesi yüksek diye -hop- anna taylor joy... high profile -kaçmaz hatun- margot robbie...

babacım bu kadro "gerçek kesit facia" diye film çekse zaten 3 oscar alır.
  • bu adam filmlerinde led zeppelin sarkilari kullandigini fark ettim(adam faniymis grubun) ki grup cok kullandirmaz sarkilarini. the figter'da ucuza vermisler sarkilarini sonrada bir daha boyle kiyak yapmayiz deyip silver linings playbook'ta iyi bir pazarlik yapmislar sonra buradan iyi para yapmislar ve samimiyet olusmus aralarinda. american hustle'da da fazla pazarlik olmadan baska bir sarkilari icin izin vermisler. simdi adamin trademarki gibi bir sey oldu grup.
  • setlerinde her zaman sorunlar yaşanan yönetmen. gündemde en çok yer eden kavgası i heart huckabees'deki kavgası. filmde rol alan lily tomlin'e ana avrat düz gidiyordu. tabii tomlin de "aman tanrım, aman tanrım!" demiyor, o da aynı ayarda karşılık veriyordu. three kings'te ise george clooney ile yumruk yumruğa kavga edecek duruma gelmişti. the fighter ve american hustle'da da christian bale'le sorunlar yaşadığı basında dillendirilmişti. american hustle'da amy adams ve diğer oyuncuları taciz ettiği söyleniyor. doğru mu, değil mi, bilemiyorum. doğru olsaydı adams onunla tekrar çalışacağı bir projeyi açıklamazdı american hustle zamanında (o proje şu an ölmüş durumda). yıllardır gösterime çıkarılamayan accidental love'dan da söz etmeli. russell filmin çekimlerine başlamış, ama sonra filmi tamamlamadan filmden ayrılmış. nedeni de yapımcılardan bıkması. yıllardır tamamlanamayan film, yapımcısı tarafından tamamlanıp nailed olan adı ve yönetmenin jenerikteki adı değiştirilerek gösterime sokulmuş. gelelim yeni filmi joy'a. geçtiğimiz aylarda basında russell'ın sözünü dinlemeyen jennifer lawrence'la kavga ettiği yazılmıştı. sonra lawrence "yok yavs, biz iyi arkadaşız, bunlar asparagas," şeklinde bir facebook gönderisi ile bunu yalanladı. ama söz konusu russell olunca hiçbir şeye şaşırmamak gerek ve yüksek ihtimalle joy'da tartışmalar yaşanmıştır.

russell ne yazık ki öyle birisi. kavgacı. sinirli. agresif. sinirlendi mi ana avrat düz giden birisi. ben de divxplanet'te son dandik filmi love'ın altyazısını görünce kavgalarını toparlayayım dedim. şimdi şöyle bakınca adamın sorun yaşamadığı set, kavga etmediği oyuncu yok gibi görünüyor. bir psikologa görünse iyi olabilir. öfkesini yenmeli. gerçi kim bilir, belki bazı zamanlarda sinirlenmekte haklıdır. ama taciz konusunda tabii ki savunmam kendisini.

filmografisine de sonra değinirim artık. yönetmenliği ile ilgili tek yorum: overrated...
  • müzik dinlemeyi epey seviyor belli ki bu arkadaş. muhtemelen mizansen düşünürken de müzikten yardım alıyor, ya da müzik dinlerken geliyor fikirler aklına. binaenaleyh, filmlerinde birçok sahnede aslen arka planda olması gereken şarkılar, ön planda oluyor. ana ses bandında yer alan şarkı eşliğinde, klip gibi sahneler izliyoruz. bir olur, iki olur, david o. russell bu işi biraz abartıyor ve karakter derinleştirmeye, yan öykülere ayıracağı vakti klibe müziğe, şiire gazele ayırıyor. bu da, iyi pakete, iyi cast'a ve iyi temellere dayanan filmlerinin kendini aşmasını ve başyapıt düzeyine ulaşmasını bir ölçüde engelliyor.

bunları yazıyorum, çünkü russell'ın bu olayını kendime epey yakın buluyorum. yazıp çizerken müziğin etkisinden kurtulmak benim için de zor oluyor. yani ben bir gün film yapsam, muhtemelen russell'ınkiler gibi olacak. ve ben bir gün film yapsam, gün gibi aşikar ki başyapıt olmayacak.

yine de silver linings playbook'taki "johnny mathis - misty" klibi gibi sahneler ya da american hustle'daki arapça white rabbit coverı gibi güzellikler kazandırmış oluyor bu alışkanlık, tamamiyle yerilecek bir özellik değil yani.
  • three kings'in yonetmeni..
  • ismi henüz netleşmeyen yeni projesinde christian bale, margot robbie, john david washington gibi isimlerle çalışma imkanı olacak. projede emmanuel lubezki nin de yer alacağını ekleyelim.
  • konusu ve ismi henüz açıklanmayan yeniprojesinde taylor swift de yer alacak.

filmin -oldukça ilgi çekici- kadrosunda robert de niro, mike myers, timothy olyphant, michael shannon, chris rock, anya taylor-joy, andrea riseborough, matthias schoenaerts, alessandro nivola, christian bale, margot robbie, john david washington, rami malek ve zoe saldana'nın yer aldığı ise daha önce duyurulmuştu.

vasat altı bir deneyim olan joy'un ardından bakalım nasıl bir işle karşı karşıya kalacağız.

--- spoiler ---

count the pop singer in for the five-time oscar nominated filmmaker’s new regency movie.

taylor swift joins a huge cast which includes (as deadline’s amanda n’duka first reported) robert de niro, mike myers, timothy olyphant, michael shannon, chris rock, anya taylor-joy, andrea riseborough, matthias schoenaerts and alessandro nivola. the movie, which has already reportedly wrapped production, will be released in the future via 20th century studios. story and title of the david o. russell directed movie is being kept secret.

christian bale, margot robbie, john david washington, rami malek and zoe saldana also star. new regency’s arnon milchan is producing alongside matthew budman and anthony katagas. showbiz 411 had the news about swift. when reached, reps for new regency provided no comment.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap