• annem sağolsun, herşeye yaptığı "ben yaparım bunu" yorumunu buna da yapmıştı. ne tekim yapmak isteyenlere tavsiye; gidin alın kardeşim. zaten pahalı birşey değildi. sonra bir eski külotlu çorabın içine toprak + çim tohumu doldurup salak bir surat çizersiniz. çim adamınız olmasını isterken bir çim şebeğiniz oluverir. zaten içine çim tohumlarını dökerken bazılarının salak saçma yerlere kaçması nedeniyle suratın alakasız yerlerinde mesela dudakta bile çim çıkabiliyor. yapacaksanız kendiniz özen gösterin. kaçmayan külotlu çoraplardan bulun falan. güzel bir yüz çizin. saygı gösterin çim adamınıza. çim sallamamazlık etmeyelim. lütfenyani
  • eskiden birhayli populer olmasına rağmen, benim bu sene sahip olduğum adamdır.. adı ''nebi çim adam''.
    birkaç aylık yeşil dönem dışında beni çok üzmüştür..galiba biraz inatçı oluyorlar.ilk başlarda güneşin ortasına koyup hergün sulamama, hatta kendisiyle konuşmama rağmen görünürde çim filan yoktu..böyle günler geçiyor sonra birgün bir bakıyorsunuz kafasında hafif hareketlenmeler var, önce birkaç sarı sarı çim ve sonrasında yeşilleşen bir kafa.seviniyorsunuz tabi, saçlar uzadıkça şekil bile yapıyorsunuz.fakat bu mutluluk fazla uzun sürmüyor.bir bakıyorsunuz ki çim adamınız sararmaya başlamış..ne yapsanızda sararıyor sararıyor ve kurumuş bir çim adam haline geliyor..
    artık o ölü bir çim adam ama olsun yinede atmıyorum, belki birgün yeniden eski haline gelebilir..
  • benimki kel cıktı amına koyim, iki yıldır kullanmadıgım krem+sampuan vs kalmadı hala kel, fodul ebleh...
  • bir zamanların modası komik cisim..içi toprak dolu kafa şekilli bi torba alınıp günlerce sulandıktan sonra torbanın tepe kısmında çimler çıkardı sonra evdeki hayvanlar, muhabbet kuşları, kediler çim adamın çimden güzel saçlarını yiyip yiyip zehirlenip ölürlerdi
  • tıpkı uçurtma gibi alıp uçurması değil sıfırdan yapması daha zevklidir. değinenler olmuş ama orta asya ırkından çim adam yapmak isteyenler için tam liste şu şekildedir.

*87 numara kaçmış ince çorap (sağlam ince çorap kullanımı kafaya terlik ile son bulabileceğinden uzak durun, zenci çim adam yapmak isteyenler 500 numara çorabı tercih edebilir(numaralandırma müjde müjde size parizyenden müjde size standartlarına göre yazılmıştır))
    *yeteri kadar talaş (marangoz'un testeresinden dökülen ince talaşı tercih edin)
    *çim tohumu (yoklukta muhabbet kuşu yemi de olur)
    *kulak ve burun yapımı için ince ve sağlam ip. (kanaviçe ipliği olabilir)
    *gözler ve ağız için düğme (oyuncak ayının gözleri de kullanılabilir, dikkat terlik gelebilir!)

yapılışı;
    yapın olur o lâkin tepesi kel yanlardan saçlı baba modeli yapmak isteyenler az biraz uğraşarak onu da yapabilir.
  • japonlardan çok önce icat ettiğimiz, bir nev'i iptidai tamagotchi.
  • bi ara acaip revaçtaydı bunlar heryerde satılıodu.. turistik yerlerde pipili olanları bilem çıkmıştı..
  • varolmak için bir kadın çorabına muhtaç, yeşil saçlı adam.
  • varlıklarını bile unutmuşken dün çok cici bir arkadaşım sayesinde ilk çim adamıma sahip oldum. copyright 2008 deniyor etiketinde yani halen üretiliyor bu nesneler. kullanım kılavuzuna göre kullanımı;

en az 5 dakika su dolu bir kapta bekletiniz.

günde 2 defa sulayıız

gün ışığı gören ılık bir ortamda yetiştiriniz. kurumamasına özen gösteriniz.

beni birdenbire 90 lara ışınlamıştır ayrıca. tüm çim adam dostlarına kucak dolusu öpücükler.
  • seksenlerde cocuk olmak eylemini gerceklestiren bunyenin seksenlerin sonlarina dogru tanistigi ucube. entry'nin arasina ara serpistirirsek : sene 89 ortalikta civir civir cim adam satildigi zamanlar, en yakin arkadasimin amcasi kalp krizinden vefat etmis, iki gun sonra babasi kalp krizi gecirmis, psikolojisi cokmus ve maalesef saclari sac derisini birakmis, bir hafta sonra dogum gunu, ne alsam ne alsam diye dusunurken, cim adam almak aklima gelmis...annemden soru, x'e ne aldin dogum gunu icin? benden el cevap cim adam, annemden yeni bir soru, "neden cim adam aldin, legenin icine ayaklarini batir seninkiler de ciksin demek icin mi?", cim adam akabinde cope gitmistir, aradan gecen neredeyse 15 sene, bu yaptigim gafi unutturamamis, utanctan kivrandirtmistir. o hediye ya verilseydi diye dusunulmektedir hala.
hesabın var mı? giriş yap