• "sadece erkeğin dürtülerine göre şekillenen kurallar bir toplumu özgür kılabilir mi?" demiş bugün gözde kansu'nun dekolteden ötürü kovulmasına istinaden...

ağzına sağlık, tüm olayı tek cümleyle özetlemiş insan
  • kime ödül vereceğini önceden bilmediği bir törende sunuculuk yapmıştır,
    ve önüne gelen listedeki ismi ekstra bir övgüden bahsetmeden söylemiştir. "sayın sedat peker'i sahneye davet ediyorum" kısmının neresinde ekstra bir övgü var anlamadım.

ne yapması gerekiyordu? listeyi görünce "bu ne amk, burda sedat peker diye bir ivarmış ona ödül çıktı" mı diyecekti?

sizin bu boş muhalefetiniz, gerekli yerlerde muhalfet yapmaya çalıştığımızda etkinliği azaltıyor. çok boş adamsınız. aşırı boş.
  • "adalet bir gün hepimize gerekecek..
    şimdilik ihtiyaç duymuyoruz diye susmak anlamlı bir hayat hikayesi değil.."

- cem davran, 12 ekim 2011
  • "benim ödül 32 yıl gecikti, öğretmenlerin ataması bu kadar gecikmesin."

öğretmenlerin ağustos ataması ile yaşadıkları mağduriyet daha güzel ve net anlatılamazdı herhalde.teşekkürler cem davran binlerce öğretmenin yaşadığı mağduriyete kayıtsız kalmayarak onların sesi olduğun için.ve tebrikler tabii..
  • oynadığı birbirinden kötü dizi ve sinema filmleriyle kötü bir oyuncu olduğu sanılan, ancak tiyatro sahnesinde izlenildiğinde bu izlenimi bir çırpıda silecek derecede devleşen güzel insan, iyi tiyatrocu, kötü sunucu ve sinemacı.
  • kendisinin bir seksapeli varsa sanirim ben sean connery'nin gencligiyim..
  • altın kelebek ödüllerinde yanındaki sunucunun ruhsar dizi müziğini söylemek gibi saçma bir olay gerçekleştirmesi üzerine "bu şarkı bana tuvalet penceresini hatırlatıyor" diyerek öyle ya da böyle uzun yıllar arkadaşlık ettiği partnerine saygısızlık etmiştir. hande ataizi'ni savunduğumdan falan değil de ne gerek var böyle bir laf etmeye. sadece ruhsar değil, kahpe bizans olsun, beraber sundukları talk show olsun bir geçmişiniz var. hande ataizi ile olan projelerden önce cem davran'ı kim tanıyordu?

bu arada google'a hande ataizi yazınca sevda demirel'in fotoğrafı çıkıyor. kim trolledi bilmiyorum ama güldürdü.
  • atanamayan öğretmenler üzerine ödül gecesinde konuşmasıyla takdirimi kazanan yetenekli oyuncu. o bu değil de, siz de kendini dünyanın merkezine koyup kendinden başka hiçbir şeyle ilgilenmeyen insanlardan sıkılmadınız mı? en azından başkalarının dertleriyle ilgili elinden geleni yapmaya çalışıyor çok insanca, çok takdir edilesi.
  • 2011 altın portakal film festivalindeki konuşmasıyla, öğretmen adayı olduğum süre içerisinde öğretmen olarak kendimi ikinci defa "değerli" hissettim. ilk defa bu hissi elbette ücretli kölelik yaptığım okulda öğrencilerimin gözlerine baktığımda hissettim. ama gerçekten öyle fazla geldi ki bu ithaf bana, hakikaten helal olsun... resmen gözümden yaş geldi o konuşmayı dinlediğimde adamsın cem davran, abisin...
  • en son hafızamdan silinmeyen tek görüntüsü sevda demirelin hande ataizeye tokat atarkenki kırmızı gözlüklü rahat halidir.
hesabın var mı? giriş yap