• (bkz: country)
  • üç hibrit country müzik şarkıcısının katkısıyla hazırlanmış bir dosya:

https://www.tamgaturk.com/…ntry-muzige-bakis/34626/
  • piedmont, atlanta, memphis, texas, acoustic chicago, delta, ragtime, folk, songster gibi bölgesel blues stillerinin veya varyasyonlarının genel adı denilebilir. piano blues, classic female blues türlerinin, akustik gitar ustalarının bulundugu, ve birçok gitar tekniklerinin ustalıkla kullanıldıgı türdür.bu stilin en ünlü ustalarından lightnin' hopkins ve john lee hooker stillerinin temellerinde büyük bir değişiklik olmaksızın daha sonra elektro gitara geçmişlerdir.
  • insanı çok rahatlatan bir müzik türü. saçmasapan siyasi ya da popüler nedenlerle kötülenmeyecek kadar güzel. özellikle yazın deniz kenarında, akşamın sakinliğinde bi açın bakalım nasıl hissediyorsunuz. içim pambık gibi oldu.
  • yabancıları sevmeyen, kendileri gibi olmayanlara uzak duran, biraz ırkçı ve fazlaca muhafazakar amerikalıların, yani trump'a, bush'a oy verenlerin dinlediği müzik türüdür. blues'a alternatif olarak ortaya çıkmıştır. bu müziği dinleyen çoğunlukla dünya görüşüm uyuşmasa da country müzik özellikle uzun araba yolculuklarımın ilacı gibidir. willie nelson ve jonny cash listemin iki vazgeçilmez ismidir. onların söylediği her parçanın güzel hikayeleri vardır. sözleri bilerek, hikayeleri anlayarak dinlendiğinde etkisi katlanır. jonny cash'in göçtüğü bu dünyada willie nelson yaşayan tek ve son efsanedir.
  • özellikle yolculuklarda dinlemesi aşırı keyifli müzik türü. (bkz: johnny cash) ayrıca filmi için (bkz: walk the line)
  • genelde amerika'nın sağcı, muhafazakar, mavi yakalı beyazlarıyla özdeşleşen müzik türü. zamanında beyazlar tarafından siyahilerin jazz, blues şarkılarıyla yarışmak için ortaya çıkarıldığı söyleniyor. sanki müziklerin yarışmasına gerek varmış gibi... yine de bu müziği sadece beyazlar ya da sağcılar yapmıyor. sanatta ırklara, düşmanlığa ya da siyasete gerek yok. zaten amerikalıların ne sağcısının, ne de solcusunun elle tutulur yanı yok. iki taraf da ayrı bi mal.

yakın zamanda hayranı olmadığım beyonce bir country müzik şarkısı çıkarmış: texas hold 'em ama amerikalı muhafazakarlar durur mu, yapıştırmış sansasyonu: "ya bu siyahiler her yerde olmak zorunda mı? köpeklerin her ağaca işemesi gibi, oraya da girdiler." demişler ve çarşı karışmış. yine durduk yere hiç bitmeyen siyah beyaz tartışması alevlenmiş. sonra biri bi şey demiş, öbürü başka bir şey demiş. sonra da bi şeyler bi şeyler işte... amerikalıları bilirsiniz.

kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın ben country müziği çok seviyorum. aşırı rahatlatıcı, keyifli ve mutlu eden bir müzik türü. insanın ruh halini anında düzeltiyor. beyonce'yi sevmediğimi de tekrar belirteyim ama şarkısı süper. mis gibi şarkı. matt walsh bile sevmiş diye duydum. ahahahahah...

edit: o ırkçı video ve matt walsh: link
  • “sen yine errrrrkek müziği mi açtın ya” cümlesiyle birlikte literatürümde errrkek müziği olarak karşılığını bulmuş tür. sayılıyor mu bilmem ama (bkz: shawn james) (bkz: the white buffalo) maruz kalmaktan oldukça erkeksi bir kimliğe büründüm. her gece kareli gömleğimi giyip odun kırıyorum.
  • en nefret ettiğim yabancı müzik türü. özellikle texas da heryerde çalar ve bütün şarkılar birbirinin kopyasıdır.
hesabın var mı? giriş yap