• (bkz: true detective) intro

yine hırsızız yine konsept çalmalar.
  • ahahhahaha
    videosunda colun ortasinda 40 derece sicakta 'sogudu havalar burda' diye gecen tuhaf bir misraya sahip sarki.
  • klipteki elemanın david guetta'yı andırdığı şarkı.

ha bir de 2015 de çıkan şarkılara bakıyorum da "miş miş, bip bip, kış kış, aman aman, dan dan, oh oh, bangır bangır"

bu ne lan?
  • gülşen'in, intihar etmek için kendi kendisine altı el ateş etmekten bahsettiği, öykü itibariyle aksiyon sınırlarını zorlayan şarkısı.
  • an itibariyle güneri tecer'in sesinden dinlediğim versiyonu, regal plak tarafından 1968 yılında çıkarılan dan dan/mühür gözlüm adlı 45 likte bulunmaktadır.

şarkının ilk bölümünde terk edildiği için yakınan erkeğin, kendisini bırakıp gitmiş ve şimdi tekrar birlikte olma talebi ile geri dönen sevgilisine, "intikam bu, söyletir" nidaları eşliğinde erojen bölgeye doğru yapılan cuccuk hareketi kıvamında bir eşşek şakası yapması sebebiyle yine yeni yeniden yalnız kaldığı anlaşılmakta...

(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

çok genç yaşlardayken biz
    nasıl da beni severdi
    dünya bile yıkılsa
    vazgeçmem senden derdi

dan dan nedir bu ses
    dan dan imdat nefes
    dan dan her şey bitti
    dan dan hem vurdu hem gitti

yıllar geçti aradan
    yardım etti yaradan
    döndü geldi yalvardı
    artık çok geç kalmıştı

dan dan vurdum onu
    dan dan aşkın sonu
    dan dan bir kurşundu
    dan dan ağladım sonradan

işte dünya böyledir
    intikam bu söyletir
    hey hey hey hey

hey diyorum duymuyor
    pişman oldum gelmiyor
    şaka yaptım dedim de
    beni hiç dinlemiyor

dan dan hayat söndü
    dan dan her şey öldü
    dan dan yazık oldu
    dan dan hayatım mahvoldu
  • sanat tarihine not düşmek istiyorum.

ya beni gelip alırsın buradan
    ya da bir ses duyarsın oradan
    öldürürüm kendimi
    dan dan dan dan dan dan

sözler bu. yorumu size bırakıyorum diyeceğim ama siz ne dyeceksiniz bu sözlere, müziğe...

insanlık rönesans reform geçirmiş sanat estetik gelişmiş sanatçılar yaratıcılıkta sınır tanımaz hale gelmişler. sonra biri çıkıp dan dan dan diye şarkı yapıyor.

benim şahsen sanatçılık iddiam olsa şu şarkıyı yapacağıma mesleği bırakırım daha iyi amk.

gülşen'e naçizane tavsiyem bir çizgi belirlesin kendine. sanatçı olarak mı hatırlanmak istiyor, yoksa dan dan dan adlı şarkıyı yapan kadın mı?
  • ucuz mucuz degil acemice olmus bazi hareketlerde senkron yok. soyle mi yapayim? boyle mi yapayim? der gibi duruyor. ayrica ben bu kadinin hastasiyim. yerim. otekiler gibi silikon got, meme taktirip cikmiyor piyasaya neyse o. dogal olm kadin daha ne. ısdiriririmm seni kadin!
  • soğudu havalar burada güneş açmıyor
    telefonu da hiç açmıyor
    beklesin diyordur ne acelesi var
    bir yere kaçmıyor gözümden de kaçmıyor

ya beni gelip alırsın buradan
    ya da bir ses duyarsın oradan
    öldürürüm kendimi dan dan dan dan dan dan

blöf yok valla billa
    bana sen lazım illa
    güzellikle veya zorla zorla zorla
    blöf yok valla billa
    bana sen lazım illa
    duygular anlarsın ya gırla gırla gırla
  • introsu infected mushroom'un becoming insane'ini andıran şarkı.
  • bu tarz (işte dan dan, güm güm) şarkılarda yavaş yavaş insanın kanına girme özelliği var.

önce her yerde duyup duydukça rahatsız oldum. sonra sözlerini ezberlemiştim ve kafamda dönüp duruyordu, döndükçe rahatsız ediciydi. sonra bi yerlerde çaldıkça içimden eşlik etmeye başladım, sonra spor yaparken hareketli ondan dinliyorum diyerek bir iki dinledim. geldiğim aşamada sadece bu şarkıyı dinlemek amacıyla açtım ve oturup klibini izleye izleye dinledim pis pis.

gülşen de o kırmızılar içinde çok güzel olmuş.

(bangır bangır hala bok, bu şarkıyla o aynı kategoride değil.)
hesabın var mı? giriş yap