• abd'de olsaydı melek baykal'ın her sezon emmy alacağı dizi. çağla şikel de bir manken için çok çok iyi oynuyor hatta o bile ödüllere layık.
  • yazmıyım dedim yazmıyım dedim, yazıyorum, pembe yunus'un kafasını kırmış yine, karakolda diyor ki:

- kolumu kesseler sarı lacivet akar diyordu, kafasını yardım bildiğin pekmez aktı.

kimse zorla sevmesin tabi de, komik yani biraz tarafsız izleyince.
  • --- spoiler ---

- bilmez misin be feradım anam beni sana vermez

--- spoiler ---
  • başıma bir şey gelmeyecekse izlemekten zevk aldığım dizidir.
    tamam olaylar saçma ama akasya durağı kadar sinir bozucu değil. izlettiriyo kendini.
    yazın sıcağında koltukta yayılarak ne izlemek istersin deseler cennet mahallesi derim
  • müjdat gezenin, en iyi işinin gırgıriye olduğunu sanması üzerine vuku bulmuş olan dizi.
    gırgıriye güzeldi ama güzel olan o dallı güllü şalvarlar, ciklet çiğneyen mahalle kızları, darbuka değildi.
    güzel olan perran kutmanın permalı saçları, ellerini beline koyup ortalığı yıkması, adile naşitin -senin agzını caaart diye yırtarım- deyişi, gülşen bubikoğlunun gençliği, eski mahalle gazinosunun samimiyeti, münir özkulun oynadığı sarhoş tiplemesiydi. o zaman güzel gelen -sana tüm avrupayı gezdirecem, edirne, tekirdağ nereyi istersen- vaadleriydi.
    biz gülşen bubikoğlunun bayrama gerçekten aşık olduğunu sanırdık çünkü geceleri kiminle nerede sabahladığını bilmezdik. çağla şikel ne kadar çabalasa da işbu sebeple gülşen bubikoğlu olamaz.
    hele ki alişanı koymuşsun kızın karşısına. bu mu kendi gençliğinle özdeşleştirip bulduğun yeni bayram? bu olsa olsa -yeter ki dizi iş yapsın- mantığıdır ki jeneriğine kadar yansır dizinin.

müjdat gezenin anlayamadığı, herşey zamanında güzeldi, bir daha ne hababam hababam olabilir, ne turşular, ne mavi boncuk ne de gırgıriye.
    vaktiyle belene dizisiyle bizi ağlatan kızcağız travesti kılığında kliplere çıkar oldu.
    sular aktı o dönemin üzerinen, çingeneler artık oto teybi işine girdi.
    geç bunları usta geç bir kalemde.
  • en komik repligi "gitti milyarlik kanepe" dir.

edit: herhalde mobilya diyorlardi.
  • game of thrones'un son 3 sezonundan daha kaliteli bir dizidir. ciddiyim.
  • en efsane bölümler :

otel bölümleri : 47-50
    pembe kürkle denize giriyor : 47
    yunus yumuşak oluyor : 26
    beter'in yazar çıkması : 77
    pembe okula gidiyor : 37
    yunus ve pembe gerdeğe giriyor : 34
    pembe hapise giriyor : 54
    robot sultan : 86
  • izlemekten sıkılmadığım dizi.
    keşke sadece komedi üzerine olsaydı. komiserin kalp krizi geçirmesi, beter'in yazar çıkması, pembe'nin sultana tokat atması gibi sahneler beni bayıyor. bir de aylin kabasakal o diziye olmamış gibi.
    favori bölümüm: pembe'nin zabıta olduğu bölüm.
    en sevmediğim bölüm: pavarotti'nin susmadığı bölüm.
    not: biliyorum ekşici piçler, siz de izliyorsunuz.
  • kıymeti çok sonradan anlaşılan bir kült klasiği. kaliteli şarap gibi yıllandı şaka maka*, günümüzde hem sosyal medyada hem diyaloglarda sürekli kullanılıyor.

televizyonlarda gösterildiği zamanlar hiç sevmezdim. ne kadar iyi rol yaptıysa melek baykal'dan nefret etmeme sebep olmuştu. bir de sultanla ferat birlikte olamıyor diye üzülürdüm. şu an düşünüyorum da pembe adamın dibiymiş ve sırf alişan'ı aşağıladığı 12864 sahne için bile efsanedir gözümde, net. şimdi karşıma çıksa hiç utanmadan kahkaha atarım.*.

pembe bu arada türk popüler kültür tarihinin sihirli annem dudu ile birlikte 21. yüzyılın en önemli feminist ikonudur, bundan hiç şüpheniz olmasın*
hesabın var mı? giriş yap