• 1999 yılında aldığım presario 7589 yani devrinin en bomba makinası (p-3, 64mb, 550mhz) bu hafta 10 yaşına bastı. dile kolay 10 sene. yani 31536000000 milisaniye. sadece geçen sene monitör tüpünde arıza çıktı. onun haricinde hala daha ilk günkü 64 ram'ini bile kullanıyorum. bir de 56k modem kartını çıkarmıştım o kadar. bütün bilgisayar hayatım bu makina ile geçti. gözümün nuru ve biricik aşkımdır o. ve artık 10 yaşına bastı. 32 yaşındaki deneyimli bir futbolcu gibi bugün 10 yaşındaki deneyimli makinamla hala daha teknolojiye meydan okuyorum:

en hızlı işlemcili makinanız gelsin ulan !
    erkekseniz çift değil tek çekirdekli gelin! dağılın ulan !

iyiki doğdun biricik compaq'ım.
  • super uyumlu parcalardan olu$ur ve kasalari her zaman karizmatiktir. toplama olmayan pc'ler arasinda tek sempatik buldugum markadir.
  • compaq adı nereden mi geliyor : o yıllarda tum pc'ler ibm compatible olmakla ovunuyorlardı. ancak quality olarak ibm'den cok alttaydılar.
    compatible'ın compa ' sı
    quality'nin de q ' su alınarak, yeni markaya compaq adı verildi.
  • şirketin resmi adresi www.compaq.com a bağlandığınızda artık www.hp.com'a yönlendiğiniz. 1996 yılında bazı uzmanlarca hp ile birleşmeli denen ama o dönemde bu fikrin gülünç karşılanması fakat 1999 yılında bu kararın alınıp 2001 de uygulanması ile hp ile birleşen şirket.
  • tekrar aramızdalar. hp tarafından iş bilgisayarı olarak konumlandırılan compaq, yeni dizaynıyla baya güzel olmuş.
    son günlerde tv'lerde paulo coelho'lu reklamlarda boy gösteriyorlar.
  • halen hpden cok daha iyi pc ürünleri olan firma. (bkz: multiport) (bkz: evo) (bkz: proliant) (bkz: presario) (bkz: deskpro)
  • dışı başkalarını içi beni yakan marka.
  • uzerinde

" guvenli ve rahat olarak kullanabilmeniz icin guvenlik ve rahat kullanim kulavuzuna bakiniz "

yazili bir kac kilo agirligindaki efsane klavyeleri ureten firma
  • alelade bir firmayken, patlamayi 386 bilgisayarlari ibm'den once piyasaya cikararak 1980'lerde yapmi$ firmadir.. bir ara dunyanin en hizli i$lemcisi olan alpha'yi ve altavista'yi (bkz: dec) (bkz: digital) satin alacak kadar buyumu$lerdi.
hesabın var mı? giriş yap