• iron maiden gibi dünyanin en büyük gruplarindan birinde çalmasina ragmen zerre kadar kompleksi olmayan, "abi ben rock star olacam ya" diyen adamlarin alçakgönüllülügünü ve mütevaziligini örnek almasi gereken, resimlerde falan hiç kasmayip acaip dogal pozlar veren, bu adam gibi nitelikleri yaninda çok da iyi gitar çalabilen, bi türk ailesine kiz istemeye gitse babanin "senden iyisini mi bulacam verdim gitti" diyebilecegi, sevilesi sahsiyet.
  • alternatif bir evrende öğretmen emeklisi olarak yaşamını sürdürdüğüne inanıyorum kendisinin. diyeceksiniz ki "neden?"

şimdi canlandırın abiyi gözünüzde. saçları kısa kestirin, kolsuz tshirt yerine bağrı açık kareli gömlek giydirin, boyuna iple bağlı yakın gözlüğü, opsiyonel olarak da gazete kağıdından yapılmış külah dolusu çekirdek verin eline. tebrikler, yazlık mekanlarında aile büyüklerinin mütemadiyen tavla oynadığı bir emekli amca yarattınız bile. hatta adı da suat olurdu büyük ihtimalle. kanımca inanılmaz bir suat tipi var kendisinde.
  • ya kafası sürekli güzel ya da gerçekten dünyanın en mutlu insanı.
  • geçenlerde bu adamın 19 yaşında çektirdiği fotoğrafı gördüm orada bile tatlı sempatik köy dedesi kıvamındaydı. doğuştan dede adam.
  • benim fenderle (onunkinin aynısı- custom) asla çıkaramadığım sesler çıkaran parmakları benden 3 kat hızlı maiden şahsiyeti..
    sitiv amcanın yazdığı soloları ondan iyi atabilecek adam olduğuna inanmadığım kişi bütünü...
    maiden kliplerinde pozdan poza girmek yerine sakinliğini koruyan tek mahluk
    konserde bu adam gitar çalıyormu kardeşim dediğim sonrada çaktırmadan çaldığını anladığım insan.. sırf harbi bu adam ne biçim çalıyor şunu diyerek 2 kere maiden konserine gittiğim parmaklarına aşık olunası mühim gitarist..
  • maiden grubunun "abisi" dir. herkes zıp zıp zıplarken o köşede afendigene solosunu atar, şarkıyı toplar. bir konserinde yarmış bir solo atarken bir yandan da piyanist şantör kıvamında etaftan birini "oo efendim sizdemi buradaydınız" şeklinde selamlarken görülmüştür. öyle şovla movla işi olmaz. işini fazlasıyla yapar reyiz. "harbi maiden" dinleyicisi bilir tabi değerini abinin, saygıda kimse kusur etmez.
  • "yıllardır grupta olmamın tek sebebi fikirlerimi kendime saklayan, uyumlu bir adam olmamdır" demiştir.
  • (bkz: iron maiden)'in lolo agizli gitaristi.. adrian'la super ikili olur bunlar.. (bkz: adrian smith)
  • fender stratocaster ın istenirse ne kadar karanlık rifflere ve sololara alet olabileceğini kanıtlamıştır.
  • iron maiden'daki kariyerinin başlangıcından neredeyse seksenlerin sonlarına kadar, kossoff strat denilen özel bir gitar kullanmıştır. bu gitar aslında efsanevi free gitaristi paul kossoff'a ait bir fender stratocaster'dır, kossoff bu gitarla solo albümü back street crawler'ın kayıtlarını yapmış, hatta albümün kapağında da bu stratle bir poz vermiştir. kossoff'un ölümünden sonra melody maker'daki bir ilan sayesinde murray bu gitarı satın almış ve gövdeyi siyaha boyatmış, di marzio super distorsion manyetikler takmış. maiden'ın en özel yıllarına hizmet eden bu gitar şu anda emekli ve murray'nin evinde, murray anlattığına göre modifikasyon esnasında gitardan çıkardığı orjinal pick-up'ları da hala saklıyormuş.
hesabın var mı? giriş yap