• hell on wheels 'in the swede'i.

buradaki rol kesişiyle, the swede'in izleyende bıraktığı intibayla ödüllere gelir, gelecektir. başrolden çok kendisine çeken haliyle.

ben derim ve olur. çok artis aldım sattım bu bazarda ben.
  • supernatural'da alastair karakterini mükemmel bir şekilde canladıran aktör. gerçekten çok etkileyici bir oyunculuk örneğiydi.
  • karizmatik bir sese sahip ingiliz aktor.ilk olarak stargate atlantis'de ufak tefek bir rolde karsımıza cıktı ardından smallville'de zor el karakterini canlandırdı.şu sıralar sanctuary isimli guzel dizide iki karakteri birden canlandırmaktadır.

http://www.imdb.com/media/rm1585157120/nm0382216
  • supernatural'ın yayınlanan son bolumlerinde alastair'i canlandırmıstır.o karizmatik sesiyle kendisine de bu yakısırdı.kendisini daha cok dizilerde gormek istiyoruz.
  • sanctuary'de john druitt karakteriyle döktüren, mükemmel makyaj taşıyan ve sesiyle her şeyi karizmatik yapabilecek adamların başında gelen oyuncu.
  • şu sıralar vampirliği meslek haline getirmiş oyuncu. yeni bir vampir filminde görsem şaşırmam.

--- spoiler ---

önce twilight şimdi de true blood diyecektim ki, öldürdüler adamı yahu.

--- spoiler ---

ayrıca iki leo awards sahibi imiş kendileri.
  • smallville'in 7.6. bölümünde jor-el'in kardeşi, clark'ın amcası ve kara'nın babası zor-el rolünde görünce dibimi düşüren aktördür. pek çok kişi gibi ben de kendisini hell on wheels'daki (bkz: the swede) rolüyle tanıdığımdan smallville'i ilk izlediğimde kendisini fark etmemiştim, tekrarlarda görünce tanıdım. smallville çekildiğinde oldukça gençmiş bu arada.
  • bu aralar çok gezen aktör. öyle ki önce dig ardından gotham'da rastladım kendisine. sonra bir iki tane kamu spotu benzeri çalışmada denk geldim. böyle iyi aktörleri geç tanımak* bir yandan da iyi aslında. bugüne kadar yaptığı güzel işler birikmiş oluyor, sen de geriye dönüp tek tek tadına bakıyorsun, oyee!
  • bazı aktörler vardır birçok yerde yan karakter olarak görürsünüz, yapımın kalitesini de arttırır ama bir türlü isim olarak çok ün yapamaz. bu tür aktörlerin en ünlüsü (bkz: steve buscemi) olabilir. fazla film izlemeyen biri bile tanır onu, adını bilmez. (bkz: giovanni ribisi) bunlardan bir diğeri.

dizilerde de böyle insanlar vardır. the walking dead olmasa (bkz: jeffrey dean morgan) bu tip bir oyuncu olarak kalacaktı. (bkz: james marsters) da geldi şimdi aklıma. (bkz: pedro pascal) buralarda gezerken son yıllarda parladı mesela.

bu tür oyuncuları ben seviyorum. her yerde karşımıza çıkıp işini iyi yapan oyuncular. adeta futbolun gerrard'ı, orta sahanın dinamosu fink'i gibi adamlar. bazen bazı ünlü oyuncuların oyunculuk hakkında konuştuklarını duyunca bayağılık seslerine vurur tiksinirsiniz. bu oyuncularda o olmaz. kazara oyuncu olmadıklarını hissedersiniz.

ne bileyim bir (bkz: bradley cooper)'ın, bir (bkz: chris pine)'ın, (bkz: aaron paul)'un ünlü olduğu hollywood dünyasının acımasızlığı işte.
  • stargate atlantiste todd adlı wraith karakteri uzun bir süre oynamış oyuncu. kendisi men in black 2de de görülebilir... boyu neredeyse 2 metredir.
hesabın var mı? giriş yap