• dün akşam capitol şubesinden alkışlarla uğurlandığım şeyci. neyci la bu dükkan hakkat? verdiğim paradan sonra şirazem de yerine gelmedi, havlu da satıyor, pijama da, sabun da var çerçeve de. özetle kadınların ilgisini çeken her mi şeyçi desek?

hanımın samsun'dan talimatı doğrultusunda indirim başlayan dükkana akşam uğradım. amaç 2 bornoz alıp 160 lira takdim edip kaçmak. 160'ı kaça bölerler diye hesap yaparken hanım araya birkaç ıvır zıvır daha soktu neyse dedik. ardından telefon bir kez daha ve bu sefer acı acı çaldı. bizim yatak örtümüz de eskimiş; aman allahım bunca zaman eskimiş yatak örtüsü ile nasıl yaşadık? kendimden utandım. hemen ekru renkli govalak model yatak örtüsü sorulacak.

ellerinde nevresim takımları, pijamalar ve bilimum kadınsal ürünle hiç durmadan konuşan 10 kadının ortasına satıcı kız yatak örtüsünü serdi. ekru renkli govalak model, yastık kılıfları da cabası. harika. aylardır eksikliği yüzünden eve girmeye utandığım o örtü bu örtü işte. tamam alayım ben bunu artık kaçayım duygusu hakim, fiyat sormuyorum, yatak örtüsü lan ne kadar olabilir? 200 olsun, olmasın 250 olsun mnkym.

testesteron seviyesi evinde altın günü olan emekli amca seviyesine inmişken ve milli maçı kaçırmama saylı dakikalar varken kasadaki çocuk toplam tutar 1965 lira, indirim sonrası 817 lira oluyor dedi. olm bildiğin tansiyonum düştü lan, gözüm karardı, dedim bütün karılar malları benim sepete mi iktirdi haberim yok lan 2 bornoz, bir şey - ne o hala bilmiyorum, bir de örtü.

akşamın bitiş diyaloğu şu minvalde seyretti dostlar, yiğitler, bacılar;

- yatak örtüsü ne kadar arkadaşım bir yanlışlık olmasın?
    - 1.500 liradan 600 liraya düşmüş
    - 600 lira mı bi örtü?
    - ama govalak model, saten üstüne el bilmemnesi
    ...
    - (hay eline sokayım) alo hayatım bu senin dediğin örtü 600 liraymış ya la. almıyım de mi?
    - tatlım al, bizim 7 yıllık örtü çok soldu, misafir gelince rezil oluyoruz artık.

devamını yazmıyorum. kahırdan içtim akşam. dostlar da yetmedi, hüzünlere gark oldum. chakra! chakraaaaa! daha seninle hesabım bitmedi.
  • perşembe günü çarşambadan ayırttığım bornozları almaya gittiğimde satıcı kızla, şöyle de bir diyaloğumun geçmesine sebep olmuş yüzde yüz türk malı, hatta yüzde yüz türk sermayesinin ürünü olduğuna hala inanamadığım havlucu.

- satıcı kız: bugün almanız gerekiyor mu?
    - ben: (az dumur) yani evet alabilirsem iyi olur.
    - sk: yani yanlış anlamayın, biz yarın indirime gireceğiz de 200 üstüne %20 300 üstüne %30 indirim olacak, yarın alırsanız sizin için çok daha karlı olur.
    - ben : hıım gayet mantıklı, iyi peki siz gene ayırtın alacaklarımı ben yarın alayım, teşekkürler...

(bkz: müşteri memnuniyeti)
    (bkz: müşteri nasıl kazanılır)
    (bkz: müşteriyi elde tutmanın binbir yolu)
  • duş yağlarında nefis kokular yakalamış tekstil mağazası. yatak odası ve banyo için kullanılabilecek her türlü tekstil ve kozmetik ürünlerini satarlar. nevresim takımları 200 liradan başlar ve 2.500 tl'ye kadar çıkar ama indirimden alacak olursan, yıllar boyunca rengini atmadan, yıpranmadan, yırtılmadan kullanabileceğin bir ürünü de almış olursun. tasarımlarındaki şıklık ve bambu lifi katkılı yumuşak dokuları da cabası.

geleyim duş yağlarına. arkadaşlara patronumun da onayıyla birer hediye paketi hazırlattım. girdim bu mağazaya, çeşitli ürünlere bakıyoruz. limon, lavanta, zambak gibi bildik kokularda kolonyaların yanında mandalina, incir, nane, fesleğen gibi kolonyaları da görünce bir afalladım önce. mandalina neyse de, incir kolonyası yahu?!? çok da güzel kokuyor namussuz!.. fesleğeni pek tutmadım ama incir, mandalina, zambak olağanüstüydü. "sar kızım şunlardan birer tane!.." deyip havlulara geçtik. aga, küçük bir el havlusu. denizli'ye gitsen, bir tekine vereceğin parayla 2-3 kilo havlu alırsın. ama satışçılar işi biliyor, uzaktan baktırmıyorlar sana, raftan alıp eline tutuşturuveriyor. aga benim en pamuk kedim bile bu kadar yumuşak değildi, ben böyle bir dokumaya dokunmadım daha önce!.. yüzüne gözüne süresin, o havluların ortasına atlayasın geliyor!!! "sar bunlardan da birer tane!.." dendi. duş yağlarına gözüm takılınca saldırdım. değişik kokular vardı, mürver, limon, yeşil çay filan ama öldüm bittim manolya kokusu manyağı ben, tabii ki manolyalıya bayıldım. sonra durdum düşündüm, "lan bunu yollayacaklarım arasında hanımlar var, bayılırlar ama adamları ne yapacağım? karıları görecek, havluya kolonyaya bayılacak ama duş yağı kıllandıracak hatunları, kocalarının cinsel yaşamlarını sorgulayacaklar sonra." diye, olası aile faciaları ve 3. sayfa haberlerinin önüne geçmek için vazgeçtim.

yeğenlere de bornoz ve bebe tulumu beğendim aldım. duş yağı kendime, harika bir havlu takımı da anneye alındı sonra. allahtan bana da ayrıca indirim yaptılar o hediye paketlerinin hatırına. yoksa maaşın beşte biri orda kalıyordu en taksitli bonusundan.

paketler yapıldı, gönderildi. 3 gün sonra telefonlar başladı: "hanım bayıldı, bunlardan nerde buluruz?" "sitelerine baktım, o yatak örtüleri, çarşaflar tam hediyelikmiş, indirim yaparlar mı?"

çok güzel, çok harika, çok seçkin, çok benzersiz şeyler üretiyorlar da pahalı be aga...
  • daha önceden entry yazmışım (bkz: #22338345), tamamen geri alıyorum. tamam taçın havlularından çok memnun kalmadım ama nevresim takımlarına bakacak olursak, 6 küsur senedir kullandığım taçın nevresim takımları solmadan yumuşacık kalırken, burdan aldığım (5 sene önce yanlış hatırlamıyorsam indirimde 300 lira verdiğim) nevresim takımının rengi solmuş, hatta böyle dokusu bozulmuş durumda. ben maaşımın kayda değer bir kısmını bu salak takıma yatırmışım, ve 5 sene bile dayanamamış.
    diğer ürünlerini de almam, zaten almıyorum çünkü bu aptal nevresim takımı daha ilk seneden kendini salmıştı, önceden kalma entryi şimdi farkettiğim için belirtme gereği duydum.

bu arada peelingini falan kullanan varmış, yapmayın etmeyin, fason olarak kim bilir nerde ürettiriyorlar, içinde ne cins kimyasallar var, maliyetini ne kadara getiriyorlar.
  • ürünleri, kullananını başka ürünleri zor beğenir hala getiren ev tekstil tükkanı..
    havlularına dokunmak, ben gibi furry fetişistlerinin kan basıncını yükseltiyor..
  • taç'a da bi dünya para ödenip havlu bornoz alınıyor (bkz: valeron), buraya da, ama burdakiler yumuşacık.
    evlenecek genç kızlarımız, ben ettim(burayı bilmeden taç'tan alışveriş) siz etmeyin( gerçi ben bilinçli alışveriş yapamamıştım ki, neye denk gelindiyse alındı, allah kahretmesin zamansızlığı), bu mağazaya gelin burdan alın bence.yine de pahalı, yine de değer mi değmez mi bilemedim.

bir de çok şık nevresim takımları var, "ama ama ben lastikli çarşaf isterim" dedim, "oluuur verin yatak ölçülerinizi ücretsiz lastikli hazırlatalım" dediler ben de ölçüleri verdim gitti.*

edit:(bkz: #49609166) o paraya değer miymiş, değmezmiş.
  • kanyon levent'in en alt katında yer alan denizlili bir tekstil firmasının* havlu bornoz ürünlerini sattıkları dükkanın adı.havlular gerek kalitesi,gerek görüntüsü ile oldukça albenili ancak fiyatlar tabi ki kanyon standartlarında.

http://www.chakra.com.tr/
  • naturel oldugunu idda edip icinde paraben ve turevlerini ihtiva eden vucut kremi satan, uretim yeri olarakta kocaeli sanayi bolgesinde muhtemelen merdivenalti bir imalathaneyi gosteren firma.
  • vücutta 7 tane bulunduğu iddia edilen enerji merkezi. sırasıyla şu şekildedir:

1. kök çakrası
    2. swadhistana çakra
    3. göbek çakrası
    4. kalp çakrası
    5. boğaz çakrası
    6. alın çakrası
    7. taç çakrası
  • yıkansa bile çarşaflarda kokusu kalan pudra kokulu powder pleasure ütü spreyi bir evde olması gerekenlerin başındadır. eve huzur verir, insanın evinden çıkası gelmez.

ayrıca banyo terlikleri ve bornozları gayet kaliteli olan ev kozmetik firmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap