• taş gibi dizidir. amerikanın behzat ç.'si hank voight abimizin o günde 2 paket kısa samsun içmiş ses tonuyla cool duruşu yeter.

polisiye açığı olanlar izlemeli, bir şans vermeli
  • ekibine bana yalan söylemeyin ki sizin için yalan söyleyebileyim diyen bir adet adam gibi adam barındıran dizi.

(bkz: hank voight)
  • polis teşkilatını kötü gösteriyorlar, adaleti kötü gösteriyorlar, siyaseti kötü gösteriyorlar, siyahları kötü gösteriyorlar, beyazları kötü gösteriyorlar. hayır! hiçbir şekilde duygusal yaklaşmadan herkesin gerçek yüzünü olduğu gibi gösteriyorlar. abd'nin en boktan şehri chicago'ya hoş geldiniz derdim ama demiyorum. her ne kadar pisliğe batmış bir şehir gibi gözükse de, dick wolf abd'de ve dünyanın diğer şehirlerinde, kimsenin götünün yemediği gerçekleri her bölümde bize sunuyor. bu bile demokrasinin belli bir kaliteye ulaştığını gösteriyor. görmezden gelmeniz, yok gibi davranmanız, herkesin masumu oynaması dünyanın daha boktan bir şehrinde olmadığınız manasına gelmez.
  • bu dizinin ağır ve gerçekçi yönü hakikaten iyi baya. bir sürü polisiye dizi izledim aralarında en iyisi bu.
  • çetelerin bile saygı duyduğu dokunulmazlık zırhına girmiş hank voight amirimizin dizisi.
  • çok garip bir dizi. içindeki karakterlerin hiçbirine bir sempati duyamıyorum biri iki bölüm gözükmese farketmem bile. diğer dizilerdeki karaktere bağlanma bu dizide yok. her biri iki iyi yaparken sonra bir anda iki tane sinir bozucu hareket kesin yapıyor. o yüzden diziden ayrılan kimseye üzülmedim. yerine gelenler de bir şekilde sürdürüyor olayları. bu iyi mi kötü onu hala çözemedim.
  • chicago fire sonrası sardığım dizi. her iki diziyide bu kadar az takip eden olması üzücü. bu arada 4.sezon sonlarına doğru netten izleme kaynaklarında maalesef sıkıntı var. bilenler yeşillendirsin lütfen.
  • klişe amerikan redneck polis dizisi. yine de arada bir de olsa insanı düşündürmüyor değil. bugünkü incimiz:

- hypothetical... if you could start over but knowing what you know now, would your career [life] be any different?

- well, if i could start over, i'd just end up making different mistakes than the ones i made the first time.
  • 4. sezonun sonuna kadar geldim ama sanırım kapı çalmadan biten bir tane bile sorgulama olmadı. bilerek yaptıklarına emin olmaya başladım.

polis övücü kısımlara dayanabilirseniz fena dizi değil aslında.

--- spoiler ---

1 bölüm ayıracak kadar yüzeysel bir bölümde bile çok önemli karakterlerin aile üyeleri üzerinden konu üretmeleri bana mı garip geliyor. adamın ocağına incir ağacı diktiniz 1 bölüm sonra aynen devam. senaristlerin kafa çok garip yeminle hiç acımaları yok.
    --- spoiler ---
  • chicago fire dizisini severek izleyen izleyicilerin kaçırmaması gereken güzel dizi.ilk iki bölümünü izledim.chicago fire dizisinde arada sırada yaşanan olaylara dahil olan polis karakterlerinin yaşadıkları olayları anlatması açısından sıkılmadan kendini izlettiren bir dizi konumunda .

zaten tempo olarakta chicago fire dizisi ile aynı düzeyde olması açısından sıkıcı değil.dizinin benim açımdan en büyük artısı one tree hill dizisinden beri kendisini görmeye hasret kaldığım sophia bush'un dizide yer alması. chicago pd dizisi hedef izleyici kitlesi chicago fire ile aynı olan bir dizi olduğundan uzun ömürlü bir dizi olup olmayacağını tahmin etmek şu an için zor.fakat birkaç tane kaliteli oyuncuyu kadrolarına dahil eder ve dizi temposunu düşürmezler ise umut verici güzel bir dizi olarak izlenmeye devam edileceğini düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap