• gerçekler acıdır. aşağıdaki soruları soruyorum size.

1-yalan mı?
    2-bir kişinin keyfine göre ülke yönetilmiyor mu?
    3-bir gösteri olduğunda polis allah ne verdiyse girmiyor mu? kör olan, sakat kalanlar, hatta ölenler olmadı mı?
    4-bu olaylar yaşandığında toplumun büyük çoğunluğu "iyi olmuş" demedi mi?

üzülerek de olsa cnn muhabirinin yorumu doğrudur. dünyada hiçbir ülke şu anda kendini türkiye ile aynı klasmanda görmek istemez hele ki gelişmiş olanlar. siz kendi fanus dünyanızda türkiye'yi süper güç sanmaya devam edebilirsiniz tabi. bu arada abd'de iç savaş çıkmaz. iç savaş çıkmasın diye göstericilere müdahale edilmiyor. yoksa onlar da biliyor adam vurmayı.
  • nesine aşağılandığını anlamadığım yorumdur.
  • “kıyaslanmak istemediğin o ülkelerdeki o görüntülerin sebebi kim delikanlı?” desen apışıp kalacak bir goygoycunun yorumu.
  • --- spoiler ---

amerika halkı; iktidarı eleştiriyor diye, amerikalı politikacının maden kazası sonrası madenciyi tekmelesini unutmadı.

--- spoiler ---
  • bu yorum aslında ırkçılığın ne kadar moleküler bir seviyede insanların ruhuna kazındığını gösteren, ve protestocuları tekrar tekrar haklı çıkaran bir yorumdur.
    yani "medeni bir ülke olarak bizim başımıza bu gelmemeliydi" "biz bir üçüncü dünya ülkesi değiliz" "medeniyetten nasibini almamış mısır, türkiye gibi yerlerde seçilen yöneticilerin kifayetsiz ve faşist olması normal ama bizim seçtiğimiz yöneticiler, bizim polislerimiz bunu yapmamalıydı" alt metinleri taşıyan bir ifade. ırkçılık sadece siyah-beyaz meselesi değil. caucasian olmayan herkesi kapsıyor. amerikan toplumun kendisini dünyanın geri kalanından değerli, yeterli, başarılı görme eğilimini kapsıyor.
  • adam tam da bizim ligimizden bahsetmiş işte. israil, mısır, türkiye denk ülkeler. hırsları da hezeyanları da birbirine benzeyen ülkeler. kendini üstün görmesi eleştirilebilir bir tek. o konuya ben girmiyorum.
  • farkımız yokmuş işte sayın koduğum denilesi tespit.
  • bazen harbi bokunu cikariyorsunuz mubarekler, sormuslar bir de yalan mi diye, cevap veriyorum degil bu tarz olaylar gecmiste taksimde, yakin gecmiste gezi eylemleri sirasinda yasandi ama ben de soruyorum, bunlarin aynisi hatta daha fazlasi fransada, almanyada, yakin gecmiste yine abd de yasanmadi mi? abd li siyahi vatandaslar 2-3 senede bir yakiyorlar ulkeyi, 92 la hala akillarda bu arada, yagma ve yikim oluyor duzenli, fransa desen daha yeni sari gomleklilerden kurtuldu, almanyada g8 ve g20 zirvelerinde olanlar demokratik protesto haklari kapsaminda mi degerlendirilmeli? ozetle bogaboku adamim!

sorulmus tek basli yonetilmiyor muyuz yalan mi diye? cevap veriyorum degil, ama baktigimizda cumhuriyetcilerin liderlik ettigi abd de her zaman olan sey bu, trump twitterdan spamladigi icin ve icerik olarak devlet baskanindan beklenmeyecek cocuklukta twitler attigi icin ha bir de gecmisinde sovmenlik oldugu icin bu kadar goze batiyor, neyse.. baktigimizda yeni dunyada zaten liderlerin hepsi bakkal yonetir gibi devlet yonetmeye basladi. bakiniz macaristan, rusya, afrikanin tamami, asyanin buyuk bolumu, guney amerika (offf bu ayri bir girdi konusu), iran ve kuzey kore (dil cikaran smiley)...
    ozetle bir kez daha bogaboku diyorum.

dahasi turkiye neden israil-filistin catismalari, misir ile ayni cumlede geciyor? hasta misiniz siz? tum samimiyetimle soruyorum, vicdaniniz bunca ulke varken neden turkiye demis lan diye sormuyor mu?
    ben de arada bok atiyorum ama bu kadar kendinizi kaybetmeyin amiryu.

--araya alinan edit--
    araya alinan edit: ulan her seyi gectim orada tr yerine yazilacak milyon tane ulke var, bunu da mi inkar ediyorsun sayin cevizkabugu? girdi kaldigi yerden devam etsin.
    --araya alinan edit--

umudumu kaybettiren mevcut iktidarin ziyadesiyle olan yanlislari degil, memleketini bok cukurunda gormek isteyenlerin hevesi, asagalik kompleksleri ve her firsatta kendi vatandasini ve devletini karalamaya calisanlar.

bu hiyar vatandaslarimiz moralimi bozuyor.

t: bilincli turkiyenin adinin zikredildigi yorum.
  • amerika türkiye değil tabii ki. turkiye'de birşeyler olsa da tüm dükkanları patlatalim diye hazırda bekleyen bir güruh yok.
  • asla bizim gibi olamazlar. bu kadar polis arabasının yakıldığı, heryerin yağmalandığı, insanların birbirine acımadan ölümüne saldırdığı bir türkiye hiç olmadı.

gerçekler acıdır. türkiye'de asla olmayacak olaylar kendilerinde gerçekleşince saçmalamış.
    siktir edin pezevengi. ağlasın dursun.

işte amerikan rüyası bu !
hesabın var mı? giriş yap