• tam bir manga karakteri bu... koskocaman gözleri, simsiyah saçları, uzun bacakları, hafif bezgin bir duruşu ama müthiş enerjisi var. birlikte çalşmak çok zevkli. uyumlu ama kemiğini kemirtmiyor. sessiz sakin duruyor, ama -şahit olmamış olmakla birlikte- eminim ki lafı kodu mu oturtacak birisi aslında. bana böyle bi intiba verdi, ayağımı denk aldım, bilmiyorum artık...
  • noam olanını şahsen tanımam ama ekşi olanı için konuşmak gerekirse; biri demis gerçi sanirim onceden*, hakkaten de bir cift harika gozden ibaret bir yüze sahip kendisi *. ve başka biri de ona overrated kelimesinin haksızlık bir yana isabetsiz olduğunu, ister akademik ister bireysel alanda, onun sadece varlığının yettiğini, ne eksik ne fazla, tam yerinde, tam ayarında, tam olması gerektigi gibi oldugunu söylemeli. bunu söyleyen de ben olayim istedim.
  • dilbilimle ilgili bir uluslararasi bir yayina imza atan, nickini bos yere tasimadigini kanitlayan yazar*..
  • noam olanini da severim ama, kendisini ayri bir seviyorum, sozluge girdim gireli ve her daim severek okuyorum. daha onemlisi su ki, kendisi bugun itibariyle taze doktor! artik "aramizda doktor olan var mi?" dendiginde, sonra dayak yeme riski olsa da "ben, bennn!" diyebilecek, ne mutlu. haydi gecmis olsun diyor, gozlerinden opuyorum.
  • cd'si laptopun icinde kaldi diye krizler yasamis, kardesinin cimbizi sayesinde kucaginda laptop camdan atlamaktan kurtulmus, basarili -ancak bunu bu sekilde algilamayan- bir caliskan bunye.
  • surpriz insani.. an itibariyle arka arkaya bombalayan...
  • tezle bozmuş bu minik kuş kafayı, oysa kişisel bakım ve güzellik koçu olarak beni dinleyip sözümden çıkmamalı.. akademik hiyerarşi yaşamın her alanında geçerli olmalı derim son söz...
  • sanat/kültür hayatımızın güzide bir dergisinin son sayısında kapak olacak mualla(k).

(bkz: ironimiz kapak olsun)
  • anladigim kadari ile aramizdan kayip gitmis (a.k.a. ucmus) dilbilimci suser. halbuki ne guzel entryleri vardi dilbilim terimleri hakkinda. umarim gercekten kullerinden dogup tekrar aramiza doner.

edit: kendisi de kullerinden dogup yeniden en kisa zamanda aramiza donecegini teyit etti. chomsky'siz eksi sozlukte dilbilim olur mu zaten?
  • gormeyeli aşmış, taşmış, pek bi kıvamli hale gelmistir, intikam soguk yenen bir yemektir tezini dogrularcasina..
hesabın var mı? giriş yap