• dünyaya bir daha gelmeyecek müzik dahisidir. konservatuvarlarda imkansız diye öğretilen bir iş başarmaktadır. kendisi farkındamıdır, evet ama takmayıp işini yapmaktadır. zaten büyüklüğü de buradan kaynaklanmaktatır. dehasıyla doğru orantılı bir mütevaziliğe sahiptir, deha sonsuza giderken mütevazilikte haliyle benzer şekilde bilinen herkesi aşağıda bırakmaktadır.
    yaptığı işin imkansız olduğunu okuttuklarını söylediğimde bana "bu müziği yapmadan önce seninle tanışsam, asla yapamazdım" deyip dumur etmiş ve kendisiyle daha evvel tanışmamış olduğum için inanılmaz mutlu etmiştir
  • bu dünyanın yakınlarından geçiyormuş da uğramış, hayli görmüş geçirmiş biri olarak bir adada inzivaya çekilmiş, "gecenin öteki yüzü"ndeki bilge adam kılıklı müşfik kenter yansıması gibi duran, her şeyi bir kenara bırakmış incirlerin neden bal koktuğunu anlamaya çalışan bir adam. ya da olağandan ıraklık belirten daha nice sözcüklerle betimlenecek kişi.
  • yaptığı esere "benimle evlenir misin" adı verip icrasında bildiğin ağıt yakan adam. el-insaf diyorum kendisine. ya da biri bize birşey anlatmaya çalışıyor.
  • dünyadaki en alçakgönüllü insan sanırım. sen o yeni türkü'nün en heyheyli dönemlerinde grubun en önemli 3 elemanından biri ol, bir yandan mesleğini (bkz: makine mühendisliği) yapmaya çalış, bir yandan müzikte kendini geliştirmeye çalış ve tüm bunları yaparken de çaldığın kemençeyle insanların ruhlarına klasik türk müziği tohumlarını ek. senin sayende öğrendik gerçek müziğin ne olduğunu...zor bulunur böylesi. o yüzden çok kıymetli
  • demek ki şarkısı chp'nin tek kurtuluşuymuş, bu kadar büyütüldüğüne bu kadar kutuplaşma yaratıldığına göre. vay be! bilsem şarkıyı blok flütle değil senfoniyle çalardım.

sanatçı olarak haklıdır. kendisinin duruşu da bellidir, bunu bağırması gerekmez. bir sanatçı sadece müziği ile, sade hayatı ile herkes için üretmeye devam etmek isteyebilir. kendisine korkak diyenler cahildir; sosyal medyada şovalyelik kastıranlar gerçek hayatlarında kıtıpiyozun önde gidenidirler, hatta bu kıtıpiyozluk yüzünden bu ülke yıllardır düzgün muhalefet yüzü görememiştir. yıllarca silik, sinik, zavallı muhalefetin yapamadıkları altında ezilenler hepimiziz. şimdi o muhalefet kalkmış bir şarkısını istedi diye milyon insanın kalbini titreten eserlerin sahibi, hakkında hiçbir şey bilmediği, nasıl biri olduğundan, hayattaki değerlerinden zerre kadar haberdar olmadığı bir sanatçıya saldırıyor. işin mi yok? şu anda nefessiz kalacak kadar sıkışmamızın nedeni olan basiretsiz chp muhalefeti, uğraşacak şeyin mi kalmadı?

iyi ki şarkıyı vermedi cengiz, iyi ki o şarkıyı mahalleden geçen aptal hoparlörlerle donanmış araçlardan sözleri abidik gubidik hale gelmiş halde duymadım. oh içimin yağları eridi.

kendisini sahiplenen evetçiler de, ağzından köpükler çıkarak saldıran hayırcılar da kendisi hakkında zerre kadar şey bilmiyorlar.
  • bir insanin müzige baslamasina sebep olan grubun, bu karari kuvvetlendiren eski elemani. beklenmedik noktalarda beklenmedik armoniler kullanan ve yaptigi seylerin tamami tutku ve mülayimlik parantezine rahatlikla alinabilecek muzik insani. kemencenin sesine asik olmamdaki etken. yeni türküde üretiminin en agir bastigi calismalar ask yeniden ve süper baba albumleridir. ozellikle super baba albumunde gitaristligini de one cikarmistir. bir capkin dilenci sarkisi bu ülkede edilmis en güzel müzikal kelamlardan biridir.
  • güler yüzlü insan. öyle ki konserlerde gözünüzü ondan alamıyor, gruptaki diğer arkadaşları ile kurduğu mimiksel iletişime tebessümle katılıyorsunuz.
  • sanatçıdır.

o güzelim bestesini de öyle "korktuğu için" filan da vermez.

bir sanatçının sanatçı olup olmadığını en son söyleyecek olanlar da siyasetçilerdir.

cengiz'e sanatçı değil diyen kılıçdaroğlu, heykele ucube diyen erdoğan buna iyi iki örnektir.

kılıçdaroğlu kaç cengiz onural bestesi dinlemiştir, erdoğan kaç müzede heykel görmüştür.

.

edit: ikincisinden böyle sözler beklemem ama, kılıçdaroğlu'ndan okkalı bir özür beklerim. (bir siyasetçiden niye bekliyorsam?)
  • güz'ün şarkıları meftunun oldum albümünün gölgedeki kahramanıdır.

zehretme hayatı bana cânânım'daki girişi bile kâfi...
  • kendisine hayran kalmamak elde değil.
    her zamanki ustalığını ıssız adam'da bir kez daha göstermiş başarılı müzisyen.
hesabın var mı? giriş yap