• sanki ekibin en yeni ve en boktan elemanıymış gibiydi. yüzünde hep çayları getiriyormuş ama sesini çıkaramıyormuş ifadesi vardı. üstünde bomba filan patlatıyolardı. bi sikmedikleri kalıyor lan derken aklıma şu geldi.

allah yardımcısı olsun.
  • bir röportajında şöyle birşey der : ben aslında onların yaptığı müziği sevmiyorum. klavyemler onların yaptığı müziğe tecavüz ediyorum.

bück dich şovunda harkita oynar .
  • rammstein'ın çılgın synth insanı. flake olarak bilinir.
  • arif burak öncü'nün ikiz kardeşidir. ya dayak yer ya da yanar bu zat-ı muhterem.
  • klavyede harikalar yaratmasında etkili midir değil midir bilinmez ama kendisi aynı zamanda kukla oynatıcısıymış.
    takdir ederek takip ediyoruz. ayrica roportajlardaki samimi havasi olsun vs. super bir insan kanimca. taninilasi sevilesi.
  • doğruya doğru. her ne kadar konserlerde genellikle şamar oğlanı olup tuhaf rollere de girse rammstein'ın belkemiğidir flake.

net bir şekilde herifin aslında metal müzikten hoşlanmadığı anlaşılıyor. fakat adam sanki birilerinin hatrına katılmış gruba da kafasına göre tarzı değiştirmiş gibi. çok değişik lan. herife bakıyorsun, diyorsun ki bu herif tekno müzik yapıyordur kafasına göre takılıyordur. sonra bi açıyorsun bück dich'i "bune lan noluyor ?" diyorsun. sürprizlerle dolu bir adam. till bunu sahnede dövüyor falan.

çok metal müzikten hoşlanmam. pek çok kez dinlemek istedim ve denedim ama böğürmekten ibaret bence pek çok işi. ne zaman metal müzik adına farklı şeyler denesem kendimi hep en sonunda rammstein'ı dinlerken buluyorum. dönüp dolaşıp aynı gruba geliyorum sürekli ve artık bana rammstein'ın hiç emsali yokmuş gibi geliyor. neden bu kadar seviyorum lan ben bu rammstein'ı diye düşündüm ve rammstein'ı diğer gruplardan farklı kılan şeyin synthesizer ve till'in sesi olduğuna kanaat getirdim. flake'i gruptan çıkarsak ortada çok sıradan bir metal grubu kalır. o yüzden çok kilit bir eleman.
  • buck dich sovuyla gonullerde taht kurmus insan. feuer frei ın klibinde till abiden bi guzel dayak yemis muthis klavyeci... kanımca rammstein ın till lindemann ile birlikte en onemli iki elemanından biridir.
  • rammstein'ın klavyecisi. işini iyi yapar..
  • rammstein grubuna en son katılıp grubu grup yapan garip bir adam. flake kendisinin lakabıdır ve bu lakabı çok sever.
    till lindemann ile birlikte rammstein'ın bel kemiğidir. aslında grubun yaptığı müzikten pek hoşlanmamasına rağmen grubun ritim gitaristi paul'un yakın arkadaşı olduğu için ikna olur ve klavyesiyle rammstein müziklerine can katar.(bkz: paul landers)

sahne şovlarının da bir numaralı adamıdır ayrıca. (bkz: bück dich) (bkz: mein teil)
  • adamın güney amerika turnesi esnasında verdiği röportajda giydiği tişört beni hayretlere düşürdü. ikiayrı link olarak vereyim de, isteyenler baksınlar...

umut sarıkaya'nın hollywood filmlerinde türkiye muhabbeti geçmesi geyiği gibi oldu gerçi, fakat gerçekten çok şaşırdım...
hesabın var mı? giriş yap