• stones'un bateristi
    aslında onun yapmak istediği müzik cazdır ama arkadaşlarına ayak uydurur
    ona göre stones'unki "çoluk çocuk müziğidir"
    (bkz: rolling stones)
  • ne kadari dogru, ne kadari uydurma oldugu bilinmez the rolling stones anekdotlarinin. fakat, bunu keith richards'in anlattigi dusunulurse, charlie watts ve mick jagger arasinda gecen efsanevi kavga herhalde gercege daha yakin olsa gerek.

kasim 1984'te, bir grup toplantisi icin, the rolling stones amsterdam'da toplanir. butun gun suren tartismadan sonra, mick jagger ve keith richards, icmek icin sehre inerler, watts ve digerleri de odalarina gider. saat sabah beste jagger ve richards geri doner, ve mick, o sarhoslukla toplantiya devam etmek ister. charlie watts'u arar; watts telefona uykulu, uykulu cikinca da "is that my drummer (bateristimle mi gorusuyorum)?" diye sorar, ve onu asagiya cagirir.

watts yataktan kalkar, ustune mukellef, saville row'da dikilmis bir takim elbise giyer, ayakkabilarini cilalar, kravatini takar ve lobiye iner. yavasca mick jagger'in yanina yaklasir ve dan! - tam burnunun ustune bir yumruk indirir ve yavasca der: "i'm not your drummer. you're my fucking singer (ben senin bateristin degilim; sen benim solistimsin)." oyun, set, mac, charlie watts.

davulu da inanilmaz guzeldir watts'un bu arada. get yer ya-ya's out konser albumunde, little queenie ve honky tonk women arasinda, o gece mukemmel bir performans gosteren watts'a jagger olumsuz bir iltifat eder: "charlie's good tonight, isn't 'e (charlie bu gece iyi, di mi)?" oyle ki, grubun hayranlari arasinda, bu cumle bir mantraya donusmustur. gittiginiz her konserde, her sarkidan sonra en az bir kisi (dangalak?), bu lafi eder.
  • '98 istanbul konserinde tum grup elemanlari 20'lik genclere tas cikarircasina sahnede azarken (ki o donemde bile 60'li yaslara goz kirpiyorlardi), charlie abimiz simsiki kapali ince dudaklariyla istifini pek bozmamis, universitenin davul anabilim dali başkanı edasiyla isini layikiyla yapmis, cool durusuyla favoriler listeme girmisti. tanimadigi insan icin uzulen bir insanim. kaybina cok uzuldum.
  • bugün, bir efsane daha dünyadaki yolculuğunu tamamladı.

watts, sadece rolling stones davulcusu değil; ayrıca sahne tasarımlarından, albüm kapaklarına, posterlerden, karikatür çizerliğine kadar bir çok dalda başarılı olan biriydi.

1989 yılından beri, rock and roll hall of fame listesine girmiş, 2006 yılında ise modern drummer hall of fame listesinde yerini almıştı.

ruhu şad olsun.

edit: imla vs.
  • eski siyah beyaz stones videolarında da dikkatle kendisine bakıyorum, sanırım bu şahsın hayatında ilk gençlik dönemi hiç olmamış, hep yaşlı.
  • sol frame'de görünce korkarak tıkladım başlığı ve maalesef. rock dünyası ve bir dönem için gerçek bir kayıp. hepsini adeta ölümsüz olarak gördüğüm the rolling stones'un beyefendi kişiliği olarak kalacaksın hep. huzur içinde uyu.
  • rahmetliyi, mick efendinin suratına yumruğu yapıştırmasıyla hatırlayacağım hep. huzur içinde uyusun.
  • rock dünyasının savile row 'dan giyinen herhalde tek davulcusudur. hiç öyle keith richards filan gibi öyle dağınık saçlı, elinde içki şişesi filan dolaşan hippie mippi değildir, gayet forever klass tarzı vardı, ki keith richards otobiyografisinde çok güzel anlatmıştır.

https://www.gq.com/…nterview-rolling-stones-drummer
  • en samimi stones elemanı gibi hissettiren amca.
hesabın var mı? giriş yap