• galatasaray tarihinde benim izlediğim en kötü forvetlerden biriydi. her fırsatta taşak geçilen lukunku bu bizde oynayan christian'ın yanında pele'nin kaybolan oğlu gibi kalırdı. gerçi ilk geldiği gün '' takımdaki arkadaşlık süper, istanbul'a hayran kaldım '' demesinden kıllanmamız lazımdı. ama o kadar kara günler yaşayıp algımızı kaybettik ki inamoto'yu geldiğinde tsubasa zannetmiştik.
  • değeri bilinemeyen bir futbolcu daha.
  • 2003 yılında galatasaraydan ayrıldıktan sonra sırasıyla

grêmio
    omiya ardija
    são paulo (kiralık)
    botafogo
    juventude
    corinthians
    internacional
    portuguesa
    cf pachuca

takımlarına imza atmış.
    arada tesisleri karıştırdığı söyleniyor.
  • copa america kazanan futbolcular içinde türkiye'ye gelmiş 6. futbolcudur, 2002-2003 sezonu başladıktan sonra galatasaray'a kiralık olarak gelmiş ancak yarım sezon kalabilmiştir.
  • 2003-2004 sezonunda galatasarayda oynamış brezilyalı forvet oyuncusu.
    psg ve bordeaux 'da parlak bir kariyeri olmasında karşın galatasaray'da faydalı olamamıştır.
    şimdilerde brezilya'nın esporte clube juventude takımında oynamaktadır.
    23.04.1975 doğımludur.
  • yuksek bir ihtimalle galatasarayla anla$mi$ olan futbolcu,cunku sadece turk medyasi degil avrupa medyasi da ayni haberi verdi.1 yilligina kiralik gelecekmi$,gecen sezon 18 macta 2 gol atmi$.hatta www planetfootball com diyor ki,sadece christian degil,jari litmanen de gelecekmi$.abarmamak lazim tabii.
  • "ulan bu adamı göndermeyin, bekleyin bi uyum sağlasın coşacak coşturacak" yakarışlarımıza rağmen kötü gidişin kurbanı olup kuruyla birlikte yanan yaş durumuna düşen yetenekli golcü. şu an oynamakta olduğu geremio adlı takımda her maç çakıyor bir iki tane. süper gollerini izledikçe "ulan bunu gönderip lukunkuyu aldık beaaaa" die yanıyorum. adama boşuna dio noir dememişler.
  • psgde iken galatasaraya iki gol atmış, ısrar edilmesi halinde faydalı olacak santrafor.
  • mazlumun yanında yer almayı sevmem dolayısıyla bir zamanlar kendisini sürekli övdüğüm forvet. 'siz görün bakın christian nasıl coşacak, bizi şampiyonluklara koşturacak' diye çok müthiş beklentiler içerisindeydim.
    işin gerçeği galatasaray'da rezalet ötesi bir performans ortaya koymuş ve yarı devre olmadan bavulunu toplamış ve takımdan ayrılmıştır.
  • galatasaray' da faydasız yabancılar ekolü' nün güzide temsilcilerinden sadece bir tanesiydi. tanrı o günleri tekrar göstermesin. amin.
hesabın var mı? giriş yap