• garip isimli bir istanbul semti. git dolaş, koş yakala gibisinden bir emir olması muhtemel, ama niye?
  • beyoğlu ilçesine bağlı bi semt ..doğduğum semt...buranın eskileri* çıksalon dese de ismi gayet çıksalın olan ve istanbul'un bi çok yerine tek otobüsle ulaşılabilen semt ...
  • nerede oturuyorsun sorusuna verdiğiniz cevaba her daim "efendim?" karşılığını almaktan bıkıp soruya doğrudan tarif vererek cevap vermek zorunda kaldığınız mahalle. taksi şoförlerinin yolu bilmediği durumlarda "şark kahvesi'ne doğru gidelim sonrasını ben tarif ederim" demek oldukça hayat kolaylaştırıcıdır. semt sakinlerinin birbirlerini iyi tanıdığı, mahalle kültürünü uzun yıllar korumayı başarmış, halıcıoğlu'na doğru inen yokuş boyunca konumlanmış evlerin genelde haliç manzaralı olduğu şirin mahallemizde, son yıllarda "eskilerden kim kaldı, ahh ahh..." serzenişlerini duymak mümkündür. yine de mahallenin demirbaş simalarından bir kısmı hala yerli yerindedir.
  • en güzel semt ismi.
  • yıllar önce yanlış otobüse binince mecburen gittiğim ve çok beğendiğim bir semt
  • canlı para yarışması sayesinde öğrendiğim istanbul semti.
  • zamanında sadabad'a giden cariyeler burada çıkıp salınırmış. güzeldir, dünyanın merkezidir. her yere yakın ve her yere uzaktır.
  • (bkz: 54ç)
    (bkz: 77ç)
  • mkoy kustepeden taksime gidicem diye otobuse binip indigim ve burasi nere laan dedigim yer. manzarasi guzeldi ama hakkini vereyim halice karsi filan. neyse sonra taksime kadar yurudum eheh. [ebem s..neyse ehe] pisman degilim ogretici ve turistik bir gezi oldu benim acimdan tum guzargah..
  • adını salin da gel türküsünden alan istanbul'un yüksek * semtlerinden biri. çevresi açık olduğundan, fazlası ile rüzgar alırmış eskiden. orada yürümeye kalkan neredeyse uçar, insanların tutunmaya çalışarak yürüme eylemleri uzaktan salına salına yürüyorlarmış izlenimi verirmiş.
hesabın var mı? giriş yap