• seslisözlükte türkçe anlamlarından biri pıtış olarak belirtilen ingilizce kelime.
    pıtış.
    insanın argo olduğuna inanası gelmiyor.
  • küfür olarak, bizdeki amcık civarına tekabül eder.
    arkadaşlar arasında ise yarraam gibi kullanılır.
  • ayni bitch dediginizde ses cikarmayan kiza guya sozluk anlami ayni olan whore dediginiz zaman suratinizin ortasina tokadi yiyeceginiz gibi pussy yerine cunt dediginiz vakit yine ayni tokada maruz kalmaniz cok yuksek ihtimaldir.. mana ayni olsa bile biri saka ya da muhabbet arasinda soylenebilecek bir kelimeyken diger direk agir hakarete girer.
  • 2007 yapımı atonement adlı filmin senaryosundaki en önemli kelime. akışını değiştiriyor filmin.
  • uluorta her yerde kullanilamayisindaki manasizlik konusunda serj tankian'la ayni fikirde oldugum kelime. beethoven's cunt sarkisi ile ilgili kendisine sorulan "sarkida ne beethoven var ne de o kelime, neden sarkinin adi bu?" sorusuna verdigi "oksimoron gibi gorunen alakasiz konseptleri bir arada kullanmayi seviyorum. ayrica cunt kelimesinin her yerde kullanilamayisi da bana cok manasiz geliyor. gunumuz toplumunda artik her turlu kufuru degisik konseptlerde kullanilabilir hale getirmisiz ama bu kelimeyi kullanmaktan herkes kaciniyor; cok sacma!" mealinde verdigi cevapla tam olarak kafamdakileri ifade etmistir zira kendisi. sacma bir sekilde amerikali bir kiz arkadasimla dun gece bu konuyu tartistik 1 saat falan, 1 santim geri adim attiramadim bulundugu yerden. yok diyor, o kelimeyi kullanirsam, amerika'da insanlari cok sinirlendirirmisim de, o kufrun kullanilmamasi gerekiyormus, soyleyenin toplumdaki degerini cok dusuk gosterirmis de bilmem ne...

kafayi yedirttiriyorsunuz insana. ciddi bir sekilde, kadin vucudunun bir bolumunun cirkin bir soylenisi olan bir kelimenin, birisinin annesine kufur etmekten ve hatta diger tum kufurlerden daha ust seviye gorulmesi cok sacma bana gore. hayir o argo soylenisin ifade ettigi organa bir sey yapmakla ilgili bir sey de gecmiyor ifadenin icinde, sadece ismin argo soylenisi. sonra efendim amerika, ozgurluk, esitlik, feminizim vesaire diye aglasiyorlar. erkek bedeninin herhangi bir organi nasil herhangi bir ifade edis sekliyle boylesi asagilik bir kufur sekli alamiyorsa, ayni bakis acisinin cunt'a da uygulanmasi gerekmekte.
    yoksa iliskilendirilen seyin kadina ait olmasi disinda herhangi bir asagilama ifadesi gosteremezsiniz ki, bu da seksizm'in dibine vurmaktir, hayvanliktir.

ha demiyorum ki bunu yolda gordugumuz herkese kullanalim, gundelik bir ifade bicimi haline getirelim. lakin otu boku, butun kufurleri, "hey madafaka, fuck you man, u're a pussy, son of a bitch, cock sucker" modunda filmlere, dizilere, ustu ortulu bir sekilde reklamlara, sarkilara sokmakta ve kimi zaman bu kullanislari cool bulmakta, yayginlastirmakta, legitimize etmekte bir beis gormeyen amerikan kulturunun tabu kufrunun bu kelime olmasi zoruma gidiyor, ve tahmin ediyorum ki dilbilgisi baglamindaki sayginlik kurallarinin amerikan toplumunda sictigi yerdir cunt. benim gozumde, kullanilmasi hos olmayan herhangi bir kufurdur kendisi.

o yuzden yuruyedurun serj tankian, roportajlarinda bu kelimeyi kullanmaktan hic mi hic gocunmayan lily allen ve digerleri; cunt aktivistleri! sonuna dek sizlerleyim.*
  • daha kibarı pussy olan kelime.
  • "hey wendy... stan says you are a cunt... you are a cunt... cunt... continuing source of inspiration to him." (jimmy)
    (bkz: raisins)
  • italian american karsiligi pucchiaccadir. (bkz: the sopranos)
  • "türkçedeki bu hakaret/küfür bolluğu algımızı bozuyor.
    bir siyahinin n word, bir kadının c word duyduğunda ne hissettiğini hayal bile edemiyoruz.
    çünkü sikilmedik ne amımız ne anamız ne sülalemiz ne geçmişimiz ne geleceğimiz ne allahımız kaldı.

- fuck off cunt!
    - asıl sen siktir git amcık!"

(bkz: #125922867)
hesabın var mı? giriş yap