• yeni yerli bisiklet markası. korel elektronik firmasının yeni girişimi. diğer markalardan farkı bisikletlerin kadrolarının yerli olmasıymış, bilindiği üzere diğer firmalar kadrolarını yurtdışından* alıp kendi renkleriyle logolarıyla sunuyorlar. bu bakımdan olumlu bir hareket, desteklenebilir bir hareket.

yalnız şu italyan isimlerinden bi kurtulun artık anasını satayım. bildiğin market bisikleti ismi bu. insan iğreniyor. korel ismi daha güzel duruyor. bisiklette sert harfler daha hoş durur her zaman. bkz:scott,kross,bergamont,stevens,corratec,giant,trek,marin,stöckli,merida gibi. bir de logodaki harfler keskin olmalı, yuvarlak değil. böyle yaparlarsa ilgi çeker, gelişir, ar-ge üzerinde yoğunlaşır, büyür de büyür. hadi bakalım adınızı şimdi değiştirin yoksa bir yere varamazsınız.
    (bkz: içerden bildiriyorum)
  • snoop 4.0 modelini kullanmakta olduğum yalnız ön amortisörün arızalanması sonucu 1 aydır garanti kapsamında değiştirilmesi adına bir cevap alamadığım yerli bisiklet firması.

ekleme: 29 haziran 2020 tarihindeyiz. üç aydan fazla oldu hala parça bekliyorum.

2.ekleme: hala parça gelmedi. arkadaşlarıma, aileme de corelli alacaktım ama artık zırnık alamazlar. illallah ettirdiler. yerli firmaya destek olsun dedik ama lanet olsun. alma, aldırtma kardeşim.
  • ne desem ticari itibara dokunacak. neyse.. bir bisiklet markası. bugün yine bir modelini tamire getirdiler. artık yeter ya. sahipleri bu bisikleti ortalama üstü falan sanıyor. gülüp geçemiyorum. diğer markalara haksızlık olur. biraz giydireyim madem.. saatlerimi alıyor tamirleri neticede.

yaygın satış ağı ve "ortalama üstü marka" imajı ile piyasadan hatırı sayılır pay alan benzer bisiklet markaları arasında an ama en düşük seviye tasarım/işçilik/kalite sunan marka budur. bir bisiklet esnafı bu markayı överek satıyorsa, kendisinin esnaflığı ve iş ahlakı da (şahsi kanaatime göre) sorgulamaya açıktır.

gerçekten ucuzdur ve görüntüsü, maliyetine göre çok iyi gibi durur. lakin düzgün bir bisiklete sahip olup sürüşten keyif almak isteyen biri için yetersiz ötesidir.

göze çarpan özellikleri:
    eksiler.
    >boyamaları çoğu zaman özensiz.
    >dacron diye bir frenleri var, bu bir marka değil, fason bir şey, üstündeki logolar falan afili gösteriyor ama çok kalitesiz malzeme. tek iyi yanı shimano taklidi font ya da isim kullanmıyor olması galiba.
    >gözün görmediği göbek parçaları vb kapalı parçalar en ama en düşük seviye teknoloji.
    >montajları çok baştan savma, hatalı montajları hiç de az değil.
    >bütünlüğü bozmamak için hiçbir vites, aktarıcı ya da kaliperi iyisinden seçmemişler. her şey alt seviye.

artılar.
    >ucuz.

not: olur da imalat müdürü okuyorsa burayı, lütfen, şu orta göbekleri (bottom bracket evet) monte eden adam her kimse, elindeki havalı çekici alın, göz muayenesine yollayın. bir vida önce elle yuvasına oturtulur, iki tur döndürülür, yanlış takılmadığından emin olununca sıkılır alet ile. bir diş bile döndürmeden allah ne verdiyse sıkılmaz ki olduğu yere saplanıp kalmasın.
  • kasım 2018'de dusty 2.2 modelini almıştım.sırf sitesinde her detay açık ve net diye tercih etmiştim.

kargoyla ilk geldiğinde daha kutudayken gidon kadroya sürtüp boyasını kaldırmıştı.çözümü çok basit aslında kadroya karton bile bantlansa boyası kalmazdı.

genel olarak tüm aksamlardan memnundum,sonuçta hepsinin marka modeli belliydi.ama gelgelelim övündükleri yerli parçalara gelince iş değişiyor.

neon kırmızı boyası 1 senenin sonunda pembeye dönüştü.ben şu ana kadar metalde bu kadar kalitesiz boya görmedim.gidon boğazında bulunan vidalar vs. pas tuttu.bence bisikleti kutuya koyarken accell bisikleti,boya konusunda da ümit bisikleti örnek alsınlar.
  • türkiye menşeili iş bilmez bisiklet firması. aradığımız bisikletin hiçbir yerde satışını bulamayınca, bir ay önce, internet satışı olup olmadığını veya satın alabileceğimiz bayileri öğrenmek adına corelli'yi aradık. müşteri hizmetleri telefonu her seferinde "alo" diye açıyor bu arada. yanlışlıkla birinin evini mi aradık diye şüpheye düşüyoruz. internet satışının olmadığını, yalnız bayilerin sipariş verebildiğini, bayramdan sonra yani 2 ağustostan sonra siparişlerin çıkacağını ilettiler. böylece goat 1.0 için bir ay önce bayi üzerinden sipariş verdik. öncesinde aradığımız bayiler sipariş vermediklerini, gönderilmediğini, artık corelli'yle çalışmadıklarını iletmişlerdi üstelik. biz akıllanmadık, hala bekliyoruz. bugün yine firmaya ulaştık, yine alo diye açtılar ve müşteriye bilgi verilmediğini, bayinin ulaşmasını söylediler. türkiye menşeili firma demek bu demek. garanti mevzusunda başımıza gelecekleri düşünemiyorum.
  • yerli araba olmadı, yerli bisiklet oldu. o da olumlu.
  • bergüzar korel in sahibi olduğu hissi veren bisiklet markası
  • her daim yerli ürün tercih eden birisi olarak çocuğum için snoop 3.2 modelini almak için gittim ama almaya elim varmadı.
    ön taraftaki arması kenardan kalkmış, çeksem elime gelirdi, sağına soluna baktım ama gideri yok.
    bence f/p ürünü değil, yani 1400 tl verip yarı çöp bir şey almak yerine mecburen 400 daha ekleyip carraro 241 aldım.
  • bulunduğum şehirdeki bayisindeki adamın bana satmamak için kırk takla attığı marka. adama snoop 4.0 modelini severek kullandım ama çalındı şimdi 5.3 alacağım diyorum adam boşver iyi marka değil diyor. yerlilik oranı en yüksek marka olduğu için tercih ediyorum diyorum tamamen montaj olan markaların bisikletlerini gösterip al diyor. gösterdiği bisikletler de sanki bana üst seviye. tanıma gelecek olursak eğer gayet severek kullandığım yerli bisiklet markası lakin satış noktalarını sık sık denetlemesi gerekli.
  • nasıl milli la bu? adı milli değil bir kere.
hesabın var mı? giriş yap