• bir çok soruya hiç duraksamadan vermek istediğim cevaptır. ama işte yaşadığımız zaman, mekan ve toplum üçlüsü bunu hoş karşılamıyor.
    bunu okuyup "niye ki" diye soracak olana yanıtımdır aynı zamanda.
  • "-den dolayı" ve "çünkü" gibi neden bildiren 2 kalıbı içinde barındırdığı için anlatım bozukluğu teşkil eden cümle.beyinde çok sinirlenmiş,her an dalmaya hazır insan imgesi yaratır.bir sourtv açık öğretim dersinde daha beraberdik bir dahaki bölümde gereksiz ayrıntılar kitabımızın 6. bölümüyle sizlerle beraber olacağız,iyi akşamlar.
  • bir yiğit özgür karikatürü repliği.

-bankamızın verdiği kredi sayesinde kira öder gibi ev sahibi oluyorsunuz.
    -kira öder gibi bir halimiz mi var?
    -nasıl yani?
    -biz kira öder gibi yapıp ödemiyoruz
    -aaa... niye ki? neden?
    -çünkü eşşeğin zikinden dolayı...
  • karşı taraftan cevap alamadığınız sorulara verildiğini hayal edince kendi kendinizi gt edersiniz.pek eğlenceli ..aslında diil..
    neden beni sevmiyorsun(oehh böle sual olmaz ama nese)
    çünkü eşeğin zikinden dolayı x
    x yerine isminizi koyun
    eşşeğin zki sana girsin diye cevap veriyorum ben ona.(bkz: zeker)
    ya da
    -neden mualla neden bu eşekle hem de bizim yatağımızda
    -çünkü eşeğin zkinden dolayı necati
    bonus,yeterince açıklayıcı mı bakışı eheh
  • bu cümleyle cevaplayamayacağınız soru, çözemeyeceğiniz diyalog yoktur. 'paşa gönül kriterleri'nin anahtar vecizesidir. bendeniz böyle buyuruyorum, peki ya niçin? evet dostlar cevabı tahmin ettiniz, çünkü eşşeğin zikinden dolayı.
  • türk yargısında gerekçenin karşılığı.

"eşeğin ziki de göz önünde bulundurularak tahliye talebinin reddine" diye geçer.
  • (bkz: saçma sapan "neden" sorgulamaları yapan yöneticiye verilmek istenen cevaplar)

açıklama yapmaya çalıştığınız konudan tamamen bihaber olup, yönetici eğitimlerinde yarım yamalak öğrendiği sorgulama tekniklerini uygulamaya çalışan, düşük zekalı yöneticiye verilmesi gereken cevaplardan biridir.

bu yöneticilerin öyle versiyonları vardır ki, siz bu cevabı verdiğinizde bile "ama hangi "eşşeğin ziki"? bir check edin bakalım, yanlış eşek olmasın." gibi şeyler söyleyerek, sizi yeni dumur alemlerine taşır.

(bkz: düşük zekalı yöneticiye dert anlatmak)
hesabın var mı? giriş yap